Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας (V2.0)


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 7/8/2018 στις 12:59 ΜΜ, kont είπε

Δεν είναι για όλα τα παπούτσια, αλλά έχει αρκετά. Αν σας ενδιαφέρει μην πάτε σε κατάστημα δεν έχει μείνει τίποτα καλό. Πήγα σε Ερμού και Κολωνάκι. Τελικά παρήγγειλα από το site χωρίς μεταφορικά. Ισχύει μέχρι το Σάββατο. Ευχαριστώ τον φίλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Edit: ακυρο αυτό που εγραψα. Στην εφαρμογή του gearbest για κινητά το έχει 6,89€ και από κάτω γραφει "buy one get one free" (μόνο για το μαύρο χρώμα), αλλά πιθανότατα δεν εννοεί σακίδιο, αλλά άλλο χαμηλότερης αξίας δώρο (πονηρά παραλείπεται το "gift", πρέπει να πατήσεις στο προϊόν για να δεις τι δώρο δίνει).

Spoiler

ZdGpAFh.jpg

5kHXz8j.jpg

 

Επεξ/σία από FKLDS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/8/2018 στις 12:48 ΠΜ, drdedus είπε

Μόνο στο λιντλ εχω πετύχει τοσο φθηνο το ταχίνι.

θα έπαιρνα καμιά 50-70 βάζα αν τα έβρισκα.. Όπως πάντα!

Χωρίς να θέλω να γίνω αδιάκριτος... Πως και τέτοια αγάπη στο ταχίνι; εγώ το σιχαίνομαι. Το χρησιμοποιείς και αλλιώς η το τρως μόνο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, LeoTheAkuma είπε

Χωρίς να θέλω να γίνω αδιάκριτος... Πως και τέτοια αγάπη στο ταχίνι; εγώ το σιχαίνομαι. Το χρησιμοποιείς και αλλιώς η το τρως μόνο; 

Γιαούρτι + μέλι + ταχίνι + φιστίκια αράπικα ανάλατα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, LeoTheAkuma είπε

Χωρίς να θέλω να γίνω αδιάκριτος... Πως και τέτοια αγάπη στο ταχίνι; εγώ το σιχαίνομαι. Το χρησιμοποιείς και αλλιώς η το τρως μόνο; 

Μια αλλη ιδεα που εμενα προσωπικα με τρελαινει.. Παρε φετες ψωμι/τοστ ο,τι θες, βαλτες σε μια φρυγανιερα στο 1ο ή 2ο προγραμμα (ή σε κλασικη τοστιερα για 2-3 λεπτα) να παρουν θερμοκρασια και να ξεροψηθουν αναλογα με τα γουστα σου.. Οσο ειναι ετσι καυτες, αλοιψε πανω ταχινι -εγω προσωπικα τρωω με το κακαο- και ριξε και λιγη κανελα.. Θα λιωσει το ταχινι και δεν το αγγιζουν ουτε μερεντες ουτε τιποτα..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον δεν βρήκε ή ξέχασε να πάει για τα καρυδάκια που είχαν τα lidl σήμερα τα ξαναέχουν στις 16/08 στην ίδια τιμή.

Σελίδα 27:

https://media.lidl-flyer.com/5ca0fd4e-9acf-11e8-be55-005056ab0fb6/Από-Δευτέρα-1308-Φυλλάδιο-Lidl-01.pdf?_ga=2.42647335.305992357.1533822367-129295181.1533321894

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, LeoTheAkuma είπε

Χωρίς να θέλω να γίνω αδιάκριτος... Πως και τέτοια αγάπη στο ταχίνι; εγώ το σιχαίνομαι. Το χρησιμοποιείς και αλλιώς η το τρως μόνο; 

Απλά είσαι απο αυτούς που χάνουν γεύσεις στην ζωη.

Το εξηγώ και σε φίλους οχι για το ταχίνι αλλά γενικότερα πχ μπάμιες ελιές κρεμμύδι άνηθο μπρόκολα κλπ ότι απλά χάνουν γεύσεις στην μικρή ζωη μας.

Πολύ δύσκολα θα υπάρξει κάτι που δεν μου αρέσει.

Κάποιοι αφιέρωσαν χρόνο θα έλεγε καποιος άλλος εγω θα πω οτι εκτός απο αυτό μετά απο κάποια ηλικία απλά κάνεις στην πάντα ιδιοτροπίες του τύπου μόνο μπριζόλα και πατάτες τηγανιτές" και ρωτάω τι άλλο έχει το μενου χωρίς να μπορώ να διαλέξω γιατί μου αρέσουν όλα.

Μπορείς να δεις ενα  παράδειγμα απο την γειτονιά  σας αυλή σας σαλόνι σας και οχι μόνο...

Όλοι ξέρουμε ότι οι γάτες τρελαίνονται για ψάρι και γιατί είναι ιδιαίτερα ζώα κυνηγάνε για πλάκα αλλα και επειδή τους αρέσει..

Η αλήθεια είναι ότι δεν το ξέρουν ούτε και οι Αλανιάρες πόσο μάλιστα οι οικοσιτες που αν δεν τρώει ο ιδιοκτήτης αυτές για να φάνε θα πρέπει εσυ να κάνεις τεράστια προσπάθεια πολλές πολλές πολλές φορές για φάνε.. μιας και έχουν πάντα με λίγη προσπάθεια (τριψηματα) μετά από λίγο την "μπριζόλα τους και τις πατάτες τους"

Αυτό συμβαίνει ακόμα και με τις έξω που αν δεν έχει τύχει να τους δίνει η "κλειστή" περιορισμένη γειτονιά μιας και δεν απομακρύνονται πολύ το κοιτάνε καλα καλά και μόνο γάτες δεν θυμίζουν που τους πετάς φαγητό.

Βέβαια αυτές θα το φάνε πολύ πιό εύκολα μιας και οι ανάγκες τις υποχρεώνουν να το φάνε μιας και δεν έχουν "κάποιον" που θα τους δωσει στο πιάτο μόνο αυτο που εχουν μάθει και νομίζουν ..ότι τους αρέσει...

 (Ο "Κάποιος" στην προκειμένη είμαστε εμείς σε εμάς απο μια ηλικία και έπειτα )

Με άλλα λόγια άνοιξε πανιά να γνωρίσεις και άλλες γεύσεις.. χάνεις.

Αν το παραδεχτείς κερδίζεις γεύσεις αν όχι απλά χάνεις και το μόνο που κερδίζεις είναι χρόνο στην ταβέρνα για την παραγγελία.

 

 

 

 

Επεξ/σία από drdedus
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, drdedus είπε

Απλά είσαι απο αυτούς που χάνουν γεύσεις στην ζωη.

Το εξηγώ και σε φίλους οχι για το ταχίνι αλλά γενικότερα πχ μπάμιες ελιές κρεμμύδι άνηθο μπρόκολα κλπ ότι απλά χάνουν γεύσεις στην μικρή ζωη μας.

Πολύ δύσκολα θα υπάρξει κάτι που δεν μου αρέσει.

Κάποιοι αφιέρωσαν χρόνο θα έλεγε καποιος άλλος εγω θα πω οτι εκτός απο αυτό μετά απο κάποια ηλικία απλά κάνεις στην πάντα ιδιοτροπίες του τύπου μόνο μπριζόλα και πατάτες τηγανιτές" και ρωτάω τι άλλο έχει το μενου χωρίς να μπορώ να διαλέξω γιατί μου αρέσουν όλα.

Μπορείς να δεις ενα  παράδειγμα απο την γειτονιά  σας αυλή σας σαλόνι σας και οχι μόνο...

Όλοι ξέρουμε ότι οι γάτες τρελαίνονται για ψάρι και γιατί είναι ιδιαίτερα ζώα κυνηγάνε για πλάκα αλλα και επειδή τους αρέσει..

Η αλήθεια είναι ότι δεν το ξέρουν ούτε και οι Αλανιάρες πόσο μάλιστα οι οικοσιτες που αν δεν τρώει ο ιδιοκτήτης αυτές για να φάνε θα πρέπει εσυ να κάνεις τεράστια προσπάθεια πολλές πολλές πολλές φορές για φάνε.. μιας και έχουν πάντα με λίγη προσπάθεια (τριψηματα) μετά από λίγο την "μπριζόλα τους και τις πατάτες τους"

Αυτό συμβαίνει ακόμα και με τις έξω που αν δεν έχει τύχει να τους δίνει η "κλειστή" περιορισμένη γειτονιά μιας και δεν απομακρύνονται πολύ το κοιτάνε καλα καλά και μόνο γάτες δεν θυμίζουν που τους πετάς φαγητό.

Βέβαια αυτές θα το φάνε πολύ πιό εύκολα μιας και οι ανάγκες τις υποχρεώνουν να το φάνε μιας και δεν έχουν "κάποιον" που θα τους δωσει στο πιάτο μόνο αυτο που εχουν μάθει και νομίζουν ..ότι τους αρέσει...

 (Ο "Κάποιος" στην προκειμένη είμαστε εμείς σε εμάς απο μια ηλικία και έπειτα )

Με άλλα λόγια άνοιξε πανιά να γνωρίσεις και άλλες γεύσεις.. χάνεις.

Αν το παραδεχτείς κερδίζεις γεύσεις αν όχι απλά χάνεις και το μόνο που κερδίζεις είναι χρόνο στην ταβέρνα για την παραγγελία.

+φωνώ στα περισσότερα. Υπάρχει περίπτωση όμως όντως να μην σου αρέσει κάτι στη μορφή που το βρίσκεις. Και μιας και αναφερόμαστε στο ταχίνι, όντας χορτοφάγος, έπρεπε να το εντάξω στην διατροφή μου. Προσπάθησα να το φάω σε φέτες χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Προσπάθησα να το φάω σκέτο, με το ζόρι, χωρίς πάλι κανένα αποτέλεσμα. Αυτό που δεν κοιτάζουμε όμως είναι ότι ο συνδυασμός μπορεί να απογειώσει τη γεύση του. Τώρα φτιάχνω σοκολατάκια με ταχίνι και πορτοκάλι, σάλτσα ταχινιού και χούμους για το φαλάφελ μου ακόμα και σως ταχινιού για τη σαλάτα μου. Συνεχίζω όμως να μην το τρώω στην μορφή που το αγοράζω.

Επεξ/σία από Questioner
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεστοκάρει το mango και απ' ότι φαίνεται έχει κάτι ωραία ρούχα, μισή με μια ώρα που κοίταζα και πρόσθεσα 13 ρούχα, όταν πήγα για ολοκλήρωση έμειναν 11 οπότε σχεδόν στο τσακ για δωρεάν μεταφορικά.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

3 ώρες πριν, NICK1982 είπε

Babylino μηπως είδε κανείς προσφορά αυτές τις μέρες?

είδα σήμερα σε lidl του Αγίου Δημητρίου αρκετές συσκευασίες τις πολύ μεγάλες στα 13€ περίπου.

Και νομίζω κάπου εκεί παίζαν και στο Σκλαβενίτη πάλι οι μεγάλες συσκευασίες αλλά αρχή της εβδομάδας, δεν ξέρω αν παίζει ακόμα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν (σχεδόν) άπειρες συνταγές με ταχίνι, που οι περισσότερες είναι απολαυστικές και ξεφεύγουν από τα συνηθισμένα. Χούμους, σως ταχίνι, Baba Ghanoush(η μελιτζανισαλάτα σε άλλο επίπεδο), είναι πλέον τα αγαπημένα μου. Επίσης, όσοι δεν τους αρέσει σκέτο, ας δοκιμάσουν ταχίνι ολικής. Ξεχωριστή και ιδαίτερη γεύση.

Ακόμα, για όποιον βρεθεί Θεσσαλονίκη μεριά, ο Χαΐτογλου (μακεδονικός χαλβάς), έχει πρατήριο εντός του εργοστασίου, που πουλάει λιανική σε τιμές χονδρικής. Ενδεικτικά, επειδή μιλάτε για ταχίνι, απλό/ολικής 4€/κιλό περίπου (ανάλογα τη συσκευασία)

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...