Προς το περιεχόμενο

[Laptop] Dell Inspiron 5570 (i5-8250U/8GB/1TB&128GB/4GB) 719.00€ ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ


Livagoth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια το hp pavilion ck000nv που εχει το πλαισιο προσφορα εχει φωτιζομενο πληκτρολογιο? Γιατι εστειλα ενα μειλ στο πλαισιο και μου ειπαν οχι ενω στη σελιδα του κατασκευαστη λεει πως εχει το εχει παρει κανεις να μας πει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, spiros3 είπε

Παιδια το hp pavilion ck000nv που εχει το πλαισιο προσφορα εχει φωτιζομενο πληκτρολογιο? Γιατι εστειλα ενα μειλ στο πλαισιο και μου ειπαν οχι ενω στη σελιδα του κατασκευαστη λεει πως εχει το εχει παρει κανεις να μας πει? 

Το πληκτρολόγιο είναι φωτιζόμενο , το έχω μπροστά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Looter είπε

Το πληκτρολόγιο είναι φωτιζόμενο , το έχω μπροστά μου.

+1

fingerprint reader δεν εχει, φωτιζομενο εχει

Επεξ/σία από Gana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως τραγικό που μερικά καταστήματα εδώ σου πουλάνε λαπτοπς με 8250U για 999 ευρώ, όταν στην Αμερική το ίδιο λαπτοπ έχει 699$(570e). Το 5570 συγκεκριμένα ξεκινάει από 599$(487ε) στο επίσημο site της Dell και το αντίστοιχο εδώ έχει 760ε στα σκρουτζομαγαζα.

Η απουσία GB Ethernet ειδικά για την Ελλάδα δεν αποτελεί πρόβλημα
Το 5570 απ όσο ξέρω έχει backlit πληκτρολόγιο απλά μόνο στο αγγλικό.
Γενικά η Dell βαράει στο κεφάλι. Λαπτοπ με τα ίδια σπεκς τα βρίσκεις και 150ευρω φθηνοτερα αν δεν σε ενδιαφερει η ποιοτητα κατασκευης.

Επεξ/σία από NotAliki177
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Looter είπε

Το πληκτρολόγιο είναι φωτιζόμενο , το έχω μπροστά μου.

Το αγορασες τελικα το hp? Εγω το παρηγγειλα και το περιμενω.

Υπαρχει καποιος αλλος που εχει γνωμη για το hp pavilion ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το hp σηκώνει αναβάθμιση χωρίς να χαθεί η εγγύηση?

απο όσο βλέπω απο manual και εικόνες όχι, απλά ρωτάω για επιβεβαίωση απο όσους το έχουν ή το είδαν απο κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δευτέρα πρωί έκανα αλλαγή της παραγγελίας από το Dell στο HP και Τρίτη 11 το πρωί παρέλαβα Αθήνα.

Ενα on/off έκανα μόνο να δω ότι ανοίγει.

Το πήρα για το γραφείο όποτε feedback από Τρίτη που τα αρχίσουν να το χρησιμοποιούν.

Λεπτο και ελαφρύ πάντως. Ένα επιπλέον συν σε σύγκριση με το Dell που δεν είχα προσέξει είναι η ύπαρξη θύρας USB-c.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγω σήμερα απο Κώτσο, το λαπτοπ είναι πραγματικά πολύ καλό! Λεπτό, οθόνη πολύ καλή, το πληκτρολόγιο τα σπάει με τον φωτισμό και overall πολύ καλή επιλογή για κάποιον που δεν ενδιαφέρεται για παιχνίδια. Μόνο μειονέκτημα είναι το μόνο ένα έτος εγγύηση της HP...

Το πρόλαβα και εγω στα 699 - το βλέπω τώρα στα 899 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, spiros3 είπε

Απο πλαισιο το πηρες φιλε μου η κωτσοβολο γτ ειδα ο κωτσος το πηγε 899?

Κώτσο στα 699.

Το πλαίσιο το έχει ακόμα στα 699.

Οποιος το θέλει ας ρίξει μια παραγγελία για να κάνει secure την τιμή και το πολύ να ρίξει άκυρο...

Με βάση τα χαρακτηριστικά του νομίζω ότι είναι καλή αγορά. Παγκόσμιο κελεπούρι ΔΕΝ είναι αλλά Ελλάδα δεν παίζει κάτι αντίστοιχο σε αυτά τα λεφτά. Επίσης και για Ευρώπη η τιμή είναι καλή λίγο που το έψαξα. Δηλαδή δε θα το δούμε άμεσα στα 500 ή 600 για να  νιώσουμε ότι μας έπιασαν «κώτσους» :lol::lol:

 

Τωρα εντάξει , δεν παίρνουμε και σπίτι.. :P:D:lol:

Επεξ/σία από Looter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλα τα προιόντα της HP μπορούν να πάρουν επιπλέον εγγύηση (στα περισσότερα γίνεται upgrade απο τον 1 χρόνο στα 3 χρόνια) 

για το 2PH98EA  -  HP Pavilion Laptop 15-ck000nv 

το upgrade carepack είναι U4819E*    Υπηρεσία παραλαβής και Επιστροφής, υποστήριξη υλικού, 3 έτη (για μεμονωμένους πελάτες)  και στο site της HP έχει λιανική 65€ 

περισσότερα εδώ https://cpc.ext.hp.com/portal/site/cpc/

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, etheo είπε

όλα τα προιόντα της HP μπορούν να πάρουν επιπλέον εγγύηση (στα περισσότερα γίνεται upgrade απο τον 1 χρόνο στα 3 χρόνια) 

για το 2PH98EA  -  HP Pavilion Laptop 15-ck000nv 

το upgrade carepack είναι U4819E*    Υπηρεσία παραλαβής και Επιστροφής, υποστήριξη υλικού, 3 έτη (για μεμονωμένους πελάτες)  και στο site της HP έχει λιανική 65€ 

περισσότερα εδώ https://cpc.ext.hp.com/portal/site/cpc/

Φίλε σε ευχαριστω θερμά. Το ποσό είναι πολύ λογικό , θα το αγοράσω άμεσα .

Επεξ/σία από Looter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...