Προς το περιεχόμενο

[Gaming chairs] Genesis Nitro 550 black - red - blue - green 139€ @ Ε-shop


lionheart75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Όντως δημοσίευσαν το σχόλιο μου, ελπίζω να εισακουσθώ! Είδωμεν. 

 

1 ώρα πριν, Vasilis 07 είπε

Εισακούστηκαν οι προσευχές σας και την έβγαλαν στα 159 https://www.e-shop.gr/genesis-nfg-0910-nitro-770-gaming-chair-black-p-PER.573678

 Τελικά το σχόλιο μου στην σελίδα τους εισακούσθηκε! :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 227
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παρέλαβα πριν λίγο και διαπίστωσα ότι στο μεταλλικό μέρος της βάσης έχει μια γρατζουνιά και ένα ψιλοβαθουλωμα σε άλλο πόδι. Ολο το υπόλοιπο είναι μια χαρά. 

Πήρα την μαύρη αλλά είναι εκτός stock και από τι διάβαζα δεν είναι να μπλέκεις με το after sales του eshop... Να την επιστρέψω και να περιμένω να στοκαρουν η να την κρατήσω? 

IMG_20180328_172412.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, LASERPEWPEW είπε

Παρέλαβα πριν λίγο και διαπίστωσα ότι στο μεταλλικό μέρος της βάσης έχει μια γρατζουνιά και ένα ψιλοβαθουλωμα σε άλλο πόδι. Ολο το υπόλοιπο είναι μια χαρά. 

Πήρα την μαύρη αλλά είναι εκτός stock και από τι διάβαζα δεν είναι να μπλέκεις με το after sales του eshop... Να την επιστρέψω και να περιμένω να στοκαρουν η να την κρατήσω? 

IMG_20180328_172412.jpg

Το αμορτισέρ που μας δείχνεις στην φώτο θα καλυφθεί από το μαύρο πλαστικό κάλυμμα και δεν θα φαίνεται. Για μια τόσο μικρή γρατζουνιά η οποία δεν θα φαίνεται κιόλας εγώ δεν θα ασχολούμουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έγινε, θα την συναρμολογησω και να είναι όλα εντάξει θα την κρατήσω, ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! 

Επεξ/σία από LASERPEWPEW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορει καποιος που παρελαβε να μας πει το ελαχιστο υψος απο το εδαφος μεχρι τα στηριγματα στα χερια εχοντας την καρεκλα τερμα κατω και τα χερια οσο πιο χαμηλα γινεται...για να δω να χωραει να την βαζω κατω απο το γραφειο μου μερικως?...ευχαριστω πολυ

Genesis_Nitro550_1000x700px_10of31.png

Επεξ/σία από FLIMIT
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, FLIMIT είπε

Μπορει καποιος που παρελαβε να μας πει το ελαχιστο υψος απο το εδαφος μεχρι τα στηριγματα στα χερια εχοντας την καρεκλα τερμα κατω και τα χερια οσο πιο χαμηλα γινεται...για να δω να χωραει να την βαζω κατω απο το γραφειο μου μερικως?...ευχαριστω πολυ

Genesis_Nitro550_1000x700px_10of31.png

Χαμηλωμένη και τα χερούλια κάτω είναι στα 63.5 εκατοστά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω ότι και μένα το κουτί δεν ήταν σφραγισμένο και το εξωτερικό κουτί είχε ένα ζελοτειπ της κακιάς ώρας, αλλά την έστησα και δε βρήκα γρατζουνιες ή αποχρωματισμους, μόνο λίγο τα χερούλια τρίζουν 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/27/2018 στις 7:57 ΜΜ, panoc είπε

 

2. Η εδρα ειναι αναπαυτικη και νορμαλ για το μηκος των ποδιων μου, ισως ειχε 5εκ μεγαλυτερο μηκος να ηταν καλυτερα, το πλατος της ειναι ομως οριακο για τον ευτραφη πισινο και γλουτους μου, θα το ηθελα σιγουρα λιγο μεγαλυτερο. Δεν ενοχλει και ηδη το συνηθισα.

 

7. Η μονη παραφωνια ποιοτητας ειναι οτι ο μηχανισμος που κινει τη πλατη και ουσιαστικα τη στηριζει δουλευει μονο απο τη δεξια μερια. Η αλλη πλευρα εχει απλα ενα ελευθερο ελασμα για να κραταει τη πλατη σε οποια θεση την ορισει η δεξια μερια. Αυτο σημαινει οτι ολη η πιεση πηγαινει στο δεξιο μηχανισμο μονοπαντα και δε μοιραζεται. Το ποσο θα αντεξει θα δειξει.

Αυτα....

τα ιδια και στην 550. ο μονος λογος που θα επαιρνα ακριβοτερη, θα ηταν το μεγαλυτερο πλατος. 43-44 ποντοι θα ηταν ιδανικο. αλλα απ οτι βλεπω ολες στο 40 ποντους ειναι. και δεν εχω κανενα θεμα με τις υπολοιπες διαστασεις.

κι εγω παντως το συνηθισα αλλα ειμαι just.

1,83 100 κιλα, παραπανω κιλα το πλατος μπορει να ειναι θεμα, αναλογα με το σωματοτυπο. μια κωλαρα θα χει θεμα:P

μεχρι 1,90 υψος δεν νομιζω οτι θα προβληματισει.

 

η συσκευασια ηταν σε καλη κατασταση παντως καποια εξαρτηματα προχειρα συσκευασμενα. η βαση ειχε ενα 2 μικρα στιγματα/ γρατζουνιες αλλα μικροπραγματα. μπορει και να ταν επιστροφη, αλλα σε γενικες γραμμες τιποτα μεμπτο για αλλαγη. καλα υλικα και ραφη

 

δεν εχω καποιο αλλο παραπονο απο την καρεκλα, τωρα το μονο που θελω ειναι να κρατησει

 

 

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα κ εγώ την 550, πρόχειρα συσκευασμένα τα κομμάτια επίσης αλλά δεν υπήρχε οτιδήποτε το μεμπτό. Την έχω στήσει κ οι πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές. Άνετη κ βολική για κάθε στιγμή, είτε πρόβλεπε είτε πιο ρηλαξ. Ελπίζω να αντέξει κ εγώ πολύ να την λιωσουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις παρέλαβα και τη δική μου.

Μια γρήγορη απορία.

Όταν τη σηκώνεις από το έδαφος και την ταρακουνας, η μεταλλική βάση με τα ροδακια πρέπει να φεύγει από τον πάτο της καρέκλας? Αυτό δεν πρέπει κάπως να ασφαλίζει και να μην βγαίνει με τίποτα ?
Δεν εννοώ μόνο τον αστερία που έχει πάνω τα ροδάκια, εκεί έχει ασφαλίσει. Εννοώ το μηχανισμό που ανεβοκατεβαίνει να βγαινει απο την υπολοιπη καρεκλα με ταρακουνημα αν σηκωθει απο το εδαφος.

Επεξ/σία από petran91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, petran91 είπε

Μόλις παρέλαβα και τη δική μου.

Μια γρήγορη απορία.

Όταν τη σηκώνεις από το έδαφος και την ταρακουνας, η μεταλλική βάση με τα ροδακια πρέπει να φεύγει από τον πάτο της καρέκλας? Αυτό δεν πρέπει κάπως να ασφαλίζει και να μην βγαίνει με τίποτα ?
Δεν εννοώ μόνο τον αστερία που έχει πάνω τα ροδάκια, εκεί έχει ασφαλίσει. Εννοώ το μηχανισμό που ανεβοκατεβαίνει να βγαινει απο την υπολοιπη καρεκλα με ταρακουνημα αν σηκωθει απο το εδαφος.

σηκωσε τερμα το αμορτισερ και βαλε το καθισμα μεσα. κι εγω δεν ειδα να ασφαλιζει καπως, αλλα δεν φευγει οταν τη σηκωνω οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, rofl είπε

σηκωσε τερμα το αμορτισερ και βαλε το καθισμα μεσα. κι εγω δεν ειδα να ασφαλιζει καπως, αλλα δεν φευγει οταν τη σηκωνω οχι

Το έκανα κι αυτό. Δεν φεύγει αμέσως μόλις την σηκώσω, πρέπει να την ταρακουνησω κιόλας. 

Δεν ξέρω αν δημιουργείται πρόβλημα έτσι :/

EDIT:
Μετά από κανένα μισάωρο χρήσης, δεν βγαίνει πλέον. Μάλλον το βάρος μου έκανε δουλειά :P

 

Επεξ/σία από petran91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, petran91 είπε

Το έκανα κι αυτό. Δεν φεύγει αμέσως μόλις την σηκώσω, πρέπει να την ταρακουνησω κιόλας. 

Δεν ξέρω αν δημιουργείται πρόβλημα έτσι :/

EDIT:
Μετά από κανένα μισάωρο χρήσης, δεν βγαίνει πλέον. Μάλλον το βάρος μου έκανε δουλειά :P

Για να βάλεις το αμορτισέρ σήκωσε τον μοχλό ανύψωσης για να δημιουργηθεί κενό και να κάτσει σωστά. Μετά άφησε τον μοχλό δεν πάει πουθενά καθώς κλειδώνει.

Το ίδιο και όταν θέλεις να βγάλεις το αμορτισέρ στο μέλλον.

 

όποιος ενδιαφέρεται για 550 σε περίπτωση που δεν πρόλαβε την προσφορά δίνω εγώ την δική μου μαύρη - κόκκινη, ενός χρόνου,  σε πολύ καλή τιμή και σε άριστη κατάσταση μιας και σήμερα παρέλαβα την 770. Αρκεί να μένετε αθήνα και να έχετε όχημα για να έρθετε απο τον χώρο μου να την παραλάβετε. Τα υπόλοιπα σε pm

:)

 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Για να βάλεις το αμορτισέρ σήκωσε τον μοχλό ανύψωσης για να δημιουργηθεί κενό και να κάτσει σωστά. Μετά άφησε τον μοχλό δεν πάει πουθενά καθώς κλειδώνει.

Το ίδιο και όταν θέλεις να βγάλεις το αμορτισέρ στο μέλλον.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

όποιος ενδιαφέρεται για 550 σε περίπτωση που δεν πρόλαβε την προσφορά δίνω εγώ την δική μου, ενός χρόνου,  σε πολύ καλή τιμή και σε άριστη κατάσταση μιας και σήμερα παρέλαβα την 770. Αρκεί να μένετε αθήνα και να έχετε όχημα για να έρθετε απο τον χώρο μου να την παραλάβετε. Τα υπόλοιπα σε pm

:)


Τώρα δεν βγαίνει για να το κάνω, οπότε υποθέτω το έκανα σωστά.

Οι εντυπώσεις μέχρι στιγμής είναι άριστες.
Κάποια μεταλλικά σημεία της ήρθαν χτυπημένα από το κουτί. Τίποτα σημαντικό όμως. Να ήταν χρησιμοποιημένη δεν το νομίζω όμως, παρόλο που το εσωτερικό κουτί ήταν ανοικτό τελείως.
Από θέμα άνεσης είναι πολύ καλή. Το μαξιλαράκι του αυχένα το γύρισα ανάποδα για να έρχεται σε επαφή το ύφασμα με τον αυχένα μου και όχι η δερματίνη που είναι λίγο ενοχλητική. Το μαξιλαράκι της μέσης επίσης κάνει καλή δουλειά για την στήριξη. Δεν το έχω να ακουμπάει στη βάση της καρέκλας, αλλά λίγο πιο πάνω, ώστε να είναι στην μέση μου και όχι εκεί που τελειώνει ο κώλος (με το παρντόν).

So far, so good.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...