Προς το περιεχόμενο

Athenacard πρόβλημα


B0mbas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Alxnks είπε

Αν το κινητό σου έχει NFC, μπορείς να το κάνεις από αυτό.

S9 έχω και προσπάθησα πριν κανα 2ήμερο αλλά δεν μου έβγαζε κάτι κ ας έλεγε πως είναι ενεργοποιημενη η κάρτα.

Επίσης κάποιες φορές μου βγάζει "Please touch your card again after moving it away" ενώ άλλες φορές είναι μια χαρά.

Να υποθέσω πως φταίει το άθλιο app, έτσι; Γιατί δοκίμασα με 2 κινητά διαφορετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 209
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδή μέχρι να ενεργοποιηθεί η κάρτα(2-5 εργάσιμες),δεν θα μπορώ να μετακινούμε δωρεάν παρόλο που θα έχω την athenacard στα χέρια μου και εκτυπωμένη την κάρτα ανεργίας;
Κάνεις την αίτηση Σάββατο και ενεργοποιείται η κάρτα τουλάχιστον την Τετάρτη...
Αυτό είναι σαν να αποκλείει όποιον έρχεται από άλλη πόλη για λίγες μέρες και το θεωρώ άδικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, leftpc είπε

Δηλαδή μέχρι να ενεργοποιηθεί η κάρτα(2-5 εργάσιμες),δεν θα μπορώ να μετακινούμε δωρεάν παρόλο που θα έχω την athenacard στα χέρια μου και εκτυπωμένη την κάρτα ανεργίας;
Κάνεις την αίτηση Σάββατο και ενεργοποιείται η κάρτα τουλάχιστον την Τετάρτη...
Αυτό είναι σαν να αποκλείει όποιον έρχεται από άλλη πόλη για λίγες μέρες και το θεωρώ άδικο.

Απλά έχε την βεβαίωση απ τον ΟΑΕΔ και δεν θα σου πουν κάτι. 

Όλοι έτσι κάνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, HateMe είπε

S9 έχω και προσπάθησα πριν κανα 2ήμερο αλλά δεν μου έβγαζε κάτι κ ας έλεγε πως είναι ενεργοποιημενη η κάρτα.

Επίσης κάποιες φορές μου βγάζει "Please touch your card again after moving it away" ενώ άλλες φορές είναι μια χαρά.

Να υποθέσω πως φταίει το άθλιο app, έτσι; Γιατί δοκίμασα με 2 κινητά διαφορετικά.

Το app όντως είναι επιεικως μέτριο. Σε S7 edge μου το λέει κι εμένα αυτό συχνά πυκνά, αλλά μια χαρά φορτίζει κάρτα όποτε έχω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, leftpc είπε

Δηλαδή μέχρι να ενεργοποιηθεί η κάρτα(2-5 εργάσιμες),δεν θα μπορώ να μετακινούμε δωρεάν παρόλο που θα έχω την athenacard στα χέρια μου και εκτυπωμένη την κάρτα ανεργίας;
Κάνεις την αίτηση Σάββατο και ενεργοποιείται η κάρτα τουλάχιστον την Τετάρτη...
Αυτό είναι σαν να αποκλείει όποιον έρχεται από άλλη πόλη για λίγες μέρες και το θεωρώ άδικο.

Πρεπει να ενημερωθουν και τα πληροφοριακα συστηματα οποτε δεν γινεται να τα θελουμε ολα δικα μας.Φυσικα μπορει να ειναι οκ στην μια μερα, ισως καποιος να δοκιμασε να την φορτισει πριν τις δυο μερες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Alxnks είπε

Το app όντως είναι επιεικως μέτριο. Σε S7 edge μου το λέει κι εμένα αυτό συχνά πυκνά, αλλά μια χαρά φορτίζει κάρτα όποτε έχω δοκιμάσει.

Τα κατάφερα κ εγώ μετά από 1 ώρα. 

Ξεκάθαρα πρέπει να φτιάξουν το app. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν καταλαβαινω.μπηκα στο μετρό 2 φορές μέσα σε 90 λεπτά με ένα εισιτήριο και με χρέωσε δεύτερο εισιτήριο στην έξοδο! Σε χρεώνει όταν βγαίνεις άμα περάσει το 90λεπτο; Είναι δυνατόν ; Στα λεωφορεία δε γίνεται αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, μπιπ μπιπ είπε

Παιδιά δεν καταλαβαινω.μπηκα στο μετρό 2 φορές μέσα σε 90 λεπτά με ένα εισιτήριο και με χρέωσε δεύτερο εισιτήριο στην έξοδο! Σε χρεώνει όταν βγαίνεις άμα περάσει το 90λεπτο; Είναι δυνατόν ; Στα λεωφορεία δε γίνεται αυτό 

Εφοσον περασε το 90λεπτο σωστα εγινε, στα λεωφορεια δεν εχει μπαρα για να χτυπησεις αναγκαστικα στην εξοδο.Στους κανονισμους αναφερεται καθαρα οτι υποχρεουσε, αν εισαι ακομα σε λεωφορειο, να χτυπησεις την καρτα με την ληξη των 90 λεπτων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, μπιπ μπιπ είπε

Παιδιά δεν καταλαβαινω.μπηκα στο μετρό 2 φορές μέσα σε 90 λεπτά με ένα εισιτήριο και με χρέωσε δεύτερο εισιτήριο στην έξοδο! Σε χρεώνει όταν βγαίνεις άμα περάσει το 90λεπτο; Είναι δυνατόν ; Στα λεωφορεία δε γίνεται αυτό 

Ναι σε χρεώνει δεύτερο εισιτήριο στην έξοδο αν έχει περάσει το 90λεπτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Dark_son20 είπε

αν δεν έχεις μέσα? τι δεν σε αφήνει να βγεις? 

υπαρχουν μπαρες πια και πρεπει να χτυπησεις για να ανοιξουν(δεν ξερω αν ειναι σε ολους τους σταθμους ακομα).Εκτος κ αν εχει διπλα για ΑΜΕΑ που νομιζω δεν εχει μπαρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, μπιπ μπιπ είπε

Εγω ακόμη δεν κατάλαβα γιατί χτυπάς εισιτήριο για να βγεις. Μάλλον για να βγάζουν πιο πολύ χρημα.

Μπορώ να σκεφτώ πολλούς λόγους...

Κατ' αρχάς πως αλλιως θα μπορουσες να βγεις αν δεν χτυπουσες εισιτηριο; Θα ηταν ανοιχτες οι μπαρες άρα θα μπορούσε να μπει οποιος ήθελε τζάμπα;

Στατιστική παρακολούθηση των διαδρομών, σε ποιους σταθμούς επιβιβάζεται ο κόσμος, σε ποιους αποβιβάζεται, ποιες ώρες της ημέρας, πόσο διαρκεί μια διαδρομή κτλ

Ασε που για να πληρώσεις παραπάνω και αρα να βγάλουν πιο πολύ χρήμα οπως λες, πρέπει να έχεις εξαντλήσει τη χρονική διάρκεια του εισιτηρίου σου, οπότε λογικό δεν είναι να πληρώσεις απο τη στιγμη που επιμηκύνεις τη χρήση της υπηρεσίας.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, μπιπ μπιπ είπε

Εγω ακόμη δεν κατάλαβα γιατί χτυπάς εισιτήριο για να βγεις. Μάλλον για να βγάζουν πιο πολύ χρημα.

Η διαρκεια εισητηριου ειναι 90 λεπτα.Καπως πρεπει να ελεγχεται το αν εχει ληξει το εισητηριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...