Προς το περιεχόμενο

Athenacard πρόβλημα


B0mbas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
8 ώρες πριν, katergaris79 είπε

Κι εγώ έχω την ίδια απορία.

Aπ'ο,τι ειδα μολις (επειδη ουτε ειχα σκεφτειι την παραμετρο αυτην) μεσω site εχει επιλογη forgot password και σου ζητα ΑΜΚΑ και κωδικο καρτας. Τωρα αμα ξεχασεις τον κωδικο της καρτας, δεν ξερω τι γινεται. Επισης δεν ξερω αν αλλαζει αυτος ο κωδικος πλακα πλακα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 209
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 ώρες πριν, stormrain είπε

Aπ'ο,τι ειδα μολις (επειδη ουτε ειχα σκεφτειι την παραμετρο αυτην) μεσω site εχει επιλογη forgot password και σου ζητα ΑΜΚΑ και κωδικο καρτας. Τωρα αμα ξεχασεις τον κωδικο της καρτας, δεν ξερω τι γινεται. Επισης δεν ξερω αν αλλαζει αυτος ο κωδικος πλακα πλακα.

Το έχω κάνει αυτό που λες και δε δούλεψε ποτέ. Ας ελπίσουμε ότι σε κάποιο update θα στρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση έχασα την προηγούμενη κάρτα που είχα εκδώσει (προσωποποιημένη λόγω ανεργίας) έκανα όλες τις απαραίτητες διαδικασίες για την έκδοση της καινούργιας κάρτας μπήκα και στην ΗΔΙΚΑ έκανα και εκεί ξανά την διαδικασία μου βγάζει ότι είναι ανεργίας και ενεργή αλλά δεν μπορώ να τη φορτίσω φαντάζομαι όμως ότι θέλει κάποια διαδικασία για να γίνει διασταύρωση στοιχείων... ξέρει κανείς πόσες μέρες χρειάζεται για να γίνει αυτό; Γιατί στον οασα που πήρα και μου δώσανε ένα τηλέφωνο να πάρω δεν μου απάντησε κάνεις; Πρέπει να κάνω κάποια άλλη διαδικασία; Έχω κάνει κάτι λάθος; 🤔 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, Nina85 είπε

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση έχασα την προηγούμενη κάρτα που είχα εκδώσει (προσωποποιημένη λόγω ανεργίας) έκανα όλες τις απαραίτητες διαδικασίες για την έκδοση της καινούργιας κάρτας μπήκα και στην ΗΔΙΚΑ έκανα και εκεί ξανά την διαδικασία μου βγάζει ότι είναι ανεργίας και ενεργή αλλά δεν μπορώ να τη φορτίσω φαντάζομαι όμως ότι θέλει κάποια διαδικασία για να γίνει διασταύρωση στοιχείων... ξέρει κανείς πόσες μέρες χρειάζεται για να γίνει αυτό; Γιατί στον οασα που πήρα και μου δώσανε ένα τηλέφωνο να πάρω δεν μου απάντησε κάνεις; Πρέπει να κάνω κάποια άλλη διαδικασία; Έχω κάνει κάτι λάθος; 🤔 

πρεπει να αφαιρεσεις την παλια να την καταργησεις δλδ και να βαλεις την καινουρια και να περιμενεις 5 μερες μεχρι να ενεργοποιηθει ετσι εγινε και σε μενα

Επεξ/σία από Racerr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Racerr είπε

πρεπει να αφαιρεσεις την παλια να την καταργησεις δλδ και να βαλεις την καινουρια και να περιμενεις 5 μερες μεχρι να ενεργοποιηθει ετσι εγινε και σε μενα

Την έχω αφαιρέσει την παλιά από την στιγμή που πήρα την καινούργια, έχω κάνει και καταχώρηση της καινούργιας εννοείται κάνοντας από την αρχή τη διαδικασία που είχα κάνει με την προηγούμενη κάρτα, οπότε τώρα περιμένω 5 μέρες τέλεια 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Nina85 είπε

Την έχω αφαιρέσει την παλιά από την στιγμή που πήρα την καινούργια, έχω κάνει και καταχώρηση της καινούργιας εννοείται κάνοντας από την αρχή τη διαδικασία που είχα κάνει με την προηγούμενη κάρτα, οπότε τώρα περιμένω 5 μέρες τέλεια 😕

Εμενα μου ειχαν πει 3 εργασιμες αλλα δεν την ειχα αναγκη οποτε πηγα πολυ αργοτερα.Αν εχεις ευκολη προσβαση σε σταθμο μετρο απλα πηγαινε και νωριτερα και δοκιμασε την.

Επεξ/σία από chsam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/8/2018 στις 2:00 ΠΜ, le vent nous porterAAAA είπε

θα ηθελα να ενημερωσω ολους τους τυπους ανεργους και αμεα (και φανταζομαι και λοιπους αλλους με καρτα), οταν φορτιζουν την καρτα να ειναι ετσι τοποθετημενη στην ειδικη σχισμη ωστε να φαινεται η φωτογραφια τους (δλδ η μερια με την φωτο προς τα εξω και προς τα πανω ωστε να "εξεχει" οπως την εχουνε χωσει στην πολυποθητη σχισμη)

και τουτο το λεω γιατι δεν θυμαμαι τι μηνυματακι μου εβγαζε οταν την εβαζα αλλιως  (και συνεπως αν συμπτιπτει με το προβλημα που αναφερεται στα προηγουμενα ποστ) αλλα παντως ΔΕΝ ΤΗΝ ΦΟΡΤΙΖΕ ΑΛΛΙΩΣ ΒΑΛΜΕΝΗ και ουτε κανενας υπαλληλος/σεκιουριτι στον σταθμο ηξερε να το επισημανει αυτο, επισης δεν ειναι τυχαιο, το τσεκαρα σε παραπανω του ενος σταθμους

ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΩ ! 

Λειτουργεί ΚΑΙ απ το app του κινητού έτσι. 1 λεπτό πριν το δοκίμασα.

 

Τι στο διάολο γίνεται;

 

Στις 21/11/2018 στις 11:09 ΜΜ, Alxnks είπε

Το app όντως είναι επιεικως μέτριο. Σε S7 edge μου το λέει κι εμένα αυτό συχνά πυκνά, αλλά μια χαρά φορτίζει κάρτα όποτε έχω δοκιμάσει.

Έφταιγε το κινητό μου τελικά. Ανακάλυψα πρόσφατα τι φταίει και γιατί. 

Ήταν συγκεκριμένη παρτίδα που το NFC σταματούσε να λειτουργεί κάτω από 70% εκτός αν το είχες στην φόρτιση οπου δουλεύει πάντα.

Τσέκαρε μπας και έχεις κανα παρόμοιο θέμα. Σε S9 το έπαθα εγώ. 

 

(off topic) Anyway το πήγα στην smartec και αναγνώρισαν το πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω προσωποποιημένη κάρτα η οποία είναι πάντα φορτισμένη και μια φορά ενώ είχα διαθέσιμο υπόλοιπο εισιτηρίων, όταν πήγαινα να μπω στον σταθμό μου έβγαζε μήνυμα λάθους με αποτέλεσμα να μην ανοίγουν οι μπάρες. Αναγκάστηκα να κάνω τον γύρω του σταθμού και να πάω στις μπάρες της άλλης εισόδου οι οποίες άνοιξαν κανονικά!

Χθες έπαθα ξανά το ίδιο ενώ πήγαινα να βγω με αποτέλεσμα να μην μπορώ να βγω από τον σταθμό... :fear:

Ένας γνωστός μου είπε ότι έπαθε κι αυτός το ίδιο πριν μερικές μέρες, είχε φορτισμένη κάρτα αλλά οι μπάρες δεν άνοιγαν.

Επεξ/σία από Kosmas70
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενω εχω ενεργοποιησει την προσωποποιημενη καρτα απο το ιδικα, οταν παω να τη φορτισω με επιδότηση (ανεργος), καθώς έληξε πριν 2 μερες μου βγαζει δεν βρέθηκε προϊόν επιδοτησης ελεγξτε το κουπόνι σας. Το δοκιμασα σε 2-3 μηχανήματα. Οι μπαρες δεν ανοιγουν

Επεξ/σία από alan2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, alan2 είπε

Ενω εχω ενεργοποιησει την προσωποποιημενη καρτα απο το ιδικα, οταν παω να τη φορτισω με επιδότηση (ανεργος), καθώς έληξε πριν 2 μερες μου βγαζει δεν βρέθηκε προϊόν επιδοτησης ελεγξτε το κουπόνι σας. Το δοκιμασα σε 2-3 μηχανήματα. Οι μπαρες δεν ανοιγουν

1.Στην σελιδα της ΗΔΙΚΑ την εμφανιζει ως ενεργοποιημενη για ανεργους;

2.Το δελτιο ανεργιας ειναι ενεργο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chsam είπε

1.Στην σελιδα της ΗΔΙΚΑ την εμφανιζει ως ενεργοποιημενη για ανεργους;

2.Το δελτιο ανεργιας ειναι ενεργο;

1. 2 ναι ισχυουν τα ελεγξα σημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, alan2 είπε

1. 2 ναι ισχυουν τα ελεγξα σημερα

Τοτε πηγαινε σε ενα εκδοτηριο μηπως εχει θεμα η καρτα.(Καπου ειχε ειπωθει οτι καλο ειναι να "κοιταει" μια συγκεκριμενη πλευρα προς το μηχανημα, δοκιμασες κ τις δυο οψεις της καρτας προς το μηχανημα;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/2/2019 στις 4:06 ΜΜ, chsam είπε

Τοτε πηγαινε σε ενα εκδοτηριο μηπως εχει θεμα η καρτα.(Καπου ειχε ειπωθει οτι καλο ειναι να "κοιταει" μια συγκεκριμενη πλευρα προς το μηχανημα, δοκιμασες κ τις δυο οψεις της καρτας προς το μηχανημα;)

Ευχαριστώ για την απάντηση, αύριο θα πάω να ρωτήσω σε εκδοτηριο κ να δοκιμάσω από την άλλη πλευρά τη κάρτα.

Edit: πηγα χθες και μου περασε την επιδοτηση με τη πρωτη.φαινεται οτι το συστημα του οασα θελει καποιες ωρες να ενημερωθει απο την εφαρμογη του ιδικα

Επεξ/σία από alan2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...