Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

REBOOT :)

 

Το θέμα Mac OS X on x86 / Εγκατάσταση Mac OS X σε PC ξεκίνησε τον Αύγουστο του 2005, περίπου μαζί με τη μετάβαση του Mac OS X σε αρχιτεκτονική επεξεργαστών intel x86.

 

Σχεδόν 7 χρόνια και 4700 απαντήσεις μετά, περιέχει πολύτιμες γνώσεις αλλά έχει γίνει πολύ δύσκολο για κάποιον νέο χρήστη να το παρακολουθήσει. Για το λόγο αυτό κλειδώθηκε με σκοπό η συζήτηση να συνεχιστεί εδώ.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά έχω το συγκεκριμένο σύστημα
Επεξεργαστή:intel core 2 quad q9400 2.66 Ghz
Μητρική: asus p5ql-epu
Κάρτα γραφικών:asus hd7770
Μνήμες:kingston 4gb 667 Mhz
και θέλω να περάσω mac os
γίνετε?
και αν ναι με πια έκδοση?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σ'ενα μεταίχμιο που θα σε δυσκολέψει αρκετά έως πολύ αν είναι η πρώτη σου επαφή με το Hackint0sh.

Έχεις 2 γενιές πίσω επεξεργαστή αλλά τελευταίας σειράς 7xxx AMD κάρτα γραφικών,που υποστηρίζεται υποτυπωδώς μόνο στο Mountain.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πάντα εξαρτώνται από εσένα κ τα θέλω σου πόσο δυνατά είναι.Επίσης σε πιο επίπεδο hackint0sh θέλεις να φτάσεις το μηχάνημα σου.

Αν θέλεις να διαθέσεις κάποια χρήματα η να κάνεις απλά μια αλλαγή κλπ..

Η πιο σώφρων κίνηση όμως και ως πρώτη θα ήταν να ψάξεις καλά στο διαδίκτυο μήπως κάποιος με ίδια χαρακτηριστικά η παρόμοια το έχει κάνει και περιγράφει το πως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λέω να δοκιμάσω με 10.6 snow leopard

κανέναν οδηγό έχεις να μου στείλεις είχα δοκιμάσει πιο παλιά αλλα χωρίς επιτυχία πήγαινα κάπου πριν τελειώσει το setup και κόλλαγε

σε ευχαριστώ για την βοήθεια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εξης απορια.Αν αγορασω το mac osx οποια εκδοση εχει βγει συνβατη στο λαπτοπ μου η σταθερο μου.Την κανω εγκατασταση θα εχω updates κανονικα η μονο σε καθε αυτου mac υπολογιστες μονο updates;που υστερει το hankitosch σε αλλους υπολογιστεις πλην mac αν ειναι full συνβατοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Version-holic ? Έτσι τουλάχιστον έχει αρχίσει να χαρακτηρίζεται στο διαδίκτυο η εταιρία που σε λιγοστές μέρες από την επίσημη κυκλοφορία της 10.8.3 έδωσε στους Devs την 10.8.4 Beta (12E27).

Στην ουσία τώρα,κανένα σημαντικό εύρημα μέχρι στιγμής,η Apple δείχνει να βελτιώνει συνεχώς την σχέση της με τους nVidia drvs όπου και σε αυτή την έκδοση υπάρχουν αλλαγές από την προηγούμενη χωρίς όμως καμιά εμφανή βελτίωση αλλαγή στην καθημερινότητα. (ίσως ελάχιστα +FPS)..

H σημείωση της Apple όσο αφορά αυτό το Update και τα σημεία που επικεντρώνει είναι τα εξής. > Wi-Fi, Graphics Drivers και Safari.

 

post-227308-0-35585300-1365319063_thumb.jpeg

 

post-227308-0-24639400-1365319078_thumb.jpeg  post-227308-0-49724800-1365319089_thumb.jpeg

 

Υ.γ ..και αυτή η ενημέρωση δείχνει να είναι ασφαλής κ πλήρως απροβλημάτιστη για την Hackint0sh κοινότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω το συγκεκριμένο σύστημα

Επεξεργαστή:intel core 2 quad q9400 2.66 Ghz

Μητρική: asus p5ql-epu

Κάρτα γραφικών:asus hd7770

Μνήμες:kingston 4gb 667 Mhz

και θέλω να περάσω mac os

γίνετε?

και αν ναι με πια έκδοση?

Δεν ξερω αν λεει κατι αυτο αλλα εγω εχω εγκαταστησει 10.8.3 (Iatkos ML2 + Update σε 10.83) χωρις κανενα προβλημα σε Core2Duo T9400 2,GHz οποτε λογικα μια χαρα θα σου κανει.

οσο για την καρτα γραφικων δες εδω

http://www.macbreaker.com/2013/03/radeon-7000-hackintosh.html

δε χανεις κατι να κανεις μια δοκιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουσιαστικά καμιά .. το ένα είναι ενα πασπαρτού και πιο εύκολο για τους καινούριους το αλλο ενα κλειδί που το φτιάχνεις ακριβώς στα μέτρα σου.. και τα 2 μπορεί να έχουν θετική κ αρνητική πλευρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα.Έχω το σύστημα της υπογραφής μου και θα ήθελα να περάσω την τελευταία δυνατή έκδοση στο pc μου.Επειδή είναι η πρώτη μου φορά που ασχολούμαι κάθως χρόνια σνομπάρω την εν λόγω εταιρία(προσωπική άποψη)και θέλω να δω τι εστί macos,θα ήθελα αν μπορείτε να με κατευθήνετε στα σωστά λινκς αλλά και να μου πείτε αν γίνεται να έχω ταυτόχρονα windows 7 k macos στο pc.Ευχαριστώ πολύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...