Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερουμε κανα καλο προγραμμα στυλ Cyberlink Power DVD που να παιζει Blueray απο δισκο; Το Hackintosh HP που εχω εχει BDROM player και θελω να βλεπω δισκους απο εκει. Δοκιμασα vlc αλλα δε βρισκω ακρη.

Mε το Mplayer εχω θεματα δε μου φορτωνει καλα.

Να και η επισιμη σελιδα του προγραμματος, τωρα το πιο πιθανο ειναι να το βρεις πειρατικο αλλιως αν οχι στειλε μου π.μ http://www.macblurayplayer.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και σκοτωσα το hackint0sh μου προσπαθωντας να φτιαξω το iMessage! Παμε για re-install mountain lion :mad: :mad: :mad: :cry: :cry: :cry:

Update!!!

Διεγραψα εντελως τα win 7 και εβαλα το mac στον ssd αφηνοντας ανεγγιχτη την παλια εγκατασταση και ΕΥΤΥΧΩΣ μπορεσα και εκανα restore τα παντα και σε μιση ωρα μεσα μαζι με την εγκατασταση ημουν up and running!!! Well done apple B) :-)

Επεξ/σία από Καρχαρίαςςς
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα επιτέλους αυτό:

http://www.ebay.com/itm/300944477484?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

και ολοκληρώθηκε το πακέτο.

Πλέον έχω και bluetooth και airport extreme!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα επιτέλους αυτό:

http://www.ebay.com/itm/300944477484?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

και ολοκληρώθηκε το πακέτο.

Πλέον έχω και bluetooth και airport extreme!!!

Μα οι καρτες combo δεν υποστηριζονται απο το OS X Πως στα κομματια το καταφερες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μέχρι πρότεινος, εδώ και λίγο καιρό έχουν αλλάξει τα δεδομένα.

Χρειάστηκε να εγκαταστήσω 3 kexts αλλά δουλεύει και το bt και το wifi σαν airport extreme όπως και το airdrop άλλωστε.

 

Τούμπανο!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα μια βοήθεια από κάποιον έμπειρο στο hackintosh, έχω το παρακάτω σύστημα :

ASUS P5B

core 2 e6300 1,86

ati HD 3650

2gb ram

SSD 64gb samsung 830(έχω κάνει δοκιμή και με άλλο δίσκο αλλά τίποτα).

βάζω από το bios  : enhanced,configure sata as AHCI,JMicron SATA controller mode AHCI  ,Suspend mode S3 only ,boot priority  DVD,

 

έχω προσπαθήσει να βάλω iatkos,iatkos l2, iatkos ML2,iboot+SL retail dvd ,πλήρη αποτυχία ή θα μου πετά το απαγορευτικό κυκλάκι ή οι ακτίνες που φορτώνει θα φορτώνουν ασταμάτητα χωρίς να περνά στην οθόνη επιλογής γλώσσας οπότε κάθε βοήθεια δεκτή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα μια βοήθεια από κάποιον έμπειρο στο hackintosh, έχω το παρακάτω σύστημα :

ASUS P5B

core 2 e6300 1,86

ati HD 3650

2gb ram

SSD 64gb samsung 830(έχω κάνει δοκιμή και με άλλο δίσκο αλλά τίποτα).

βάζω από το bios  : enhanced,configure sata as AHCI,JMicron SATA controller mode AHCI  ,Suspend mode S3 only ,boot priority  DVD,

 

έχω προσπαθήσει να βάλω iatkos,iatkos l2, iatkos ML2,iboot+SL retail dvd ,πλήρη αποτυχία ή θα μου πετά το απαγορευτικό κυκλάκι ή οι ακτίνες που φορτώνει θα φορτώνουν ασταμάτητα χωρίς να περνά στην οθόνη επιλογής γλώσσας οπότε κάθε βοήθεια δεκτή

Δοκιμασε με ml2 να μπεις στο συστημα με kernel flags, δηλαδη με -x για ασφαλη λειτουργια και με -v για να δεις σε ποια γραμμη κολλαει και υστερα να μας πεις το σφαλμα ωστε να σε βοηθησουμε... Πρωτα με -x -v και μετα μονο με -v

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το σύστημά σου θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις snow leopard και συγκεκριμένα κάποια έκδοση από iHazzard.

Για να είμαι ελικρινής δε γνωρίζω αν η συγκεκριμένη κάρτα γραφικών υποστηρίζεται στο lion και στο mountain lion γι' αυτό και προτείνω snow leopard.

Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις να μπουτάρεις και με nawcom mod cd + snow leopard retail dvd.

Σε κάθε περίπτωση ξεκίνα με αυτά που σου είπε ο καρχαρίαςςς ώστε να δούμε που ακριβώς κολάει και μετά βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε με ml2 να μπεις στο συστημα με kernel flags, δηλαδη με -x για ασφαλη λειτουργια και με -v για να δεις σε ποια γραμμη κολλαει και υστερα να μας πεις το σφαλμα ωστε να σε βοηθησουμε... Πρωτα με -x -v και μετα μονο με -v

επειδή δεν έχω εμπειρία μπουτάρω με dvd ml2 και τι κάνω για να βγώ σε γραμμή εντολών με F8?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή δεν έχω εμπειρία μπουτάρω με dvd ml2 και τι κάνω για να βγώ σε γραμμή εντολών με F8?

Οχι οταν θα φτιαξεις bootable usb θα σου κανει και εγκατασταση (στο usb) εναν bootloader... αφου κανεις την εγκατασταση θα bootαρεις παλι απο το φλασακι και θα επιλεξεις τον δισκο που εγκατεστησες το λειτουργικο αλλα δεν θα πατησεις enter, θα πατησεις -x -v και μετα enter... Αν καταφερει να μπει κανονικα τοτε θα βαλεις το multibeast και θα κανεις εγκατασταση το fakesmc και μετα θα κανεις reboot παλι απο το φλασακι και θα μπεις στο mac με -v και λογικα θα πρεπει να μπει... Αλλιως αν κολλησει σε καποια γραμμη στην εκκινηση θα βγαλεις καλες και καθαρες φωτο και θα τις ποσταρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να κάνω usb πρέπει να μπω στο ml2 σωστά;

Με τι κανεις εγκατασταση;;;;;;;;

Αν δεν εχεις προσβαση σε mac η σε hackintosh δεν μπορεις να φτιαξεις bootable usb με το mac

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...