Προς το περιεχόμενο

Ξεκίνησαν οι προ-παραγγελίες για το HTC Vive Pro, έπεσε η τιμή του απλού Vive


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, JimGer είπε

Εγώ έχω μόνο δοκιμάσει oculus με ένα παιχνίδι (δεν ξέρω όνομα) και ήταν super. Δεν είμαι gamer αλλά δημιουργεί μια κατηγορία (Δεν θα απαλέιψει τα κανονικά). Από άτομα που έχουν δοκιμάσει, αξίζει κάποιο από τα VR για ταινίες? Δηλαδή αν δεν έχεις τόσο χώρο ή χρήματα για καμιά super μεγάλη οθόνη με ηχοσύστημα κλπ, έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο VR να μας πει πως φαίνονται 1080-4Κ video σε συνεργασία με τίποτα virtual surround ακουστικά? Δηλαδή μπορείς να έχεις cinema-home cinema replacement?

Μη ψάχνεις replacement  σε αυτή τη κατηγορία, γιατί πρώτα από όλα υπάρχειτο βάρος της συσκευής και η ανάλυση αν δενφτάσει 4κ σε κάθε μάτι , δε πρόκειται να σε καλύψει! Η καλύτερη λύση είναι 4κ τηλεόραση , με 4k ταινίες , αφού πλέον έχει 55άρες με 450 ευρώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, Razor333 είπε

Οχι matrox εχω, ειναι η νεα πραγματικοτητα.

Άλλος ένας ταξιδιώτης....:D

Δίχως πλάκα τώρα... πιστεύεις ότι δεν έχει άνοδο το VR? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, nectons είπε

Άλλος ένας ταξιδιώτης....:D

Δίχως πλάκα τώρα... πιστεύεις ότι δεν έχει άνοδο το VR? 

Μικρη ανοδο, μικρη απηχηση, μεγαλες απαιτησεις σε gpu, ανυπαρκτα hi end gpus λογο mining, ειναι η πραγματικοτητα της vr αγορας.

Μου ειχε περασει απο το μυαλο να αγορασω το oculus στο 400αρι που παιζει τωρα, αλλα πραγματικα θα προτιμουσα να τα ριξω σε ενα switch η ενα ps4 pro για τα exclusives τους και πιστεψε με οι περισσοτεροι αυτο θα προτιμουσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Razor333 είπε

Μικρη ανοδο, μικρη απηχηση, μεγαλες απαιτησεις σε gpu, ανυπαρκτα hi end gpus λογο mining, ειναι η πραγματικοτητα της vr αγορας.

Μου ειχε περασει απο το μυαλο να αγορασω το oculus στο 400αρι που παιζει τωρα, αλλα πραγματικα θα προτιμουσα να τα ριξω σε ενα switch η ενα ps4 pro για τα exclusives τους και πιστεψε με οι περισσοτεροι αυτο θα προτιμουσαν.

Μαζί σου από την μια άδικο από την άλλη να κρίνεις μια αγορά λόγο του ότι μια άλλη δημιουργεί εμπόδιο στην εξέλιξη της. Αυτό που λες όμως να αγοράσεις το PS4 Pro είναι επίσης μια πολύ καλή είσοδο στον χώρο και θα έλεγα και πολύ οικονομική και ίσως η καλύτερη στο θέμα λογισμικού παιχνιδιών και υποστήριξης.

Όταν κάποια στιγμή το κάνεις και διαθέσεις και το λογικό ποσό να αποκτήσεις και το VR Και παίξεις τους τίτλους που έχει το PS4 τότε θα θυμηθείς τα λόγια μου πόσο απίστευτη είναι η συγκεκριμένη τεχνολογία. Η μόνη μου ένσταση στο PSVR είναι ότι για κάποιο λόγο έχει περισσότερο motion sickness από τους 3 αντιπάλους του στα παιχνίδια. Αλλά θέλω να πιστεύω ότι είναι θέμα χρόνου και ότι είναι καθαρά θέμα λογισμικού. Ϊσως οι φακοί που δεν είναι fressness? Δεν ξέρω τι φταίει...Αλλά όταν έχεις την ευκαιρία να δοκιμάσεις το resident evil 7 με το PSVR σε ένα PS$ Pro η εμπειρία και η διασκέδαση (τρόμος) είναι πραγματικά αναντικατάστατη από οτιδήποτε σημερινό!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...