Προς το περιεχόμενο

Αγορά κινητού 250-280€


DRIFT_KING

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 χρόνια αργότερα...

Μετά από 2.5 χρόνια και μετά από αρκετή χρήση του κινητού meizu pro 6 plus ήρθε η ώρα να το αλλάξω.Μετά απο αρκετές πτώσεις για δέυτερη φορά σπάω την οθόνη από δικό μου λάθος και πριν γίνει αυτό είχε χαλάσει η κάμερα,έκανε κυματισμούς στο φοκους και δεν έκανε εστίαση.Επίσης τελευταία έκανε επανεκκινήσεις μόνο του όταν άνοιγα μια εφαρμογή όπως viber ή ρυθμίσεις κλπ και ήθελε factory reset κάθε μια εβδομάδα ενώ δεν κολλούσε στην περιήγηση,δεν ξέρω γιατί το έκανε.Από το κινητό γενικά μου άρεσε η οθόνη που ήταν amoled με ανάλυση 2560x1440 και είχε φοβερά χρώματα,η ποιότητα κατασκευής και ότι ήταν ελαφρύ.Αρνητικά ήταν η μπαταρία,ανύπαρκτα updates,το σήμα τηλεφώνου αλλά και wifi πολύ ασθενές και έτρωγε συχνά φλασιες και ζεσταινόταν σχετικά εύκολα με βίντεο και έκλεινε η κάμερα μόνη της.

 

Θέλω κάτι κοντά στα 200€ με amoled οθόνη όσο πιο μικρό γίνεται 5.5-6" αν υπάρχει αλλιώς αναγκαστικά σε 6.5'' που είναι τα περισσότερα με καλή μπαταρία,καλή καμερα,οσο πιο καλά specs γίνεται σε αυτά τα λεφτά 4gb ram +,dual sim + sd,updates να μην ξεχαστεί από τον πρώτο χρόνο το μοντέλο και πολύ σημαντικό να πιάνει καλό σήμα χωρίς διακοπές σε κινητή τηλεφωνία.

Βλέπω τα 

Realme 8 Pro (8GB/128GB)

Xiaomi Redmi Note 10S (8GB/128GB)

Τι προτείνετε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, DRIFT_KING είπε

Μετά από 2.5 χρόνια και μετά από αρκετή χρήση του κινητού meizu pro 6 plus ήρθε η ώρα να το αλλάξω.Μετά απο αρκετές πτώσεις για δέυτερη φορά σπάω την οθόνη από δικό μου λάθος και πριν γίνει αυτό είχε χαλάσει η κάμερα,έκανε κυματισμούς στο φοκους και δεν έκανε εστίαση.Επίσης τελευταία έκανε επανεκκινήσεις μόνο του όταν άνοιγα μια εφαρμογή όπως viber ή ρυθμίσεις κλπ και ήθελε factory reset κάθε μια εβδομάδα ενώ δεν κολλούσε στην περιήγηση,δεν ξέρω γιατί το έκανε.Από το κινητό γενικά μου άρεσε η οθόνη που ήταν amoled με ανάλυση 2560x1440 και είχε φοβερά χρώματα,η ποιότητα κατασκευής και ότι ήταν ελαφρύ.Αρνητικά ήταν η μπαταρία,ανύπαρκτα updates,το σήμα τηλεφώνου αλλά και wifi πολύ ασθενές και έτρωγε συχνά φλασιες και ζεσταινόταν σχετικά εύκολα με βίντεο και έκλεινε η κάμερα μόνη της.

 

Θέλω κάτι κοντά στα 200€ με amoled οθόνη όσο πιο μικρό γίνεται 5.5-6" αν υπάρχει αλλιώς αναγκαστικά σε 6.5'' που είναι τα περισσότερα με καλή μπαταρία,καλή καμερα,οσο πιο καλά specs γίνεται σε αυτά τα λεφτά 4gb ram +,dual sim + sd,updates να μην ξεχαστεί από τον πρώτο χρόνο το μοντέλο και πολύ σημαντικό να πιάνει καλό σήμα χωρίς διακοπές σε κινητή τηλεφωνία.

Βλέπω τα 

Realme 8 Pro (8GB/128GB)

Xiaomi Redmi Note 10S (8GB/128GB)

Τι προτείνετε; 

Αποφυγε το xiaomi λόγο MTK.

Το Realme ειναι πολύ καλύτερο και σε φωτογραφίες.

Έχει και εγγύηση 2 χρόνια.

Και Service στο Ελληνικό.

Τώρα αν θες Xiaomi κοίτα το xiaomi mi 11 lite

Επεξ/σία από GATE123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βάλουμε και το poco f3;

Θυμάμαι κάποια στιγμή πάλι έψαχνα πριν κανα 6μηνο και υπήρχαν κάποια lenovo με amoled οθόνη,νομίζω το p2 που τα έβρισκα και εξωτερικό φθηνότερα,τι απέγιναν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα xiaomi σχεδόν όλα έχουν θέμα με τον αισθητήρα εγγύτητας. Είναι πολύ σπαστικό. Είχα το poco f3 πολύ καλό τηλέφωνο αλλά το bug αυτό με τον αισθητήρα με ξενέρωσε τρελά. 

Για 5 μερες είχα το realme 7 5g και μπορώ  να πω ότι με εξέπληξε αυτό το τηλέφωνο. Δεν έχει αμολεντ ομως

200 ευρώ έχει στο Γερμανό. Όσο για το realme 8 pro θα ήθελα να το δοκίμαζα 

 

Επεξ/σία από alan boy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, DRIFT_KING είπε

Αν βάλουμε και το poco f3;

 

Από την ελληνική σελίδα των Xiaomi:

https://news.xiaomi-miui.gr/poco-bug-report-for-poco-x3-pro-and-poco-f3-gt-67428-2/

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/47993-πρόβλημα-με-POCO-F3/

 

μπορεί να έχουν φτιάξει τώρα με χειροκίνητο update αλλά δεν ξέρεις στην πορεία τη άλλο θα γίνει....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...