Προς το περιεχόμενο

Mac OS X σε non-apple υπολογιστές


georgeadams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην 10.12.6 σημερα σταματησαν να δουλευουν οι Nvidia Web Drivers ''WebDriver-378.05.05.25f01''.

Mac OS X version 10.12.6 (16G1023) is not supported with this package. Please see NVIDIA’s website for further driver information. 

 Εχει κανεις macOS Sierra και Nvidia Drivers;

Επεξ/σία από fearless
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σκέφτομαι για αγορά z370 και i5-8400 καθαρά για hackindos αλλά με προβληματιζει αν θα υποστηριχτεί. Βεβαία z270 με z370 δεν έχουν διαφορές αλλά με τον cpu δεν ξέρω τι παίζει.Εχει +2 cores σε σχέση με την 7 σειρά  και πάλι 630. Τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα υποστηριχθεί στο μέλλον όμως,

επίσης κ να μην υποστηριχθεί πλήρως όπως το x99 θα είναι τόσο μεγάλη η ζήτηση ώστε θα υποστηριχθεί από την κοινότητα..

Αυτό προϋποθέτει έτσι και αλλιώς αρκετή γνώση της Hackint0sh διαδικασίας και όχι βιασύνη.

Ολα τ'αλλα τα ορίζει το budget σου και η χρήση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα υποστηριχθεί στο μέλλον όμως,

επίσης κ να μην υποστηριχθεί πλήρως όπως το x99 θα είναι τόσο μεγάλη η ζήτηση ώστε θα υποστηριχθεί από την κοινότητα..

Αυτό προϋποθέτει έτσι και αλλιώς αρκετή γνώση της Hackint0sh διαδικασίας και όχι βιασύνη.

Ολα τ'αλλα τα ορίζει το budget σου και η χρήση σου.

Αυτό είναι το θέμα να το υποστηρίξει η κοινότητα,Μην πάρω τζάμπα τα parts και φάω άκυρο στο τέλος.

Έχω ήδη ξεμείνει με τα σάπια τα windows και έχω ξενερώσει.

θα υποστηριχθεί κ από την apple λες? η θα πάνε κατευθείαν του χρόνου στην σειρά 9 τις intel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι εχω αυτο το Build (16G1031) και οχι το (16G29) και δεν μπορω να εγκαταστησω Nvidia Drivers;

 
Πριν απ ολα εκανα Unistall τους Nvidia Web Drivers (μιας και δεν δουλευαν) και τωρα δεν μπορω να κανω αυτην την ρυθμιση που αναφερουν εδω: https://www.tonymacx86.com/threads/nvidia-releases-alternate-graphics-drivers-for-macos-sierra-10-12-6-378-05-05-25.227494/page-8 (#79 post) γιατι δεν υπαρχει το ''NVDAStartupWeb.kext''.

post-280766-0-65310400-1507645481_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι τους εκανα unistall γιατι δεν δουλευαν και μετα τους κατεβαζω απο εδω: http://www.macvidcards.com/drivers.html για να τους ξαναβαλω. 

Αν δεν χρειαζoνται με την 760 δεν τους βαζω.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά. Ξεκίνησα να διαβάζω λίγο μιας και είμαι περιέργος να δοκιμάσω το MacOS, και αν μπορώ να το εγκαταστήσω στον υπολογιστή μου. Έχω εναν σταθερό με δύο σκληρούς, και έλεγα να κάνω εκεί εγκατάσταση το MacOS και να το κάνω dual boot.

 

Το σύστημα μου είναι το εξής:

 

Μητρική: Foxconn G41MXE με το Intel chip N1535

Επεξεργαστή: Core 2 Duo E7500

Μνήμη: 4GB RAM

Κάρτα γραφικών: Radeon HD 6770

Συνδεσιμότητα: WiFi stick της airties (το γράφω γιατί είδα ότι υπάρχει γενικά πρόβλημα με το WiFi)

Ήχος: OnBoard κάρτα ήχου της Realtek

 

Αρχικά, θα ήθελα να μου πείτε το κατά πόσο γίνεται με το συγκεκριμένο σύστημα με βάση την εμπειρία σας. Ο χρόνος (σαν χόμπι πάντα) υπάρχει. Μπορώ να κάτσω να ασχολούμαι για λίγο κάθε μέρα μέχρι να το καταφέρω.

 

Εάν παίζει κάποιο ρόλο, έχω Windows 10 Home και τρέχει αρκετά καλά ο υπολογιστής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση.

 

Αν θα ήθελα να στήσω hackintosh σε ένα laptop που κυκλοφορεί ΤΏΡΑ στην αγορά, ποιο θα ήταν αυτό?

 

Επίσης, υπάρχει κάπου μπούσουλας για εγγυημένο hardware σε περίπτωση custom desktop συστήματος?

 

Δεν φαντάζομαι φυσικα οτιβολα μπορεί να είναι τόσο εύκολα, αλλά αυτό είναι το σωστό νήμα για να ρωτήσω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λαπτοπ όσο πανε και απομακρύνονται απο την συμβατότητα,

γι'αυτο είναι δύσκολο να έχεις πρόταση αγοράς,ειναι πολυ διαφορετικό να εχεις το ηδη το laptop και να γινουν δοκιμές πανω σε αυτό και αλλιώς να σου πει κάποιος πήγαινε πάρε αυτό..  το 2017 κιόλας.

 

Εγώ θα σε συμβούλευα αυτο που εχουμε κάνει οι περισσότεροι hackint0sher

έχουμε ένα θηριακι σταθερό για την δουλειά μας και ένα macbook pro για το παιχνίδι και την φορητοτητα μας.

 

Τώρα για σταθερό ναι υπάρχει μπούσουλας,αλλά περιγράφει μόνο αν θέλεις το 1/3 στις προτάσεις του γιατί βασίζεται αποκλειστικά στο Hardware που έχει χρησιμοποιήσει ήδη η Apple.

και είναι αυτός > https://www.tonymacx86.com/buyersguide/october/2017/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...