Προς το περιεχόμενο

Στη κορυφή του DxO Mark το Huawei P20 Pro με 109 όταν το απλό P20 βαθμολογείται με 102


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Πολυ ασχημα τα νεα για οσους ετρεξαν να δωσουν τα 1000ευρω για το galaxy s9+.Ουτε ενας μηνας δεν περασε και ηδη βλεπουμε κινητο με καλυτερη καμερα απο αυτο(και κοστιζει και κοντα 100ευρω λιγοτερο με βαση την αρχικη τιμη του S9+).

Άστο φίλε μου κάτοχος s9+ και mate 10 pro χίλιες φορές σαμσουνγκ

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ois μόνο στην 10mp camera στις υπολοιπες eis.. μεγαλο iso μονο στο auto mode.. no 4k 60fps video ουτε καν qhd 60fps... εχει καλούδια αλλα πρεπει να γίνει και φοβερη δουλειά στο software ωστε να μπορεις να τα χειριστείς... 

Επίσης ποτε δεν εμπιστεύτηκα βαθμολογία του dxomark..

Μας μίλησε ποτέ κάνεις για την yellowish απόχρωση τον βραδινων φωτο του pixel 2 xl?!

Μας μίλησε ποτέ κάνεις για το τραγικό lens flaring του s9 plus αραγε που γίνεται χαμός και δε μπορεις να βγάλεις στον ήλιο φωτο της προκοπής?! Και ειναι σφαλμα του μηχανισμού του διπλού aperture.. 

Παραθέτω...

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9-plus/help/bad-lens-flare-t3763331

  • Like 2
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά συνέλθετε. Η φωτογραφία που τραβάει είναι μαύρα χάλια. Μην βιάζεστε να κρίνετε επειδή το dxomark έγραψε ότι είναι το καλύτερο. Το dxomark είναι η μεγαλύτερη απάτη όλων των εποχών.

Ανοίξτε τις φωτογραφίες δείγματα από το androidauthority και δείτε τες σωστά και σε φυσικό μέγεθος στο μόνιτορ σας ιδιαίτερα αυτές που είναι με χαμηλό φωτισμό και αυτές που είναι τραβηγμένες με το 3Χ/5Χ ζουμ.. Τραβάει καλή φωτογραφία αλλά προς το παρόν είναι ΜΑΠΑ το καρπούζι  και είναι πίσω από iphoneX / S9 ακόμη και από S8.

Δεν γράφω για το 5Τ μην τα περιπλέξω τα πράγματα αλλά ΑΝ είναι ο κυριότερος λόγος η φωτογραφία στο κινητό τότε μην βιάζεστε δείτε το πρώτα σε δράση από πρώτο χέρι η δείτε κάνα δείγμα της προκοπής από έγκυρα site...

https://www.androidauthority.com/huawei-p20-pro-camera-review-849671/

8 λεπτά πριν, ~Joker~ είπε

Ois μόνο στην 10mp camera στις υπολοιπες eis.. μεγαλο iso μονο στο auto mode.. no 4k 60fps video ουτε καν qhd 60fps... εχει καλούδια αλλα πρεπει να γίνει και φοβερη δουλειά στο software ωστε να μπορεις να τα χειριστείς... 

Επίσης ποτε δεν εμπιστεύτηκα βαθμολογία του dxomark..

Μας μίλησε ποτέ κάνεις για την yellowish απόχρωση τον βραδινων φωτο του pixel 2 xl?!

Μας μίλησε ποτέ κάνεις για το τραγικό lens flaring του s9 plus αραγε που γίνεται χαμός και δε μπορεις να βγάλεις στον ήλιο φωτο της προκοπής?! Και ειναι σφαλμα του μηχανισμού του διπλού aperture.. 

Παραθέτω...

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9-plus/help/bad-lens-flare-t3763331

Τι ωραία! Δεν είμαι μόνος μου :D

16 λεπτά πριν, iraklara1313 είπε

Άστο φίλε μου κάτοχος s9+ και mate 10 pro χίλιες φορές σαμσουνγκ

Χμμμ... όντως δεν είμαι μόνος μου... 

  • Like 5
  • Thanks 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Jason voorhees 11 είπε

Χαλια μαυρα?? ενταξει ουτε εγω εμπιστευομαι τοσο το Dxomark αλλα εσυ μαλλον εισαι hater της huawei για να λες οτι ειναι χαλια η καμερα του p20-pro..το λινκ που εβαλες δεν συγκρινει την καμερα με το S9 για να καταλαβεις.. Δεν περιμενω το Dxomark για να καταλαβω αν εχει καλη καμερα το p20,αποσα συγριτικα εχω δει ειναι 1-2 κλικ καλυτερο απο S9/Pixel 2 και X...αλλα το Dxomark το ειπα και πριν το παρακανει με την υψηλη βαθμολογια..

Διορθώνω τότε αδερφέ γιατί έχεις δίκιο. Το χάλια μαύρα πάει στο hype με την τριπλή κάμερα το "κορυφαίο" νούμερο στο dxomark και στα 40mpixel που μόνο που τα διαβάζεις λιώνεις (και εγώ ωσότου βγει έλιωνα σε διαβεβαιώ και δεν είμαι ΚΑΘΟΛΟΥ hater.

Αλλά αν συγκριθεί με pixel2/s8/s9/iphonex τότε είναι λίγο πίσω το κινητό και ας έχει 13 κάμερες όχι τρεις. Και ναι λοιπόν. Στα χρήματα που κοστίζει και στην διαφήμιση που έπεσε και αυτό που περιμέναμε είναι ΜΑΥΡΑ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙ ΑΡΑΧΝΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ziaba είπε

 εκείνη την εποχή θα βγουν: note 9, pixels, iphones δεν ξέρουμε τι ψάρια θα πιάνουν λογικά θα χουν καλύτερή κάμερα, specs

Το pixel και το iPhone δεν φθηναινουν ποτέ. Το note μου είναι αδιάφορο σαν μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά διορθώνω κάπως... με την σειρά λοιπόν..

 

pixel2 > S9 > p20 pro > iphone x.

Σύμφωνα με αυτά που έχουμε δει online ... όταν το πιάσω στα χέρια μου το κινητό θα έχω ποιο σωστή άποψη αλλά σε χαμηλό φωτισμό οι φωτογραφίες του είναι λάσπη από τα τεχνάσματα για να φύγει ο θόρυβος που εννοείται δεν συμβαίνει τόσο σε S9 και σχεδόν καθόλου σε pixel 2, το HDR του είναι ισάξιο με του pixel2 και καλύτερο μαζί με αυτό από όλα ομολογώ, η καθαρότητα σε καλές συνθήκες φωτισμού είναι πολύ καλή ισάξια με pixel2/s9/s8 και στο βίντεο είναι για κλωτσιές μπροστά σε iphonex που τα σκίζει όλα (σχεδόν) και φυσικά πίσω από pixel2/s8/s9...

Την τριπλή κάμερα δεν βλέπω και πρόσεξε σε παρακαλώ το 5Χ ζουμ που διαφημίζει η εταιρία πόσο αισχρό είναι.. μου θυμίζει κινέζο των 100 ευρώ.. ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, nectons είπε

5t > pixel2 > S9 > p20 pro > iphone x.

fixed

Κατά τα άλλα, μία είναι η λύση για όλους εμάς τους οπαδούς των "μεγάλων". https://www.skroutz.gr/c/81/trofima.html?keyphrase=ξυδι

Επεξ/σία από kirileman
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, nectons είπε

Βασικά διορθώνω κάπως... με την σειρά λοιπόν..

pixel2 > S9 > p20 pro > iphone x.

Σύμφωνα με αυτά που έχουμε δει online ... όταν το πιάσω στα χέρια μου το κινητό θα έχω ποιο σωστή άποψη αλλά σε χαμηλό φωτισμό οι φωτογραφίες του είναι λάσπη από τα τεχνάσματα για να φύγει ο θόρυβος που εννοείται δεν συμβαίνει τόσο σε S9 και σχεδόν καθόλου σε pixel 2, το HDR του είναι ισάξιο με του pixel2 και καλύτερο μαζί με αυτό από όλα ομολογώ, η καθαρότητα σε καλές συνθήκες φωτισμού είναι πολύ καλή ισάξια με pixel2/s9/s8 και στο βίντεο είναι για κλωτσιές μπροστά σε iphonex που τα σκίζει όλα (σχεδόν) και φυσικά πίσω από pixel2/s8/s9...

Την τριπλή κάμερα δεν βλέπω και πρόσεξε σε παρακαλώ το 5Χ ζουμ που διαφημίζει η εταιρία πόσο αισχρό είναι.. μου θυμίζει κινέζο των 100 ευρώ.. ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ...

Εχεις δει βίντεο του pixel 2 xl σε χαμηλό φωτισμό?! Νομίζεις ότι πετάει κάποιο σμήνος στον αερα απο μυγακια ή υπαρχει μια μορφη "μικροβίων" στην ατμόσφαιρα... απο θόρυβο... Επίσης παλι ουτε qhd/4k 60fps.. φοβερό stabilisation πάραυτα....

Για το s9 plus ειχα φοβερές προσδοκίες αλλα αυτο με το lens flaring και το πρόβλημα με το touch response με κρατάνε... ειδικά μολις γινει ported για s9 και το gcam θα ειχες και τις φωτο του pixel σε portrait και selfie κλπ.. πετας και ενα zero camera mod και είσαι αρχοντας.  

Επεξ/σία από ~Joker~
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Notch buying it. Μεταφορικά και κυριολεκτικά. Δεν εμπιστεύομαι καμιά DxOMARK παρά μόνο το δικό μου υποκειμενικό βεβαίως κριτήριο. Σε συγκριτικό που είδα το Pixel2 ήταν σχεδόν σε όλες τις φωτογραφίες καλύτερο. Και παρότι είμαι Samsung fan το Pixel2 θεωρώ ότι σε συμβατική φωτογραφία είναι καλύτερα των S9. Από εκεί και έπειτα βέβαια χαίρομαι που η Huawei τάραξε λίγο τα νερά με τον αισθητήρα 40 Megapixels.

Notch buying it. Μεταφορικά και κυριολεκτικά. Δεν εμπιστεύομαι καμιά DxOMARK παρά μόνο το δικό μου υποκειμενικό βεβαίως κριτήριο. Σε συγκριτικό που είδα το Pixel2 ήταν σχεδόν σε όλες τις φωτογραφίες καλύτερο. Και παρότι είμαι Samsung fan το Pixel2 θεωρώ ότι σε συμβατική φωτογραφία είναι καλύτερα των S9. Από εκεί και έπειτα βέβαια χαίρομαι που η Huawei τάραξε λίγο τα νερά με τον αισθητήρα 40 Megapixels.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Πολυ ασχημα τα νεα για οσους ετρεξαν να δωσουν τα 1000ευρω για το galaxy s9+.Ουτε ενας μηνας δεν περασε και ηδη βλεπουμε κινητο με καλυτερη καμερα απο αυτο(και κοστιζει και κοντα 100ευρω λιγοτερο με βαση την αρχικη τιμη του S9+).

Αυτό είναι σχετικό. Όχι ότι το έχω το s9 αλλά ορισμένα βίντεο που έχουν κάνει συγκριτικά μια το ένα υπερτερεί μια το άλλο δεν είναι και το ουαου το p20 με τις 3 κάμερες λοιπόν. Έχουν ανεβάσει πολλά βιντεακια πιστεύω οποίο κ να επιλέξεις θα βγάζουν τρομερές φωτογραφίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και 800 Mp με f1.6 να βάλει πάλι σε χαμηλό φωτισμό η sammy θα ρίχνει κατραπακιές . Ότι έπαθε και το mate 10 pro από το Note 8 . Βέβαια δεν μιλάμε για ισχύ και αντοχή στον χρόνο με τους γελοίους kirin ειδικά σε λειτουργίες όπως rendering .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...