Προς το περιεχόμενο

[ΤΕΛΟΣ] [IP CAMERA] Yi 720p Dome Camera @ YI Official Store


MiP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιλέγοντας στο Promotion Message το κουπόνι (voucher) για -£12.00, η τελική τιμή με την αποστολή πέφτει στις 29,21£ ~ 34€. Στο skroutz ξεκινάει από τα 71€.

Η αγορά καλύπτεται από το amazon και πωλητής είναι το Yi Official Store της Αγγλίας.

Link: https://www.amazon.co.uk/YI-Wireless-Security-Surveillance-Available/dp/B07437XNQH

Reviews: Εδώ κι Εδώ

4154UHKR-TL._SY400_.jpg

 

 

IMG_20180311_125131.jpg

Επεξ/σία από MiP
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι ειναι αυτο? Φοβαμαι... :D

Πες αν θελεις κατι, μια περιγραφη και επισης κανενα link.

Επεξ/σία από buuren
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, newtech είπε

Και η 1080P βγαίνει σε καλη τιμη!

ακριβώς.

οπότε πάρτε καλύτερα κατευθείαν την 1080 όσοι ενδιαφέρεστε. η 720 είναι ημίμετρο πλέον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για απλη χρήση και η 720p θα είναι μία χαρά πιστεύω. Το καλό είναι ότι μπορείς να αποθηκεύεις και locally (sd card) και μόνο όταν εντοπίζεται κίνηση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Είναι global version αυτή ή θα λέει τίποτα "works only in China" και θα θέλει φλασαρίσματα? 

Είναι global version και δεν έχει κανένα πρόβλημα λειτουργίας στην Ελλάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πραγματικά συγνώμη για το off topic όμως μια ερώτηση που θα εκτιμούσα πολύ αν κάποιος μπορεί να μου απαντήσει. Θα ήθελα και εγώ μια κάμερα να βλέπω τι γίνεται στο σπίτι όταν λείπω όμως θέλω με ethernet cable... Δεν νιώθω ασφαλής με αυτές τις wifi που υπάρχουν... Κάποιο link με κάποια αξιόλογη κάμερα με ethernet καλώδιο έχει κανείς; Θα το εκτιμούσα.

Επεξ/σία από dimoskoutr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Πραγματικά συγνώμη για το off topic όμως μια ερώτηση που θα εκτιμούσα πολύ αν κάποιος μπορεί να μου απαντήσει. Θα ήθελα και εγώ μια κάμερα να βλέπω τι γίνεται στο σπίτι όταν λείπω όμως θέλω με ethernet cable... Δεν νιώθω ασφαλής με αυτές τις wifi που υπάρχουν... Κάποιο link με κάποια αξιόλογη κάμερα με ethernet καλώδιο έχει κανείς; Θα το εκτιμούσα.

δεν σπάει το wireless και συνδέονται οι hackers σε αυτές. Συνήθως το πρόβλημα είναι σε δικό τους layer και ευθύνεται η κάμερα (πχ στο login ή στον server τους στην κίνα).

Αν έχεις wpa2 δεν έχεις πρόβλημα με το wireless και την ασφάλειά του ενώ ας πούμε αν μπούνε (κάπως μάθουν τον κωδικό σου ή ξεγελάσουν την κάμερα να συνδεθεί σε δικό τους δίκτυο) υπάρχει η έξτρα ασφάλεια της ίδιας της κάμερας https που ελπίζεις να μην έχει κάποια άλλη ευπάθεια (τακτικά βρίσκουν αλλά βγαίνουν updates).

νομίζω για οικιακή χρήση δε πρέπει να σε απασχολεί η ασφάλεια του wifi σου αλλά η ασφάλεια των σερβερ τους αν την βλέπεις από εκεί (υπάρχει και τρόπος να μην ανακατευτούν αλλά θέλει σταθερές ip port forwarding και άλλα κόλπα). Η xiaomi είναι σοβαρή εταιρία γενικά δεν έχει δώσει δικαιώματα στο θέμα όπως άλλες (πχ foscam). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimoskoutr είπε

Πραγματικά συγνώμη για το off topic όμως μια ερώτηση που θα εκτιμούσα πολύ αν κάποιος μπορεί να μου απαντήσει. Θα ήθελα και εγώ μια κάμερα να βλέπω τι γίνεται στο σπίτι όταν λείπω όμως θέλω με ethernet cable... Δεν νιώθω ασφαλής με αυτές τις wifi που υπάρχουν... Κάποιο link με κάποια αξιόλογη κάμερα με ethernet καλώδιο έχει κανείς; Θα το εκτιμούσα.

Aυτή  https://www.skroutz.gr/c/688/kameres-parakolouthisis.html?from=autocomplete&keyphrase=sricam+sp012+plus  εχω και είμαι ευχαριστημενος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...