Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα θα ηθελα να μαθω ποσο εφικτο ειναι στο DELL 7537 που εχω φοραει win 10 να βαλω αλλο λειτουργικο macos σε  παρτισιον ???????

Αν καποιος γνωριζει ας με ενημερωσει αν αξιζει να το κανω

ευχαριστω πολλυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο διαβασμα και κοποκαταφερα και εστεισα el capitan σε i3 6100, giabyte z170-hd3p, 16gb ram 2400. εκτος απο το wake up δεν εχω παρατηρησει κατι ακομα. εχω ομως το εξης προβλημα. Προσπαθω μεσω bootcamp να κανω εγκατασταση σε αλλο σκληρο και το bootcamp δεν αναγνωριζει το στικακι που βαζω. Μπορει καποιος να βοηθησει?

 

εχω 3 σκληρους. ενα wd 1t και δυο ssd 120gb στον ενα εχω το el capitan και στο αλλο θελω να βαλω windows

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν χρειαζεται να το κανεις με το bootcamp εφοσον εχεις ξεχωριστο σκληρο.

 

Βγαλε just in case τον δισκο με τα el cap και απλα ακολουθησε την κλασσικη διαδικασια για το installation των windows σε ενα φυσιολογικο pc. 

 

Οταν το κανεις θα μπορεις να μπουταρεις χωρις πολλα πολλα αλλαζοντας το boot drive ή αν θελεις μπορεις να το κανεις και με τον clover.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια !

αν κανεις εχει αποψη για το συστημα μου το οποιο αποτελειται απο 

intel i7 940

m/b asus p6t se

asus r9 270

αν ειναι εφικτο να περασω osx λιγο ετσι σε γενικες γραμμες ετσι ωστε να μπω στην διαδικασια η χρειαζεται να ειμαι pro?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρόταση για κάρτα γραφικών που να είναι συμβατή με MacOS; ~300€

Ψάχνω αποκλειστικά για nVidia ή μπορώ να πάω και σε συγκεκριμένα μοντέλα ATI Radeon;

 

Το υπόλοιπο σύστημα είναι:

i7 6700-K

Asus Z170 Deluxe

Samsung 950 PRO NVMe M.2 SSD

32Gb Ram

Corsair RM750i

 

Επεξ/σία από Indiko_Xoiridio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια !

αν κανεις εχει αποψη για το συστημα μου το οποιο αποτελειται απο 

intel i7 940

m/b asus p6t se

asus r9 270

αν ειναι εφικτο να περασω osx λιγο ετσι σε γενικες γραμμες ετσι ωστε να μπω στην διαδικασια η χρειαζεται να ειμαι pro?

Ναι μπορείς να περάσεις το os x, δες οπωσδήποτε εδώ http://www.tonymacx86.com/

 

Πρόταση για κάρτα γραφικών που να είναι συμβατή με MacOS; ~300€

Ψάχνω αποκλειστικά για nVidia ή μπορώ να πάω και σε συγκεκριμένα μοντέλα ATI Radeon;

 

Το υπόλοιπο σύστημα είναι:

Όποια και να βάλεις από nvidia θα παίξει απλά κάποιες θα παίζουν out of the box ενώ σε κάποιες πρέπει να περάσεις τους drivers της nvidia. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

10.11.6 UpDate is out

 

Combo

 

This update:

• Resolves an issue that may prevent settings from being saved in accounts with parental controls enabled.

• Resolves an issue that prevented some network devices, such as speakers and multifunction printers, from accessing SMB share points.

 

Enterprise content:

• Improves startup time when connecting to a NetBoot server.

• Resolves an issue that may prevent startup from a NetBoot image created with an OS X v10.11.4 or OS X v10.11.5 installer.

• Resolves an issue that may cause Active Directory authentication to take longer than expected.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα την 10.12 (Beta 16A238m) πριν μερικές μέρες αρχικά στο macBook και μετέπειτα καθαρά για λόγους εγωισμού στο hackintosh μου.

Προβλήματα στο hackintosh δεν αντιμετώπισα πέρα από τα συνηθισμένα αλλά υπάρχουν σοβαρά προβλήματα με την αστάθεια του λειτουργικού και των προγραμμάτων, ο chrome πχ τρώει κιλά cpu και δεν κάνει quit, στο macbook o daemon για τον ambient sensor τρώει μόνιμα περίπου 40-50% cpu οπότε αναγκάστηκα και τον έκλεισα, το vmware κάνει πραγματικά ότι θέλει και η γενική εικόνα του λειτουργικού είναι για κλάματα.
Εντάξει beta είναι λογικό να γίνεται ένας χαμός απλά τα γράφω για να μην την πατήσετε και οι υπόλοιποι, όσο αναφορά τις επιδώσεις σε σταθερό πχ σαν το δικό μου η διαφορά δεν είναι αισθητή αλλά στο macBook που είναι και 2014 με i5 και 8gb ram το βλέπεις να ψιλοκολλάει και η μπαταρία να φεύγει σαν νερό.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχθές έκανε update τους Nvidia web driver σε 346.03.15f02 και βλεπω κατι μου χαλασε στο ACR το hardware accelerator. H καρτα γραφικων ειναι η gtx660. Tο απενεργοποιησε μια φορα ζηταει ενεργοποιση το ενεργοποιω αλλα δεν οταν ανοιξω dng αρχεια με ps ή  ae εμφανιζει σφαλμα. Μονο στα dng βγαζει σφαλμα και ειδικα σε dng sequence, οχι στις raw φωτογραφιων. Εχει κανεις παρομοιo προβλημα με τους τελευταιους drives στα προγραμματα της adobe; Ποια ειναι η αμεσως προηγουμενη εκδοση εαν υπαρχει λυση να περασω οτι ειχα πριν. Γενικα το pc τσουλαει. Την καρτα γραφικων τη βλεπει και χωρις να περασω web drivers.

 

10.11.6 mac pro 3,1 

Ga z97m-d3h

intel 4790k

GTX 660

2x ssd

2x hdd

 

 

άκυρο έιναι κάποιο bug του acr 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...