Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

E δε το λες και καλό νέο,με patching kernel δουλεύουν και οι AMD. :P

Ε για τους haswellαδες καλο παραμενει! Θα ειναι σαφως πιο σταθερο απο αυτο των amd

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά επειδή πρώτη φορά έρχομαι σε επαφή με γραφικά ενσωματωμένα σε cpu πόση μνήμη μπορεί να χρησιμοποιήσει η hd4000;

Εγώ για 512 ήξερα, αυτό το 768 που/πως/πότε;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός είναι σταθερός βρε,. μνήμη μπορεί να χρησιμοποιεί τόση - όση του επιτρέπουν οι drivers ανάλογα με τον τύπο του επεξεργαστή.

Κανονικά αυτό ορίζεται από το firmware  σε εναν Mac υπολογιστή,σε εμάς είναι ένας συνδυασμός kernel,smbios,kexts.

γι'αυτο και στα Mavericks τα περισσότερα με ενσωματωμένη αναμένεται να ανέβουν σε vRam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>ρε παιδιά επειδή πρώτη φορά έρχομαι σε επαφή με γραφικά ενσωματωμένα σε cpu πόση μνήμη μπορεί να χρησιμοποιήσει η hd4000;</p>

<p>Εγώ για 512 ήξερα, αυτό το 768 που/πως/πότε;;;;</p>

 

Καλά που το εξήγησε ο movie γιατί ούτε εγώ ήξερα γιατί δείχνει 768

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερουμε κανα καλο προγραμμα στυλ Cyberlink Power DVD που να παιζει Blueray απο δισκο; Το Hackintosh HP που εχω εχει BDROM player και θελω να βλεπω δισκους απο εκει. Δοκιμασα vlc αλλα δε βρισκω ακρη.

Mε το Mplayer εχω θεματα δε μου φορτωνει καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερουμε κανα καλο προγραμμα στυλ Cyberlink Power DVD που να παιζει Blueray απο δισκο; Το Hackintosh HP που εχω εχει BDROM player και θελω να βλεπω δισκους απο εκει. Δοκιμασα vlc αλλα δε βρισκω ακρη.

Mε το Mplayer εχω θεματα δε μου φορτωνει καλα.

Δοκιμασε το blurayplayer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ moviemakergr διαπίστωσα πως το speedstep δουλεύει μόνο για τη μέγιστη και για την ελάχιστη συχνότητα παρόλο που το δουλεύω με smbios από mbp 10.1 και έχω ενεργοποιημένα τα  P και C states στον bootloader. Έχεις καμμιά ιδέα τι παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ moviemakergr διαπίστωσα πως το speedstep δουλεύει μόνο για τη μέγιστη και για την ελάχιστη συχνότητα παρόλο που το δουλεύω με smbios από mbp 10.1 και έχω ενεργοποιημένα τα  P και C states στον bootloader. Έχεις καμμιά ιδέα τι παίζει;

Δεν νομιζω ο i3 να εχει ενδιάμεσο 3 step εχουν απ'οτι ξέρω μόνο οι U που ειναι χαμηλής κατανάλωσης δηλαδή έχουν αλλο ενα μικρότερο step απο το χαμηλο το δικο σου.. μετα και ενδιάμεσο να υπάρχει η εναλλαγή γινεται πιο γρήγορα απ'οσο ενα 3rd party πρόγραμμα μπορεί να διαβάσει.

Μην ξεχνάς οτι είσαι με NullCPU η διορθωμένο AppleCPU που θα ηταν πολυ πιο δύσκολο να εμπεριέχουν όλα τα step.αυτό ειναι μια αλλη εκδοχή γιατι κανείς δεν μπορεί να ξερει και τα δυο πως είναι  modified.

Σε καθε περίπτωση αν στο Geekbench βγαζεις το score που θέλεις εισαι οκ.. εκτός αν νομιζεις οτι σε επηρεάζει σε κατι περισσότερο οπότε ριξτο στο τραπέζι να το συζητήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...