Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@alsot λίγο που έψαξα στο νετ βρήκα βίντεο στο youtube με snow leopard σε σύστημα με τη δική σου motherboard.

 

 

Ο τύπος το έχει κάνει με EmpireEFI και snow leopard retail dvd το οποίο φόρτωσε σε εξωτερικό δίσκο.(μη σε τρομάζει, δε χρειάζεται να το κάνεις έτσι)

Στο παρακάτω λινκ θα βρεις τη μετεξέλιξη του EmpireEFI ονόματι Nawcom Mod Cd την οποία αφού κατεβάσεις θα κάψεις σε cd και θα μπουτάρεις με αυτό και μόλις σου ζητήσει θα βάλεις το snow leopard dvd.

 

http://www.osx86.net/view/586-nawcom_mod_cd_v0.3.html

 

Αν δε μπορείς να το κατεβάσεις κάνε register στο σάιτ, τσάμπα είναι και θα σου χρειαστεί καθώς έχει πολλά και χρήσιμα kexts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

φίλε σε ευχαριστώ για το χρόνο σου το κάνω και τα λέμε πάλι



Bug: launchctl.c:2325 (23930):30 (dbfd = open(g_job_overrides_db_path, 0_RDONLY | 0_EXLOCK | 0_CREAT, S_IRUSR | S_IWUSR)) != -1

 

εδώ τα καλά προβλήματα , κανείς με απάντηση;;;;;;



Bug: launchctl.c:2325 (23930):30 (dbfd = open(g_job_overrides_db_path, 0_RDONLY | 0_EXLOCK | 0_CREAT, S_IRUSR | S_IWUSR)) != -1

 

εδώ τα καλά προβλήματα , κανείς με απάντηση;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι έχω το τελευταίο bios update 2104 ( στο βίντεο αναφέρεται στην P5B deluxe εγώ έχω την P5B σκέτη,έχω και μια άλλη κάρτα με 6200 nvidia αλλά είναι φτυμένη από υπέρταση και τα βγάζει όλα μπλε όμως δουλεύει και δοκίμασα και αυτή και βγάζει το ίδιο σφάλμα ,και με άλλο hdd πάλι το ίδιο σφάλμα).



μπορεί να παίζει ρόλο ότι το dvd player  είναι IDE?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα εφόσον στο bios το βλέπει σαν ahci δε νομίζω ότι έχεις θέμα με αυτό.

Μήπως η έκδοση snow leopard δεν είναι retail αλλά restore;

 

@nicvas19 αν μπορείς πες μας περισσότερες λεπτομέρειες για το λάπτοπ σου ώστε να σε βοηθήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω κάνει εγκατάσταση snow leopard με αλλαγή το S3 only to auto και αλλαγή dvd SL και ξεκόλλησε από τα bug παρόλο που τα είδε ξανά ,λέω να κάνω bootable usb και να δοκιμάσω ML2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση για το 

Fujitsu LifeBook AH552 Slimline

 

Θελω να αντικαταστησω το DVD drive με καποιο Optical Bay για να βαλω 2ο σκληρο (πχ http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005J2IS30/ref=gno_cart_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3P5ROKL5A1OLE

Οι ταχυτητες σε σχεση με την θεση του 1ο σκληρου θα ειναι ιδιες?Νομιζω οτι το interface αλλαζει αλλα δεν ξερω εαν στα καινουργια λαπτοπ εχει βελτιωθει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίδιες θα είναι εφόσον το dvd "οδηγείται" από το ίδιο τσίπσετ (Intel HM76) όπως και ο πρωτεύον δίσκος.

Εγώ έχω σκεφτεί να το κάνω raid αλλά δε με βολεύει λόγω dual boot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ομαλή λειτουργία ίδια με τα mountain lion πλεον ελαφρως ταχυτερα απο τον προκατοχο τους και με καλυτερη vRam τα Mavericks στην Beta 6 ver.δείχνουν τα καλύτερα χαρακτηριστικά τους.Αυτό που εγώ θα ήθελα να δω είναι περισσότερες ομοιότητες με το επερχόμενο iOs 7

 

post-227308-0-03191600-1377364505_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...