Προς το περιεχόμενο

[Gaming chairs] Genesis Nitro 550 black - red - blue - green 139€ @ Ε-shop


lionheart75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εγώ μόλις πρίν καμμιά ώρα συναρμολόγησα, όλα καλά αν και σε μένα ήταν ανοιγμένο το μέσα κουτί, δεν παρατήρησα κάποιο θέμα στα κομμάτια. Το μόνο κακό είναι ότι έλειπε το εργαλείο σύσφιξης των βιδών και γι αυτό χρησιμοποίησα ένα 12άρι γερμανικό. Πήρε κάμπορση ώρα για τις 14 βίδες αλλά μπήκαν μια χαρά.

Όσο για τα υπόλοιπα, ο χρόνος θα δείξει. Για τα λεφτά της πάντως φαίνεται ποιοτική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 227
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και στην 770 που παρέλαβα σήμερα το εσωτερικό κουτί ήταν ανοικτό ενώ το εξωτερικό κουτί ήταν κλειστό πολύ καλά με ταινία. 

Αυτό σημαίνει ότι έτσι έρχεται απο το εργοστάσιο καθώς επίσης το εξωτερικό κουτί είναι για προστασία της καρέκλας μιας και είναι απο πολύ σκληρό χαρτόνι. 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, FLIMIT είπε

Καλημερα μπορει καποιος να μου πει το συνολικο πλατος  της καρεκλας με τα χερουλια μεσα? ευχαριστω πολυ!!!!

Στα 66 εκατοστά τη μετράω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι περίεργος προς τι η απόφαση τους στην 770 (που είναι και η ακριβότερη) να βάλουν μαξιλάρι σχεδόν 2 φορές πιο λεπτό από ό,τι στην 550. Καθώς και τι επιπτώσεις έχει αυτό στην άνεση ειδικά μετά από πολύωρη χρήση.

Επίσης δεν είμαι σίγουρος ακόμα αν είναι καλύτερη από τις αντίστοιχες oem bucket καρεκλες μιας και έχω δει άπειρα παράπονα για σκισμένα υλικά και χτυπημένο σκελετό out of the box... :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μ απαντήσει κάποιος κάτοχος επειδή στο άλλο τόπικ με γράψανε :( . Έρχεται η κλίση της καρέκλας 90μοιρες ώστε τα 2 μαξιλάρια πάνω και κάτω να ναι εντελώς κάθετα; 

714161.natec-genesis-nitro550.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, splanis είπε

Μπορεί να μ απαντήσει κάποιος κάτοχος επειδή στο άλλο τόπικ με γράψανε :( . Έρχεται η κλίση της καρέκλας 90μοιρες ώστε τα 2 μαξιλάρια πάνω και κάτω να ναι εντελώς κάθετα; 

714161.natec-genesis-nitro550.jpg

http://genesis-zone.com/en/product/nitro-550-gaming-chair/

Δυσκολο να κατέβεις στην τρίτη photo; Γκρινιάρη :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου άρχισε να τρίζει. Φυσιολογικό είναι;
Από κάτω το ακούω, στο σημείο που βρίσκεται το ελατηριο που ρυθμίζει τη δυσκολία της ανάκλισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, petran91 είπε

Η δική μου άρχισε να τρίζει. Φυσιολογικό είναι;
Από κάτω το ακούω, στο σημείο που βρίσκεται το ελατηριο που ρυθμίζει τη δυσκολία της ανάκλισης.

Είχα το ίδιο θέμα .τσεκαρε τις βίδες απο κάτω ,κάποια θα λασκαρε. Τουλάχιστον εγώ έτσι το έλυσα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παλι τις τσεκαρα ολες αλλα τριζει σαν τρελη, ολες οσες ειχα με ανάκλιση ετριζαν συντομα, εξαλλου την χρησιμοποιω 95% μονιμα ανάκλιση.

 

Μιλαω για την 330

Επεξ/σία από iakoboss7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, salesnow είπε

Είχα το ίδιο θέμα .τσεκαρε τις βίδες απο κάτω ,κάποια θα λασκαρε. Τουλάχιστον εγώ έτσι το έλυσα .

Ωραίος, είχαν χαλαρώσει όλες. Τις έσφιξα και τώρα δεν ακούγεται τίποτα. Ευχαριστώ!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!!

Είχα παραλάβει την 770 την προηγούμενη εβδομάδα και πρόλαβα μόνο να την σετάρω, μετά μας έπιασαν οι ετοιμασίες λόγω εορτών.
Ωστόσο, είχα παρατηρήσει μια έντονη μυρωδιά στη πλάτη της και είπα να χρησιμοποιήσω υγρά μαντιλάκια αλλά τίποτα.
Πριν φύγουμε στο χωριό, έριξα αρωματικό σπρευ αυτοκινητού (αυτό που βάζουμε στο ταμπλώ) και όλα έδειχναν πως η μυρωδιά της πλάτης θα φύγει.
Μόλις γυρίσαμε από το χωριό και η πλάτη μυρίζει το ίδιο έντονα όπως αρχικά. :angry:
Έχετε αντιμετωπίσει κάποιο παρόμοιο θέμα και αν ναι, πως το λύσατε;
Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...