Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια προχωρησαμε την εγκατασταση που μου εδωσε ο τασος. ομως τωρα τι γινεται , οταν ξεκιναει , γινεται μαυρη η οθονη και αρχιζει και μιλαει μονο του και λεει κατι για ενα voice over, η οθονη ειναι νεκρη ομως

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά το wifi σίγουρα δεν ειναι συμβατό γιατι εχει ενα στικάκι turbox O_o

 

Να σε ρωτήσω, τα settings στο multibeast τα βάζει σε easy installation? Μου λεει πως υπάρχει μια επιλογή dsst free.

 

Σε αυτή την πρώτη σελίδα δεν επιλέγει τίποτα,αν πατήσει πάνω και επιλέξει αυτόματα restart το πρόγραμμα,και μόνο τις επιλογές που δείχνει το screenshot.

 

Καλά μόλις τελειώσουμε με τον πονοκέφαλο κερνάω σταυλίσιες.

 

Εσύ η κάτι ξέρεις ή η αντίληψη σου χτυπάει επικίνδυνα read writes..  :P

παιδια προχωρησαμε την εγκατασταση που μου εδωσε ο τασος. ομως τωρα τι γινεται , οταν ξεκιναει , γινεται μαυρη η οθονη και αρχιζει και μιλαει μονο του και λεει κατι για ενα voice over, η οθονη ειναι νεκρη ομως

Σημαίνει οτι δεν μπορεί να δείξει εικόνα,γιατι δεν εχει αναγνωρίσει την GPU αν θυμάμαι καλά απο το link πρέπει να παρακάμψεις την nVidia. δες το χθεσινό link πρέπει να λέει πως θα το κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω έχει διπλή κάρτα .. εκτός αν έχεις κάποιο άλλο μοντέλο το οποίο δεν είδα δεν ξέρω.. σιγουρέψου κ δες το χτεσινό link.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτή την περίπτωση δες εδώ,τα νεα όμως δεν είναι καλά.. κατέβασε και τον extra που έχει συνημμένο και αντικατάστησε αυτόν που έχεις,στον δισκο σου.

 

http://forum.osxlatitude.com/index.php?/topic/5582-mavericks-on-e6410-intel/page-3&do=findComment&comment=30577

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα περιμένει περίπου 3 λεπτά στην γκρι οθόνη πες του ίσως να μπει,αλλιώς πρέπει να προ - δηλώσει την ενσωματωμένη στο com.apple.boot.plist

 

Καναμε τα βήματα που πρότεινες, παλι κανένας ήχος και γραφικά και επίσης ο μόνος τρόπος που του μπουτάρει στα Mabericks ειναι να μπει με -x

 

Θα με καραφλιάσει αυτο το παιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπαίνει με -x είναι λογικό να μην έχει ήχο ακόμα, είναι safe mode.

Τώρα έχει ένα υψηλό βαθμό δυσκολίας αν μεταφέρατε το περιεχόμενο του code και δεν δούλεψε,που είναι σχεδόν αδύνατο να λειτουργήσει με ενδιάμεσο κ αρχάριο.

Οπότε το key μόνο μπορώ να σου δώσω που είναι να βρει το Hardware id της ενσωματωμένης και να την δηλώσει σωστά. :fear:

 

Καναμε τα βήματα που πρότεινες, παλι κανένας ήχος και γραφικά και επίσης ο μόνος τρόπος που του μπουτάρει στα Mabericks ειναι να μπει με -x

Θα με καραφλιάσει αυτο το παιδι.


ωραια τα κατευασα και πως γινετε η εγκατασταση τους ομως ?  

 

κανε και εσύ boot με -x μήπως δεις εικόνα και η εγκατάσταση γίνεται με απλό copy - paste.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για στικάκι πάντως αν τον ενδιαφέρει, ένα 823N nano tp link και κάνει την δουλειά του, κανει και κανα 10αρικο. PS: turbox bluetooth dongle πήρα εγώ και out of the box, όλα. δεν είνια απαραίτητο να είναι μάρκα, είναι τι τσιπάκι κουβαλάει.

 

Δεν ξέρω αν αυτά είναι τα defaults του easy αλλά μπορείς να τα τικάρεις ένα ένα όπως τα πόσταραν απο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια επιτυχημένη εγκατάσταση Lion 10.7.5. σε μια asus p5gc mx/1333.

 

Αν έχει κανένας καμιά nvidia συμβατή με lion ας μου στείλει ένα μήνυμα. Εκεί γύρω στο δεκάρικο με δεκαπεντάρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα θεματάκι. Εχω περάσει τα mavericks σε έναν σκληρό που είναι σε dock συνδεδεμένο με eSata. Χθες εκανα το update στους drivers της nvidia και μου ζητησε restart. Μετά το restart μπηκα στα windows, ανοιξα ένα αντιγραφο Snow leopard που είχα σε VMware και συνδεσα με το vmware τον σκληρό των mavericks για να περάσω 1-2 προγραμματα που είχα κατεβάσει. Είναι η 1η φορά που το έκανα.

 

Τωρα όταν παω να bootαρω στα mavericks αντί για το μήλο της apple μου βγάζει εκείνο του Multibeast και ενώ δειχνει να φορτώνει.... δεν ανοιγει ποτέ.

 

Δεν με ενδιαφέρω να σωσω κάτι μιας και για πειραματισμο το είχα και μπορώ να τα ξαναπεράσω ευκολα.

 

Απλά θελω να μαθω από τι μπορεί να έγινε αυτό.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...