Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα επειδη ειμαι νεος σε αυτο το θεμα αν καταλαβα καλα μπορω να βαλω mac os στο laptop μου?Θα τρέχει καλύτερα απο windows 10 ?πως να τα περάσω?Μπορώ να το κάνω bootable η δεν αξίζει ?

To laptop μου εχει atheros καρτα δικτύου i5 επεξεργαστη 8gb ram intel hd graphics 4400.

Αν γινετε να το κανω καποιος να μου δωσει ενα link για το τι να κατεβασω και τις οδηγιες για να το περάσω ευχαριστώ.

Πιο γρηγορα απο τα 10 αποκλειεται (αν βαλεις el capitan - για αλλες εκδοσεις δεν γνωριζω) . Πιο αργα θα πηγαινει .Αν εννοεις πιο σταθερα ναι , αν το στησεις σωστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα , απο το πρωι δεν μπορουσα να συνδεθω στο app store. εβαλα vpn με ip απο usa και μπηκα κανονικα και μου εβγαλε και ενα security update 400mb περιπου. Τωρα με το restart χωρις να τρεξω vpn παλι δεν μπορω να συνδεθω


ΠΡΟΣΟΧΗ με το νεο security update δεν λειτουργουν οι drivers της nvidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω ένα Sony vaio i5 2nd gen 2.4ghz, 8gb ram, nvidia 410m. Αξίζει να περάσω το Mac OS σε εξωτερικό σκληρό και να το χρησιμοποιώ για photoshop ή δε θα εχεί διαφορά στις επιδόσεις απ τα Windows 10 συν εσωτερικό ssd 850 EVO που έχω τώρα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω ένα Sony vaio i5 2nd gen 2.4ghz, 8gb ram, nvidia 410m. Αξίζει να περάσω το Mac OS σε εξωτερικό σκληρό και να το χρησιμοποιώ για photoshop ή δε θα εχεί διαφορά στις επιδόσεις απ τα Windows 10 συν εσωτερικό ssd 850 EVO που έχω τώρα ;

 

 

Δεν αξιζει τον κοπο αν το κανεις για αυτο τον λογο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο γρηγορα απο τα 10 αποκλειεται (αν βαλεις el capitan - για αλλες εκδοσεις δεν γνωριζω) . Πιο αργα θα πηγαινει .Αν εννοεις πιο σταθερα ναι , αν το στησεις σωστα

 

Για σταθεροτητα το ηθελα αλλα αμα είναι να γινει ποιο αργο δεν με συμφερει.Και δεν ξερω κατά ποσο θα καταφέρω να το σεταρω σωστα.Για προγραμματισμο και κανα photoshop γι αυτό ηθελα να αλλαξω μηπως ειναι ποιο σταθερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξιζει τον κοπο αν το κανεις για αυτο τον λογο

Συνεχώς χρησιμοποιώ autocad και photoshop και δε μπορώ να καταλάβω ενώ έχω i5 και ssd γιατί σκαλώνει και υπέθεσα φταίει το λειτουργικό Windows και πως αν δοκιμάσω Mac θα είναι καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχώς χρησιμοποιώ autocad και photoshop και δε μπορώ να καταλάβω ενώ έχω i5 και ssd γιατί σκαλώνει και υπέθεσα φταίει το λειτουργικό Windows και πως αν δοκιμάσω Mac θα είναι καλύτερα

 

εχεις πολυ αδυναμη καρτα γραφικων φιλε δεν ειναι για τετοια προγραμματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να βαλω el capitan 10.11 στο pc μου

εχω :

mobo: asus z170-a

cpu : i5 6500

gpu: msi geforce gtx 750

ram : hyper x fury 8+8 gb

μπορω ;

Απο οτι ξερω με intel k nvidia δεν θα εχεις προβλημα

Τωρα για drivers lan k audio της μητρικης σου δεν ξερω 

Πολυ δυνατο μηχανημα θα το τρεχει αψογα αν δεν εχεις καποιο θεμα με αυτα που ειπα

Α και belkin καποιος απο τους 2 μας να αλλαξει εικονα προφιλ γιατι μπερδευομαι  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεις

 

pc_admin το εβαλες μετα απο μενα οποτε ξερεις τι πρεπει να κανεις :)

 

Αλλαξα την εικονα προφιλ ,εβαλα μια κατασκευη που εκανα με κουτακια pepsi κ συρμα  :-)

Επεξ/σία από pc_admin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την αλλαξα ,εβαλα μια κατασκευη που εκανα με κουτακια pepsi κ συρμα  :-)

 

Ωραιος αν και ειναι λιγο μακρινη η φωτο και δεν φαινεται καλα.. ο movie που ειναι ρε παιδια εχω καιρο να δω post του. Βαζω και ενα screenshot απο το desktop μου :)

Screen_Shot_2016_09_05_at_10_00_55.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαξα την εικονα προφιλ ,εβαλα μια κατασκευη που εκανα με κουτακια pepsi κ συρμα  :-)

Εξαιρετικά,καλλιέργησε το.

 

Ωραιος αν και ειναι λιγο μακρινη η φωτο και δεν φαινεται καλα.. ο movie που ειναι ρε παιδια εχω καιρο να δω post του. Βαζω και ενα screenshot απο το desktop μου :)

Screen_Shot_2016_09_05_at_10_00_55.png

 

Διακοπές.. καθυστερημένες αλλά απαραίτητες.. 

Πάρε κ μια από το φορητό που εχω μαζί μου αφού σου έλειψα. (xexexex)

 

post-227308-0-37403000-1473112995_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...