Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για το touchpad από όσο γνωρίζω δεν υπάρχει driver της προκοπής.

Το αναγνωρίζει σαν ποντίκι, δουλεύει κανονικά χωρίς gestures όμως. (εκτός από το tap to click)

Εγώ προσωπικά δοκίμασα modified kexts αλλά το prefpane τους κράσαρε μονίμως οπότε και το εγκατέλειψα.

Μoviemakergr έχεις κάτι άλλο να προτείνεις περί του θέματος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου πω ότι 5 χρόνια που ασχολούμαι με το Hackint0sh δεν έχω ασχοληθεί καν ...

Εξάλλου είμαι της φιλοσοφίας να με κάνουν χαρούμενο αυτά τα πολλά που έχω παρά να με στεναχωρούν αυτά τα ελάχιστα που δεν μπορώ να έχω.

Εσύ που δείχνεις διαβασμένος αν μην τι άλλο, φαντάζομαι ξέρεις το  ""Θέλεις Mac ? - αγόρασε Mac""

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις απόλυτο δίκιο, άλλωστε και εδώ ισχύει το ότι πληρώνεις παίρνεις.

Ας όψεται η οικονομική κατάσταση αλλιώς ούτε που θα ασχολιόμουν με χακ παρά μόνο για σπορ.

 

Όσο για το τάτσπαντ εμένα τουλάχιστον δε με ενδιαφέρει, το έχω μόνο σαν λύση ανάγκης και μου αρκεί που υπάρχει και δουλεύει και μόνο. Απλά αν κάποιος θέλει το τέλειο Hackbook αυτό είναι ένα από τα μελανά σημεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιο ολοκληρωμενη λειτουργια Hackint0sh παντα βρισκεται σε σταθερα μηχανηματα... Εμενα δουλευουν τα παντα, εκτος απο τα γαμ... iMessages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kι εγω ετσι πιο πολυ για παιχνιδι κι απο περιεργεια πως λειτουργουν τα περιφημα gestures. Φανταζομαι ενα magic mouse ή magic trackpad θα συνεργαζεται  σωστα με το hackintosh αν ειναι καποιος διατεθειμενος να δωσει τα χρηματα που ζητανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δικο μου iatkos ML2 10.8.4 το magic mouse λειτουργει αψογα με ολα τα gestures.

Στα windows δεν εχω καταφερει να το δουλεψω ακομη :) αν και δεν εχω ασχοληθει πολυ

Οποτε αξιζει να το αγορασει καποιος; Βολευει η χρηση του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δικο μου iatkos ML2 10.8.4 το magic mouse λειτουργει αψογα με ολα τα gestures.

Στα windows δεν εχω καταφερει να το δουλεψω ακομη :) αν και δεν εχω ασχοληθει πολυ

Ναι αυτό το έχω κάνει και εγώ.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε αξιζει να το αγορασει καποιος; Βολευει η χρηση του;

Δυσκολη η απαντηση. Επειδη εχω μαθει χρονια απο τα windows αν σου πω οτι μου φαινονται περιττα ολα αυτα τα κολπα θα με πιστεψεις; ουσιαστικα το χρησιμοποιω οπως ακριβως και ενα απλο microsoft mouse των 10 ευρω που "παιζω" στο πισι. 

Πεταμενα λεφτα θα ελεγα και περισσοτερο ειναι το θεμα φιγουρας. Ασε που θελει και 2 μπαταριες. Γενικως εγω προσωπικα με τα ασυρματα δε τα παω καλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος που έχει μία τάση προς Apple(iphone,ipad mini,ipod touch) αλλά δεν έχει λεφτά αυτή την στιγμή για mac, με ρώτησε αν μπορεί να βάλει Mac στο laptop.

 

To laptop του είναι το Sony Vaio PCG-91111M. Δεν ξέρει και πολλά από pc και εγώ που κάτι σκαμπάζω δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το sport. Γίνεται σε αυτό το laptop;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δυσκολεύομαι να βρω τα ακριβή χαρακτηριστικά του συγκεκριμένου υπολογιστή μπορείς να μου πεις αναλυτικά τι επεξεργαστή, chipset, κάρτα γραφικών, chip ήχου φοράει;

Αυτά είναι τα βασικά που θα καθορίσουν λίγο-πολύ αν θα τρέχει osx. Τώρα τα υπόλοιπα π.χ. wifi, bluetooth λογικά μπορούν να αντικατασταθούν με κάτι compatible αν δεν είναι ήδη.

Και πάλι όμως από το λίγο που έψαξα δεν είδα κάποιον να το έχει επιχειρήσει στο συγκεκριμένο λάπτοπ αλλά για όλα υπάρχει η πρώτη φορά. Υπομονή και χάπια θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...