Προς το περιεχόμενο

[Laptop] Dell Inspiron 5570 (i5-8250U/8GB/1TB&128GB/4GB) 719.00€ ΚΩΤΣΟΒΟΛΟΣ


Livagoth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει οι μισές ώρες θα έπρεπε να ισχύουν.ειναι αστείες οι ούτε 4 ώρες.σε τέτοια τιμή.

Μήπως με λίγες ακομη φορτίσεις ανέβει;

Δηλαδή ακόμη κ ένα chuwi πουχουμε 6 ώρες χτυπάει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, mtzs είπε

Αν βρειτε windows laptop με πραγματικη αυτονομια > 6 ωρες σε συνθηκες εργασιας γραφειου ακομη και στο 50% φωτεινοτητα πεστε μου και μενα :).

Μη πιστευετε οτι γραφουνε. Αν διαβαζετε 10-11 ωρες τοτε το πραγματικο ειναι 4-5 το πολυ 6 με χαμηλη φωτεινοτητα και balanced settings

Δεν έχει να κάνει με Windows, μια χαρά αυτονομία έχω και σε tablet Windows αλλά το σημαντικότερο και σε Windows laptop της Dell.

 

Βέβαια το Dell Windows laptop που έχω φοράει και μια μπαταρία 65Wh και έχει τις 10+h αυτονομία, ενώ εδώ η HP έρχεται και σου λέει μπαταρία 41Wh.

Πού πας ρε Καραμήτρο (HP) με μπαταρία 41Wh ;...

Επεξ/σία από KoreanW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, mtzs said:

Αν βρειτε windows laptop με πραγματικη αυτονομια > 6 ωρες σε συνθηκες εργασιας γραφειου ακομη και στο 50% φωτεινοτητα πεστε μου και μενα :).

Μη πιστευετε οτι γραφουνε. Αν διαβαζετε 10-11 ωρες τοτε το πραγματικο ειναι 4-5 το πολυ 6 με χαμηλη φωτεινοτητα και balanced settings

Έχω λάπτοπ με 48αρα μπαταρία και μου βγάζει 8-9 ώρες χρησης internet office kai YouTube. Αν το γυρίσω σε tablet μπορεί να κρατήσει περισσότερο. Συνήθως στο 80% η οθόνη και τα settings balanced. Lenovo yoga 720 (i5, 8gb ram, 256 SSD)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ρε παιδιά 3-4 ώρες είναι η διάρκεια της μπαταρίας??? Μου φαίνεται πολύ κουλό... Μπορούν να το επιβεβαιώσουν όσοι πήραν το hp??? Επίσης μου είπαν στο plaisio ότι μόνο όσοι κόψανε τιμολόγιο μπορούν να κάνουν επέκταση εγγύησης... Ισχύει?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/4/2018 στις 1:49 ΠΜ, Agmourk είπε

Έχω λάπτοπ με 48αρα μπαταρία και μου βγάζει 8-9 ώρες χρησης internet office kai YouTube. Αν το γυρίσω σε tablet μπορεί να κρατήσει περισσότερο. Συνήθως στο 80% η οθόνη και τα settings balanced. Lenovo yoga 720 (i5, 8gb ram, 256 SSD)

Φίλε μήπως έχεις αυτό;https://www.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/notebook-macbook-ultrabook/174579-lenovo-yoga-720-i5-7200u/8gb/256ssd/w10#homepage

Είχε μέσα πενάκι;το πήρε φίλη μου κ τώρα που ψαχουλευω λέει για πενάκι αλλά αυτό δεν έχει.το φάγανε στον κωτσο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 hours ago, mwv said:

Φίλε μήπως έχεις αυτό;https://www.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/notebook-macbook-ultrabook/174579-lenovo-yoga-720-i5-7200u/8gb/256ssd/w10#homepage

Είχε μέσα πενάκι;το πήρε φίλη μου κ τώρα που ψαχουλευω λέει για πενάκι αλλά αυτό δεν έχει.το φάγανε στον κωτσο;

Αυτό έχω ναι. Το πήρα από amazon Γαλλίας και είχε δώρο το πενάκι. Δεν το έχουν όλα και εξαρτάται από την χώρα και το κατάστημα. Τουλάχιστον όταν το έψαχνα για Ελλάδα δεν υπήρχε πουθενά με πενάκι δώρο. Ούτε καν το amazon Γερμανίας. Μόνο στο Γαλλικό το δίνανε δώρο. Πάντως αξίζει, εάν κάνει δουλειά με την οθόνη αφής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο φόρουμ,

Παρότι διάβασα και τις επτά σελίδες δεν μπορώ ακόμη να αποφασίσω αν μου κάνει ο dell inspiron 5570 i5 8250u του θέματος. Προορίζεται για οικιακή ελαφριά χρήση δηλαδή σερφάρισμα και μερικές φορές napoleon total war. Επίσης δεν κατάλαβα αυτό που λέτε για τις ταχύτητες του wifi. Η τιμή που το βρίσκω είναι στα 820 ευρώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, Kingfuse είπε

Καλησπέρα στο φόρουμ,

Παρότι διάβασα και τις επτά σελίδες δεν μπορώ ακόμη να αποφασίσω αν μου κάνει ο dell inspiron 5570 i5 8250u του θέματος. Προορίζεται για οικιακή ελαφριά χρήση δηλαδή σερφάρισμα και μερικές φορές napoleon total war. Επίσης δεν κατάλαβα αυτό που λέτε για τις ταχύτητες του wifi. Η τιμή που το βρίσκω είναι στα 820 ευρώ.

 

Άξιζε ο i7 θεωρώ στα 699€. Τώρα υπάρχουν καλύτερες ευκαιρίες εκεί έξω:

 

Επεξ/σία από darkmatinee
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Darkmatinee ο i7 που κοστίζει 699€? Βγαίνει το ίδιο μοντέλο με i7? Επίσης διάβασα το θέμα για τον Acer και είδα αρκετά θέματα, συνεπώς δεν βάζει υποψηφιότητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους κατόχους του HP.

Το άνοιξα χτες. Έχει ένα dimmaki 8gb και το 2ο μπαίνει πολύ εύκολα.

Για 2ο σκληρό, μπορεί να έχει χώρο αλλά λείπουν 2 πράγματα.

1) Δεν έχει το καλώδιο σύνδεσης με την μητρική μέσα

2) Δεν έχει τα brackets για τον σκληρό.

Το θέμα είναι που τα βρίσκεις αυτά. Θα προσπαθήσω μήπως βρω κανέναν στην Hp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Kingfuse είπε

Darkmatinee ο i7 που κοστίζει 699€? Βγαίνει το ίδιο μοντέλο με i7? Επίσης διάβασα το θέμα για τον Acer και είδα αρκετά θέματα, συνεπώς δεν βάζει υποψηφιότητα. 

Υπήρχε το HP: https://www.plaisio.gr/desktop-laptop/laptops/all-laptops/HP-Laptop-15-ck000nv.htm & το Dell https://www.skroutz.gr/s/13516509/Dell-Inspiron-5570-i7-8550U-8GB-256GB-Radeon-530-FHD-W10.html στα 699 πριν λίγες μέρες. Οι περισσότεροι πήραμε όμως το HP λόγω οθόνης και καλύτερης κάρτας γραφικών.

Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κάτι καλύτερο από το acer πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασε κανείς επέκταση εγγύησης για το HP ??? δεν μπορώ να βρώ πως να την αγοράσω...έβαλα το λινκ της προήγουμενης σελίδας αλλα δεν βλέπω επιλογή για αγορά

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/4/2018 στις 10:54 ΠΜ, greg4 είπε

Για τους κατόχους του HP.

Το άνοιξα χτες. Έχει ένα dimmaki 8gb και το 2ο μπαίνει πολύ εύκολα.

Για 2ο σκληρό, μπορεί να έχει χώρο αλλά λείπουν 2 πράγματα.

1) Δεν έχει το καλώδιο σύνδεσης με την μητρική μέσα

2) Δεν έχει τα brackets για τον σκληρό.

Το θέμα είναι που τα βρίσκεις αυτά. Θα προσπαθήσω μήπως βρω κανέναν στην Hp.

Μηπως κοιταξες τι μαρκα ραμ φοραει? Εχει και δευτερη θυρα για μια 8αρα ακομη? 

 

 

Στις 19/4/2018 στις 10:54 ΠΜ, greg4 είπε

Για τους κατόχους του HP.

Το άνοιξα χτες. Έχει ένα dimmaki 8gb και το 2ο μπαίνει πολύ εύκολα.

Για 2ο σκληρό, μπορεί να έχει χώρο αλλά λείπουν 2 πράγματα.

1) Δεν έχει το καλώδιο σύνδεσης με την μητρική μέσα

2) Δεν έχει τα brackets για τον σκληρό.

Το θέμα είναι που τα βρίσκεις αυτά. Θα προσπαθήσω μήπως βρω κανέναν στην Hp.

Επεξ/σία από spiros3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...