Προς το περιεχόμενο

Το Windows 10 Spring Creators Update θα κυκλοφορήσει τον Απρίλιο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, makiskous είπε

Αντε παλι.. θα ξεκινησει το βραδυ κ θα τελειωσει την αλλη μερα το βραδυ..

Πρέπει να το κάνεις upgrade κάποια στιγμή. Σε μενα με i7 3770k και SSD περνιούνται τσακ μπαμ.

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

29 minutes ago, yiannis_volos said:

Εγώ από τότε που έβαλα τα 10αρια δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα. Τώρα όλοι αυτοί που λένε για προβλήματα είτε έχουν σάπιο pc, είτε δεν έκαναν clean install, είτε δεν ξέρουν να κάνουν ένα σωστό format...

Εφόσον τα major updates θα είναι κάθε 6 μήνες, τότε με την λογική σου θα πρέπει να κάνουμε format κάθε 6 μήνες για να αποφύγουμε τυχόν προβλήματα. Ε δεν το έχουν και τόσο στην m$ πια.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σαν γεροντοκόρες ακούγεστε.... έλεος πια... το ένα σας βρωμάει το άλλο σας μυρίζει.. πόσο γκρίνια πια.. τα 10άρια πετάνε... αλλά θέλουν και σύγχρονα μηχανήματα.. μην τα βάζετε σε centrino και core2duo και θέλετε να πηγαίνουν όλα καλά... είναι φτιαγμένα για λογισμικό σύγχρονο και για νέες εκδόσεις... αν και ακόμη και σε core2duo Που τα βάζω καθημερινά πετάνε τα μηχανήματα..

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόση γκρίνια και τόσα παράπονα. Τι δεν σας δουλεύει.. όλα πάνε κομμάτια σταθερότατα και επιτέλους με ασφάλεια. Βγάλτε τα ccleaners Και τα turbo boosters και ένα σκασμό antiviruw και αφήστε τα να κάνουν όπως πρέπει την δουλειά τους τα windows μόνα τους και θα δείτε πόσο όμορφο λειτουργικό είναι.. 

άμα πχια όπως είπε και ένα παιδί ποιο πάνω... μελιτζάνες μας τα κάνατε :D :D

  • Like 9
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, noc είπε

Δηλαδή για να ενημερωθεί ένα λειτουργικό θα πρέπει κάποιος να έχει xeon με 64GB ram. Για την ενημέρωση ενός λειτουργικού μιλώντας πάντα. Το ενδεχόμενο να έχει κάνει στραβή με κάποια ενημέρωση η Microsoft (και να γίνεται ο κακός χαμός στο φόρουμ της με συγκεκριμένες ενημερώσεις) δεν παίζει υποθέτω.

i3 έχω, τριετίας κιόλας, και 8 gb ram και όλες οι αναβαθμίσεις μια χαρά γίνονται και σε φυσιολογικό χρόνο.

1 ώρα πριν, Digital-Entity είπε

Εφόσον τα major updates θα είναι κάθε 6 μήνες, τότε με την λογική σου θα πρέπει να κάνουμε format κάθε 6 μήνες για να αποφύγουμε τυχόν προβλήματα. Ε δεν το έχουν και τόσο στην m$ πια.

Εντάξει κάθε 6μηνο είναι υπερβολή. Αλλά αν κάνεις μια φορά για να τα περάσεις σωστά και μετά μην εγκαταστησεις ένα σωρό άχρηστα antivirusκαι cleaner προγράμματα που τα βλέπω στο 90% των μηχανημάτων που πιάνω στα χέρια μου είσαι jet. 

Επεξ/σία από yiannis_volos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Windows 10 Minimum System Requirements by Insomniacs:

  • CPU: Intel Xeon 5.0GHz, 32 Cores για βασικό multitasking (μέχρι 2 παράθυρα)
  • RAM: Τουλάχιστον 128 GB DDR6
  • HDD/SSD: 256GB SSD για βασική εγκατάσταση, 1ΤΒ για πλήρη εγκατάσταση με Cortana
  • GPU: Nvidia 3080Ti 12GB GDDR8 για τα βασικά εφέ επιφάνειας εργασίας

Πέρα από την πλάκα κοροϊδευόμαστε μου φαίνεται. Μερικοί κάνετε λες και είναι αξιέπαινο που ένα λειτουργικό ζητά (πολύ) περισσότερους πόρους για να τρέξει ανθρώπινα. Αλλά σωστά, ξεχνάω τις μετοχές στη Microsoft που πέφτουν με κάθε αρνητικό σχόλιο εδώ στο Insomnia. Πάω να απεγκαταστήσω τη λίστα με τα antivirus μαζί με τα τούρμπο μπούστερζ τώρα.

 

2 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε

i3 έχω, τριετίας κιόλας, και 8 gb ram και όλες οι αναβαθμίσεις μια χαρά γίνονται και σε φυσιολογικό χρόνο.

Και σε μένα καλά τρέχουν, μόνο με SSD ωστόσο (και κλειστό το defender). Όσο για τις αναβαθμίσεις το ότι σε εσένα μεμονωμένα γίνονται μια χαρά, ενώ σε εμένα μεμονωμένα έχει τύχει να θέλει φορμάτ το λειτουργικό για να γίνουν, δε λέει κάτι. Google it και θα διαπιστώσεις ότι ανά διαστήματα υπάρχουν πολλοί στους οποίους δε θα εγκαθίσταται με άλλο τρόπο κάποια ενημέρωση. Καλό λειτουργικό αλλά από αναβαθμίσεις/ενημερώσεις έχω καεί και εγώ και πολλοί άλλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, yiannis_volos είπε

Εγώ από τότε που έβαλα τα 10αρια δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα. Τώρα όλοι αυτοί που λένε για προβλήματα είτε έχουν σάπιο pc, είτε δεν έκαναν clean install, είτε δεν ξέρουν να κάνουν ένα σωστό format...

Εγω απειρα. Σε 12 pc φαρμας και σε 5 ws. Με 1080tis κ TR πανω σαπια δε τα λες... Δε κοιτανε εκει στη ms να κοψουν τα γαμω updates που μας κοβουν τα ρεντερ τη νυχτα ο τι κ να κανουμε. Και οταν θυμηθουν να φτιαξουν το ποση vram τρωνε απο τις gpu σε σχεση με τα 7... Να μη μιλησω για τα licences που χανονται απο τα updates ή το οτι μπορει να χρειαστει φορματ οταν δουλευεις gpu engines... Φαινομενικα τα καλυτερα windows, back end τα χειροτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε αναβαθμιση μου εκαν το πισι χειροτερο. Και για να τις κοψεις πρεπει να εισαι ο σνοουντεν να ουμε. Παντα τα υπερασπιζομουν τα 10αρια αλλα εχω αρχισει να κουραζομαι πολυ με τις σαχλαμαρες που κανουν. Ταλαιπωρία να βρεις μια απλη ρυθμιση.  Ειμαι πολυ κοντα στο να γυρισω στα αγαπημένα 7αρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Alex-V είπε

Windows 7 ρε νιαμού. Ελαφρια και σταθερα τα 10 λεει ο αλλος. Ρε εχετε χαζεψει εδω μεσα.

 

Το 7ρι εχει ενα πολυ καλο φιτσουρ. Μπορεις να απενεργοποιησεις τα απντειτ και δουλευεις βρεξει χιονισει.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 7αρια δεν υποστηρίζουν όλα τα χαρακτηριστικά των καινούργιων cpu όσο για directx 12 με την καμία. Γιατί δεν πάτε σε 8.1 που είναι τζετ απ ότι θυμάμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα συχνά φορματ είναι είτε γι’αυτούς που έχουν χρόνο για πέταμα είτε γι’αυτούς που δεν ξέρουν τι κάνουν install, το να κάνεις φορματ λόγο update είναι τραγικό…

 

Spoiler

Untitled.png

 

Επεξ/σία από Havik
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 minutes ago, Havik said:

Τα συχνά φορματ είναι είτε γι’αυτούς που έχουν χρόνο για πέταμα είτε γι’αυτούς που δεν ξέρουν τι κάνουν install, το να κάνεις φορματ λόγο update είναι τραγικό…

  Reveal hidden contents

Untitled.png

Μόνο που απ'όσο ξέρω ο περισσότερος κόσμος έχει θέμα με τα 10άρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...