Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ στο δικό μου είχα dual boot win10 και linux mint στον ίδιο σκληρό και όταν ξεκίνησα να φτιάξω το hackintosh απλά αποσύνδεσα τον σκληρό με τα λειτουργικά, έκανα το hackintosh (el capitan) και αφού δουλεύαν όλα ρολόι σύνδεσα και τον άλλο σκληρό και μου εμφάνισε στον clover και τα άλλα 2 λειτουργικά και από τότε είμαι με triple boot..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ στο δικό μου είχα dual boot win10 και linux mint στον ίδιο σκληρό και όταν ξεκίνησα να φτιάξω το hackintosh απλά αποσύνδεσα τον σκληρό με τα λειτουργικά, έκανα το hackintosh (el capitan) και αφού δουλεύαν όλα ρολόι σύνδεσα και τον άλλο σκληρό και μου εμφάνισε στον clover και τα άλλα 2 λειτουργικά και από τότε είμαι με triple boot..

Εγω θελω να κανω 2 partition στον SSD που εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θελω να κανω 2 partition στον SSD που εχω.

Καταρχην περασε τα sierra να δεις αν δουλευουν (που δεν το βλεπω :P) σε εναν αλλο σκληρο και μετα κανεις τα πειραματα σου με dual boot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην περασε τα sierra να δεις αν δουλευουν (που δεν το βλεπω :P) σε εναν αλλο σκληρο και μετα κανεις τα πειραματα σου με dual boot

Τα παιδια στα προηγουμενα ποστ αναφερουν οτι δουλευουν.

Εχεις να μου προτεινεις καποιο οδηγο ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μιας και βγηκαν και τα Sierra

[...]

Ειχα καταφερει να περασω τα yosemite παλαιοτερα

 

 

Καταρχην περασε τα sierra

[offtopic]

ΣΤΟ macOS, ΤΟ Linux (και στα περισσότερα Λειτουργικά Συστήματα) δεν αναφερόμαστε στον πληθυντικό. Μπερδεύεστε με ΤΑ Windows. :) :)

[/offtopic]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

[offtopic]

ΣΤΟ macOS, ΤΟ Linux (και στα περισσότερα Λειτουργικά Συστήματα) δεν αναφερόμαστε στον πληθυντικό. Μπερδεύεστε με ΤΑ Windows. :) :)

[/offtopic]

Χαχα κακια συνηθεια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιδια στα προηγουμενα ποστ αναφερουν οτι δουλευουν.

Εχεις να μου προτεινεις καποιο οδηγο ;;

 

εγω τα εκανα απο το appstore κατευθειαν αναβαθμιση αλλα δεν ξερω επειδη εχεις asrock board και amd τι παιζει με αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια μητρική GA Z97M -D3H, I7 4790K κτλπ τρεχω την 10.11.6 εκδοση El cap. ως Mac pro 3,1 (early 2008). Θα παίζουν τα 

Sierra? με αλλαγές σε iMac 14,2 ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια μητρική GA Z97M -D3H, I7 4790K κτλπ τρεχω την 10.11.6 εκδοση El cap. ως Mac pro 3,1 (early 2008). Θα παίζουν τα 

Sierra? με αλλαγές σε iMac 14,2 ... 

 

 

Φανταζομαι πως ναι...δοκιμασε το σε εναν αλλο σκληρο αν εχεις αλλα πιστευω πως δεν θα εχεις κανενα θεμα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις κατάφερα να περάσω Sierra στην πρώτη μου προσπάθεια για Hackintosh.

Με την onboard κάρτα 530 έχω κάποια glitches, από το Overview βλέπω ότι μου την διαβάζει κάπως περίεργα

 

Ιntel HD Graphics 530 7 MB

 

το μηχάνημα το βλέπει σαν iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015), ram και cpu βλέπει κανονικά.

Επίσης δεν έχω ήχο, τι μπορώ να δοκιμάσω? Τελείωσα το post-install με clover και δεν έχω βάλει κάποιο extra kext εκτός από FakeSMC και ένα για το δίκτυο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης δεν είχα ήχο και έβαλα το  Voodoo HDA 2.8.8 αλλά έχει πολύ θόρυβο, σε αυτή την περίπτωση μπορώ να το βγάλω και να δοκιμάσω κάτι αλλό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις κατάφερα να περάσω Sierra στην πρώτη μου προσπάθεια για Hackintosh.

Με την onboard κάρτα 530 έχω κάποια glitches, από το Overview βλέπω ότι μου την διαβάζει κάπως περίεργα

 

Ιntel HD Graphics 530 7 MB

 

το μηχάνημα το βλέπει σαν iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015), ram και cpu βλέπει κανονικά.

Επίσης δεν έχω ήχο, τι μπορώ να δοκιμάσω? Τελείωσα το post-install με clover και δεν έχω βάλει κάποιο extra kext εκτός από FakeSMC και ένα για το δίκτυο

 

ολο προβληματα εισαι :).. κατεβασε το audioclover alc κσι κανε το mount

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...