Προς το περιεχόμενο

Η Samsung ερευνά αναφορές για προβλήματα απόκρισης στις οθόνες των Galaxy S9 και Galaxy S9+


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικά είναι νόμος ποτέ δεν αγοράζουμε συσκευές τους πρώτους 2 3 μήνες κυκλοφορίας. Πάντα θα γίνεται ο χρήστης beta tester και θα έχει πολλά θέματα. Τα παραδείγματα πολλά. Επίσης η τιμή στους 2 3 μήνες έχει πέσει 250 300 ευρώ οπότε όχι μόνο περνετε νέες παρτίδες χωρίς πρόβλημα αλλά και σε σωστή τιμή. Μάθετε από αυτό και μην τρέχετε να γίνεται beta testers δίνοντας τόσα χρήματα και μετά τραβιεστε στις αντιπροσωπείες για την εγγύηση. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, sotirisl είπε

όσες φορές έχω παει σε service της Samsung, οι τύποι είναι απλά απαράδεκτοι και κοιτάνε πως θα σε βγάλουν εκτός εγγύησης και πως θα γλυτώσουν ακόμα και μισό ευρώ, αρνούμενοι να κάνουν τις απαραίτητες επισκευές. τώρα εσύ δεν ξέρω τι λες (που γράφτηκες στο insomnia προχθες τον Ιανουάριο και έχεις και δυο posts). 

Μπράβο ρε μεγαλε το βρηκες. Το πότε εφτιαξα λογαριασμό στο ινσομνια ειναι ολο το θεμα, οχι το οτι εχω προσωπική εμπειρία απ τη smartec που εχω παει πολλες φορες (ειχα samsung απο την εποχη του s2) 

 

 

Επεξ/σία από Markosper
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 hours ago, ~Palpatin~ said:

Εγώ έχω μείνει ακόμη στα προηγούμενα ποστ σου.

Οι τεχνικές σου γνώσεις αξεπέραστες!!!!  " Τι να τα κάνεις τα Samsung, μπαχατελες κινητά"

Απλή λιτή εμπεριστατωμένη απάντηση.

Δώσε πόνο φίλε μου και μοίρασε γνώση στον κοινό θνητό.

PS μία φορά στην ζωή μου είχα Samsung, το μόνο παράπονο που είχα ήταν το touchwiz το οποίο βέβαια ξηλωσα :)

Από εκεί και πέρα θα δείξει τι που και σε τι έκταση είναι το πρόβλημα, που ξέρεις.... ίσως δεν το πατάνε καλά!!!

Ναι φίλε μου, μπακατέλες κινητά είναι. Γιατί όταν ένα κινητό των €800+ το λανσάρει μια εταιρία σαν 'ναυαρχίδα' και πάνω από δέκα πράγματα δεν δουλεύουν όπως πρέπει και όπως θα περίμενε κανείς, και το support σηκώνει τα χέρια ψηλά, τότε τι να την κάνεις την 'τεχνολογική υπεροχή' που διαφημίζουν; Στο παρακάτω βίντεο βλέπεις την 'τεχνολογική υπεροχή' της πολυδιαφημιζόμενης κάμερας (τότε) του Galaxy S6+:

Μέσα σε 3 μήνες είχε χαλάσει το Optical Image Stabilisation, και αυτό φαινεται ξεκάθαρα όχι μόνο στο βίντεο, αλλά στις φωτογραφίες που τραβάς με την κάμερα. ΠΡΟΦΑΝΩΣ και στο support της Samsung έπρεπε να αλλάξουν την κάμερα αλλά μου έλεγαν τις γνωστές μπαρούφες να κάνω factory reset, με το οποίο προφανώς δεν λύθηκε κανένα πρόβλημα. Η δική μου συσκευή έβγαλε πάνω από δέκα τέτοια προβλήματα, τα οποία ποτέ δεν επισκεύασε η Samsung. 

Επεξ/σία από sotirisl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μούφα οι οθόνες τις ,μούφα τα κινητά της, μούφα το service της, όλα μούφα. Όλα μούφα! Και παντού τριγύρω μου βλέπω Samsung! Σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδιά μας!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πάρουμε όλοι μια βαθιά ανάσα.

Τώρα που είμαστε χαλαροί μπορούμε να περιμένουμε ένα μήνα έως ότου μπορέσουμε να πάρουμε αυτη τη συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να γιατί ενω εγω έχω επιλογή για S9+, θα καταλήξω στο S8+. Ίδιο κινητο με το S8+ απλα "καλύτερο" και αυτο λιγο σε επεξεργαστή, κάμερα και ήχο. Ενα αναβαθμισμένο προς το κακό S8+ κατ'εμέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, sotirisl είπε

Ναι φίλε μου, μπακατέλες κινητά είναι. Γιατί όταν ένα κινητό των €800+ το λανσάρει μια εταιρία σαν 'ναυαρχίδα' και πάνω από δέκα πράγματα δεν δουλεύουν όπως πρέπει και όπως θα περίμενε κανείς, και το support σηκώνει τα χέρια ψηλά, τότε τι να την κάνεις την 'τεχνολογική υπεροχή' που διαφημίζουν; Στο παρακάτω βίντεο βλέπεις την 'τεχνολογική υπεροχή' της πολυδιαφημιζόμενης κάμερας (τότε) του Galaxy S6+:

Μέσα σε 3 μήνες είχε χαλάσει το Optical Image Stabilisation, και αυτό φαινεται ξεκάθαρα όχι μόνο στο βίντεο, αλλά στις φωτογραφίες που τραβάς με την κάμερα. ΠΡΟΦΑΝΩΣ και στο support της Samsung έπρεπε να αλλάξουν την κάμερα αλλά μου έλεγαν τις γνωστές μπαρούφες να κάνω factory reset, με το οποίο προφανώς δεν λύθηκε κανένα πρόβλημα. Η δική μου συσκευή έβγαλε πάνω από δέκα τέτοια προβλήματα, τα οποία ποτέ δεν επισκεύασε η Samsung. 

Στο βίντεο βλέπω ξεκάθαρα ότι δεν το κρατάει σωστά!!

Τι άλλο να σου πω;

Δεν γουστάρεις κανένα πρόβλημα είπες την γνώμη σου με το πρόβλημα σου τώρα μπορεί να συνεχίσει το φόρουμ ή θα πρέπει να πάρουν όλοι iPhone για να είσαι εσύ καλά;

Btw είπες για το service και από κάτω απάντησαν δύο; Τρία; Άτομα που δεν είχαν κανένα μα κανένα θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το Note 7, που χρησιμοποιούσαν οι κουκουλοφόροι αντί για μολότοφ, ένα απλό πρόβλημα στην οθόνη θεωρείται πταίσμα... :P

 

Σοβαρά τώρα, εκεί στις εταιρίες τι στο καλό ελέγχους κάνετε στις συσκευές πριν τις λανσάρετε στην αγορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, ~Palpatin~ said:

Στο βίντεο βλέπω ξεκάθαρα ότι δεν το κρατάει σωστά!!

Τι άλλο να σου πω;

Δεν γουστάρεις κανένα πρόβλημα είπες την γνώμη σου με το πρόβλημα σου τώρα μπορεί να συνεχίσει το φόρουμ ή θα πρέπει να πάρουν όλοι iPhone για να είσαι εσύ καλά;

Btw είπες για το service και από κάτω απάντησαν δύο; Τρία; Άτομα που δεν είχαν κανένα μα κανένα θέμα.

δεν καταλαβαίνω, τι εννοείς δεν το κρατάει σωστά το κινητό; πως πρέπει να κρατάει κάποιος το κινητό για να δουλεύει η κάμερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα σήμερα τις συσκευές απο κοντά και ζήλεψα. Αν ειχα τα χρήματα και ήθελα ανδρόιδ δε θα κοιτούσα καμία αλλη συσκευη.

τωρα οι αστοχίες δεν ειναι ουτε η πρωτη ουτε η τελευταία φορά που υπάρχουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, margaritagr είπε

Είδα σήμερα τις συσκευές απο κοντά και ζήλεψα. Αν ειχα τα χρήματα και ήθελα ανδρόιδ δε θα κοιτούσα καμία αλλη συσκευη.

τωρα οι αστοχίες δεν ειναι ουτε η πρωτη ουτε η τελευταία φορά που υπάρχουν...

Το διακινδυνεύεις όμως σήμερα το χιλιάρικο;  Σε έξι μήνες βλέπεις :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, sotirisl είπε

δεν καταλαβαίνω, τι εννοείς δεν το κρατάει σωστά το κινητό; πως πρέπει να κρατάει κάποιος το κινητό για να δουλεύει η κάμερα;

Όπως κρατούσες το iphone για να έχεις σήμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...