Προς το περιεχόμενο

iOS 11.3 με "Υγεία Μπαταρίας" και πλήθος νέων χαρακτηριστικών


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, GriVax31 είπε

Τη ζητησε. Και το διορθωσε αν και υποτιθεται ηταν καλο για τη καθε συσκευη. Αγια δεν ειναι καμια εταιρια. 

Στα πιο πολλα συμφωνω. Οταν κατι ομως ειναι καλυτερο πρεπει να το λεμε. Οποιος πει κατι καλο για apple,ios,iphone ειναι φανμποι προβατο κλπ. Αν πει το αντιθετο ειναι γνωστης επιστημονας και μαγκας. Οπως σε καποια πραγματα ειναι καλυτερο το android και δε το αμφισβητει κανεις ετσι και στη μακρα χρηση-λειτουργια,την ενημερωση σε λογισμικο-ασφαλεια και στις σταθερες εφαρμογες ειναι το ios. Δεν ειναι κακο να το λεμε. Αλλωστε σχολιασα σε αρθρο για το ios και την αμεση ενημερωση του σε καθε συσκευη απο 5 χρονων και κατω,οχι σε εξτρα λειτουργιες και εφε.

Ασχετο, αλλα ακομα δε μπορω να πιστεψω ποσο κοσμο κερδισε τοσο γρηγορα και αξια η huawei και η oneplus οταν εταιριες οπως sony lg και samsung εχουν τοση εμπειρια και τοση τεχνολογια στα συρταρια τους για συσκευες απο 200 ευρω μεχρι και 1000 ευρω να παιζουν μπαλα παντου. Ειδικα με τις σειρες p10- p20  και 5/5t τους εβγαλα το καπελο. 

 

Το κινητό της Samsung που πριν 3-4 χρόνια το αγόραζες 300 ευρώ τώρα το αγοράζεις 400 ή 500. Στην Huawei το παίρνεις ακόμα 300. (αν και δεν ξέρω για πόσο). Γι αυτό κέρδισε κόσμο. Ή τουλάχιστον εμένα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6s plus μπαταρία 84% health, μου φενετε ότι όντως έχει διαφορά στην ταχύτητα με την προηγούμενη έκδοση, το σκέφτομαι να την περάσω και σε ένα 5s που έχει iOS 10 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, AggelosTz είπε

Από μπαταρία πως είναι.? Είμαι στην 10.3.3 και φοβάμαι να αναβαθμίσω γιατί ήδη κρατάει πολύ λίγο η μπαταρία. 

Kοιτα...ειχα beta ios11 απο την μερα που βγηκε μεχρι και τωρα... στην μπαταρια δεν μπορω να πω οτι ειδα καποια διαφορα... ολοιδια αποδοση με το 10 εχω... και εχω την εντυπωση οτι δουλευει λιγο ποιο ρευστα , οχι τοσο snappy, αλλα ρευστα με την 11.3.. δεν μετανοιωσα που αναβαθμησα... 

Πιθανων εσυ να θες νεα μπαταρια φιλε..εγω αν ημουν στην θεση σου θα την αλλαζα..κανα 40αρι στα διαφορα repair centers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτός στο μήνυμα με την πληρωμή στην φωτογραφία του άρθρου δυσκολεύτηκε πολύ να πεισθεί!!!

-Άστα πληρώνω εγω

-Μα όχι!!

-Καλά 28$...

Επεξ/σία από corove
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, Aja said:

Το πιο σημαντικο ειναι οτι σου δειχνει την κατασταση (υγεια) της μπαταριας που εχεις. Εγω μετα απο 9 μηνες χρησης ειμαι στο 98%. Πειτε και κανενα νουμερο δικο σας απο περιεργεια. Χρηστης Iphone 6. 

SE 64, 24 μήνες, 96%.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, GriVax31 είπε

Μια απο τις μεγαλες διαφορες ios και android. Κατοχος iphone 6s απο το 2015 και κατευθειαν παιρνω καθε ενημερωση και παντα η συσκευη μου βελτιωνεται. Ειναι πολλα τα android του ‘15 με oreo? Δε νομιζω. Ξερω πολλους με συσκευες ακομα και του ‘16 η αρχες ‘17 που εχουν την 6 εκδοση, στη καλυτερη την 7 και κολλανε σε πολλες διεργασιες. Για να μη πω καν πως ενα 5 η 5s που ειναι 4 χρονων μπορει να δουλευει καλυτερα απο το 90% των android ιδιας χρονολογιας. Ναι δεν εχει τη καλυτερη μπαταρια η apple (εκτος iphone x και τα plus που ειναι καλες σχετικα) αλλα τετοιο λογισμικο ‘καθαρο’ , απροβληματιστο και με τις πιο σταθερες εφαρμογες (ολοι οι μεγαλοι πρωτα για ios βγαζουν τα καλουδια τους) δεν υπαρχει. 78% απο μενα μετα απο 3 χρονια πολυ σκληρης χρησης.

Κανένα android του 15 δεν θα πάρει επίσημα αναβαθμίση το oreo εκτός nexus...  Αλλά τις κάνεις τις αναβαθμίσεις στο feature phone όπως το iphone που ούτε τις μισές δυνατότητες του android δεν έχει....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, gianniskks είπε

Στο 6 μου δεν δείχνει υγεία μπαταρίας. Βγάζει παύλες. Ίσως γιατί την άλλαξα προ ολίγων μηνών. 

κατεβάζεις 3utools απο το pc και βλεπεις τα χαρακτιριστικα της μπαταρίας και οχι μονο μέχρι αιδιας

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ziaba είπε

Κανένα android του 15 δεν θα πάρει επίσημα αναβαθμίση το oreo εκτός nexus...  Αλλά τις κάνεις τις αναβαθμίσεις στο feature phone όπως το iphone που ούτε τις μισές δυνατότητες του android δεν έχει....

Αρχικά να πούμε μπράβο στην Apple που διόρθωσε τα κακώς κείμενα της προηγούμενης έκδοσης και με το θέμα του throttle. 

 

Δεύτερον το Android είναι το xda. Galaxy s2 του 2011 τρέχει άνετα Android oreo με όλα τα χαρακτηριστικά του. Επιλογές υπάρχουν για όλους και αυτό είναι το ζητούμενο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος που να πήγε από 10.3.3?  Έχω 7+ και δεν έχω αναβαθμίσει γιατί όπου έχω δει το ios11 ρίχνει τις επιδόσεις και συγκεκριμένα το άνοιγμα των εφαρμογών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το δοκιμάσω στο γέρικο 5s μου. Αν η κατάσταση βελτιωθεί αισθητά, το adnroid  τηλέφωνό μου θα φάει πόδι.

Εννοείται πως αν όλα πάνε καλά δε πρόκειτε ν' αφήσω να περάσει άλλη αναβάθμιση ούτε με σφαίρες (αν και νομίζω πως κάπου εδώ θα σταματήσουν τα updates για το 5s).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Heybro είπε

Αρχικά να πούμε μπράβο στην Apple που διόρθωσε τα κακώς κείμενα της προηγούμενης έκδοσης και με το θέμα του throttle. 

Δεύτερον το Android είναι το xda. Galaxy s2 του 2011 τρέχει άνετα Android oreo με όλα τα χαρακτηριστικά του. Επιλογές υπάρχουν για όλους και αυτό είναι το ζητούμενο. 

Μιλάμε για επίσημες αναβαθμίσεις ξέχασα να αναφέρω και το mate 8 που ναι του 15 και πήρε oreo 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ziaba είπε

Μιλάμε για επίσημες αναβαθμίσεις ξέχασα να αναφέρω και το mate 8 που ναι του 15 και πήρε oreo 

Προφανώς απλά μετά τις επίσημες όποιος θέλει έχει και από xda δεν είναι ότι θα μείνει υποχρεωτικά σε παλιά έκδοση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για iPadoχρηση πως ειναι το iOS 11? ειμαι με 9.3.5

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...