Προς το περιεχόμενο

[ΤΕΛΟΣ] [IP CAMERA] Yi 720p Dome Camera @ YI Official Store


MiP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, assos01 είπε

Εμενα μου βγαζει 7 λιρες έκπτωση με το promotion, οχι 12.

Ναι απ'ότι βλέπω τωρα κι εγώ η έκπτωση έγινε 7£. Οπότε βγαίνει γύρω στα 39€. Δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει.

Από την άλλη η 1080p έκδοση πέφτει στα 54€ αφού η έκπτωση της ανέβηκε στις 13£.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και καλοφτιαγμένη (Yi product) και σε καλη τιμή, δεν θα την επερνα.

 

Δεν λειτουργει με ανοιχτά πρότυπα (onvif), δεν μπορει να σωσει σε FTP, δεν στελνει email ειδοποιησεις. Εξαρτάσαι απολυτως απο την εφαρμογή και απο το cloud της. Η SD καλοδεχούμενη, αλλα σε καμέρα ασφαλειας?... δεν χρειάζεται να πουμε οτι θα φυγει νυχτα αν γινει κάτι.

 

Δυστηχως για ενα ακομα ωραιο προιον η απαντηση θα ειναι οχι. Οχι σε οτι προσπαθει να σε μαντρώσει σε πολυ συγκεκριμενες επιλογες που εχουν σκοπο να σε αρμέξουν.

Επεξ/σία από Alphaleader
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alphaleader είπε

Οχι σε οτι προσπαθει να σε μαντρώσει σε πολυ συγκεκριμενες επιλογες που εχουν σκοπο να σε αρμέξουν.

Τοτε φτιαξε δικια σου με ανοιχτα προτυπα και ασε μας στην ησυχια μας να συζηταμε για την προσφορα

  • Confused 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Alphaleader είπε

Αν και καλοφτιαγμένη (Yi product) και σε καλη τιμή, δεν θα την επερνα.

Δεν λειτουργει με ανοιχτά πρότυπα (onvif), δεν μπορει να σωσει σε FTP, δεν στελνει email ειδοποιησεις. Εξαρτάσαι απολυτως απο την εφαρμογή και απο το cloud της. Η SD καλοδεχούμενη, αλλα σε καμέρα ασφαλειας?... δεν χρειάζεται να πουμε οτι θα φυγει νυχτα αν γινει κάτι.

Δυστηχως για ενα ακομα ωραιο προιον η απαντηση θα ειναι οχι. Οχι σε οτι προσπαθει να σε μαντρώσει σε πολυ συγκεκριμενες επιλογες που εχουν σκοπο να σε αρμέξουν.

Κάποια αντιπρόταση λοιπόν; σε παρόμοια χρήματα και απόδοση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/3/2018 στις 2:42 ΜΜ, narta είπε

Τοτε φτιαξε δικια σου με ανοιχτα προτυπα και ασε μας στην ησυχια μας να συζηταμε για την προσφορα

 

Αχα! Ενοχληθηκατε διοτι? Σας εφαγα τις πωλησεις της κάμερας?

Σας εμποδισα ισχυριζεστε να συζητατε για την προσφορά... πως έγινε αυτο κύριε μου? Σε ολο το τοπικ δεν είπατε ουτε μιση κουβέντα περι της κάμερας.

 

Τελος πάντων, σε ενα φορουμ υπάρχουν και ανθρωποι που δεν ξέρουν και πρεπει να μάθουν 2 πράγματα παραπάνω για να μην βρεθούνε προ εκπλήξεων μετά την αγορά. Αν εσεις δεν θελετε να μάθετε, μπορείτε στην καρτέλα μου να πατήσετε το αγνόηση χρήστη και ο κόσμος σας θα ειναι καλύτερος.

Στις 13/3/2018 στις 9:54 ΜΜ, StigmaX είπε

Κάποια αντιπρόταση λοιπόν; σε παρόμοια χρήματα και απόδοση. 

 

Δυσκολα βάζεις, θα ηθελα να σου πω hikvision ή Dahua, αλλα εκει ανεβαινουμε σημαντικά. Στα πλαισια του συμβιβασμου και στην τιμή, αρκετα αξιολογη και δοκιμασμένη απο πολυ κοσμο ειναι αυτή: https://www.banggood.com/Digoo-DG-M1Z-1080P-SHARK-2_8mm-5_0MP-Lens-Wired-Wireless-Security-Wifi-IP-Camera-Smart-Home-Mornitor-p-1165986.html?rmmds=search&ID=233&cur_warehouse=CN

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/13/2018 στις 8:20 ΜΜ, 9-11 είπε

Γιατί ρε παιδιά τέτοια απαξίωση; Την άποψή του είπε ο άνθρωπος φωτίζοντας κάποιες πτυχές που αρκετοί -μεταξύ αυτών και εγώ- αγνοούσαν :mellow:

Γιατί είναι το γνωστό μπαίνω σε ένα θέμα και λεω το άσχετο μου υπέρ εξειδιξευμενο σχόλιο για να δειξω γνωστης. Δεν έχει ανοιχτό πρότυπο και δεν ανεβάζει σε ftp και εξαρτασε από την εφαρμογή.

Ανεβάζει σε nas και φυσικά σαν xiaomi είσαι δεμένος με την εφαρμογή. Όποιος πάει για κάποιο τέτοιον προϊόν ξέρει πού πάει. Εδώ σχολιάζεις τιμή και κάποιο χοντρό πρόβλημα. Αν θες ανάλυση επί χαρακτηριστικών και εξειδίκευση άνοιξε θέμα στο κατάλληλο subforum.

 

Και ναι μου χάλασες τις πωλήσεις, πουλάω χαρτομάντιλα για αυτούς που κλαίνε που δεν ανεβάζει σε ftp

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, narta είπε

Γιατί είναι το γνωστό μπαίνω σε ένα θέμα και λεω το άσχετο μου υπέρ εξειδιξευμενο σχόλιο για να δειξω γνωστης. Δεν έχει ανοιχτό πρότυπο και δεν ανεβάζει σε ftp και εξαρτασε από την εφαρμογή.

 

 Υπερεξειδικευμένο σχόλιο το που σώζει και πως ειδοποιει?

Καλα ψώνια σε οποιον αγοράζει γουρούνι στο σακι.

 

Τελος απο μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...