Προς το περιεχόμενο

Η Xiaomi-backed εταιρεία Black Shark ανακοινώνει gaming smartphone στις 13 Απριλίου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, aneurysm είπε

Πραγματικά, υπάρχει τόσο μεγάλη ανάγκη για gaming με το κινητό? Δηλαδή να υπάρχει πλήρης αποκοπή απο την πραγματικότητα ακόμα και όταν είσαι εκτός σπιτιού? Και δεν εννοώ το να πάιξεις καμιά μαλακιούλα να περάσει η ώρα όταν περιμένεις το τραίνο στο σταθμό, αλλά competitive gaming on the go? Νομιζω παρατραβάει...

Δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα, η "αποκοπή" με την πραγματικότητα υπήρχε ήδη με την υπαρξη φορητων κονσολων ( PSVita,3ds,Switch), η μόνη διαφορα ειναι ο,τι με αυτο κάνεις και κλήσεις.

Επεξ/σία από Pinkakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 hours ago, nectons said:

Πλάκα θα έχει όπως το ρειζερ.. .αλλά ως εκεί.. απλά θα έχει πλάκα. Το μόνο χαρακτηριστικό που τραβά το ενδιαφέρον είναι τα 120hz που όμως είναι εντελώς άχρηστα εφόσον δεν είναι εφικτό να τα βγάλει με αξιοπρεπή γραφικά τόσο υψηλό ρυθμό καρέ. Θα ήταν τρομερά χρήσιμο αν μπορούσε να τα πιάσει αυτά τα καρέ αν για παράδειγμα ήταν OLED μέσα σε ένα καλό VR Headset... 

Αλλά μπα... άκλαυτο το βλέπω και αυτό.

Τα 120 hz δεν είναι gaming feature σε αυτά τα κινητά. Αυτά τα καρέ προσφέρουν πολύ πιο smooth εμπειρία στη γενικότερη χρήση, όχι στο gaming. 

8 hours ago, Suzumebachi said:

Συγνωμη ρε μαν...θα παρω mount για να λυσω το προβλημα χειρισμου???  :D

Δεν καταλαβαίνω που διαφωνείς. Με touch controls δεν μπορείς να κάνεις σοβαρό gaming, οπότε τι άλλο μένει εκτός από τα mounts; Να φυτρώνουν κουμπιά στο κινητό; 

5 hours ago, Pinkakos said:

Δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα, η "αποκοπή" με την πραγματικότητα υπήρχε ήδη με την υπαρξη φορητων κονσολων ( PSVita,3ds,Switch), η μόνη διαφορα ειναι ο,τι με αυτο κάνεις και κλήσεις.

Η αποκοπή από την πραγματικότητα γίνεται ήδη που όλοι κάθονται και κοιτάνε στα κινητά τους τις ζωές των άλλων στο Facebook app. Τουλαχιστον το gaming αναβαθμίζει το πνευματικό επίπεδο σε αντίθεση με την κλειδαροτρυπα των social media. 

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Malthador είπε

Η αποκοπή από την πραγματικότητα γίνεται ήδη που όλοι κάθονται και κοιτάνε στα κινητά τους τις ζωές των άλλων στο Facebook app. Τουλαχιστον το gaming αναβαθμίζει το πνευματικό επίπεδο σε αντίθεση με την κλειδαροτρυπα των social media. 

Προτιμώ ο Νικολάκης να χαζεύει τα οπίσθια της Μαρίας στο φουμπου χαλβαδιάζοντας την, από το να προσπαθει να σκοτώσει το άβαταρ ενός καμμενου κινέζου που η ζωή του ειναι η το κάψιμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, possiz είπε
20 ώρες πριν, Fulgore είπε

Μονο αν η Xiaomi δυναμωσει περισσοτερο τα επομενα Mi Max της.

Πιασε στα χερια σου το S9 plus των 6.2 ιντσων και βαλτο διπλα σε ενα 7ρι tablet να δεις αν ειναι τα ιδια στην χρηση με το 1 χερι.

Γιατί το δεύτερο το έχουμε κομμένο?

Δες το μνμ που σχολιασα το παραπανω τι ανεφερε και θα καταλαβεις γιατι το εγραψα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 minutes ago, aneurysm said:

Προτιμώ ο Νικολάκης να χαζεύει τα οπίσθια της Μαρίας στο φουμπου χαλβαδιάζοντας την, από το να προσπαθει να σκοτώσει το άβαταρ ενός καμμενου κινέζου που η ζωή του ειναι η το κάψιμο..

Μάλλον δεν έχεις παιδιά για να συνειδητοποιήσεις τον κίνδυνο των social media στις μικρές ηλικίες. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, aneurysm είπε

Προτιμώ ο Νικολάκης να χαζεύει τα οπίσθια της Μαρίας στο φουμπου χαλβαδιάζοντας την, από το να προσπαθει να σκοτώσει το άβαταρ ενός καμμενου κινέζου που η ζωή του ειναι η το κάψιμο..

Μονο που η πραγματικοτητα γυρω απο το facebook δεν ειναι τοσο απλη οπως την περιγραφεις ουτε το facebook ειναι date simulator :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χονδρικά το λέω και τελείως απλουστευμένα. Δεν λέω οτι τα social ειναι κατι το υγειές tbh... 

Ας μην εχω παιδια, εκπαιδευτικός ειμαι και αλληλεπιδρω με εφηβάκια καθε μέρα. Γνωρίζω τις παθογένειες της νεολαίας, και δεν συμφωνώ, ωστόσο εφοσον de facto υπάρχουν και τα δύο το πρώτο μου φαίνεται πιο νορμαλ.

Επεξ/σία από aneurysm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, ii_die_4 είπε

Το πρόβλημα είναι το hardware. 

Δεν υπάρχει τίποτα σε ARM που να μπορεί να θεωρηθεί "gaming".
120Hz οθόνη? Το razer στα παιχνίδια, με 835, ούτε 30fps δεν παίρνει. 

Ούτε ο 845 θα πηγαίνει πάνω από 40-50fps. 

Οποτε περιμένουμε. Ok, καλά είναι να δοκιμάζεις τα νερά, εξάλλου, όλα από κάπου ξεκίνησαν.
Αλλα είμαστε 3 γενιές πίσω, τουλάχιστο, στο να υπάρχει σοβαρό gaming στα ARM.

A, και για να προλάβω. Δεν μιλώ για candy crash. Μιλώ για σοβαρό, competitive, first person shooters gaming η MOBAs.

Και τέλος, για αυτούς που μιλούν για υπερκαταναλωτισμό και κουραφέξαλα. 
Το computing γενικά πηγαίνει σε μορφη είτε cloud, είτε όλο το PC στο mobile με docking stations με οθόνη, keyboard, mouse etc. 

Εάν είσαστε τόσο κοντόφθαλμοι ώστε να μην το βλέπε, συνεχίστε να λέτε για τα RAM στα mobile, για τα CPU, για τα Hz etc etc.

There is no cloud, just somebody else’s computer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 hour ago, aneurysm said:

Ας μην εχω παιδια, εκπαιδευτικός ειμαι και αλληλεπιδρω με εφηβάκια καθε μέρα. Γνωρίζω τις παθογένειες της νεολαίας, και δεν συμφωνώ, ωστόσο εφοσον de facto υπάρχουν και τα δύο το πρώτο μου φαίνεται πιο νορμαλ.

Καθόλου νορμάλ δεν θα έπρεπε να σου φαίνεται. Το νορμάλ είναι να επικοινωνούν σε καφέ μπαρ και να ξεσκίζονται σε κρεβάτια, όχι σε οθόνες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/6/2018 στις 3:15 ΜΜ, mpermpatis είπε

Έχουμε ξεφύγει τελείως... υπερκαταναλοτισμος χωρίς όρια και λόγο. Πάρε κόσμε... Και το μεγάλο θέμα είναι ότι υπάρχει κοινό και από ότι βλέπω άρχισαν τα σχόλια με ανάλυση... 

 

Το μεγαλείο του πετυχημένου πολιτισμού είναι όταν ασχολείσαι με gaming κινητά.

 

Σε αντίθεση με κάτι άλλους πολιτισμούς στους οποίους έχεις χώρα (αρχίζει από "Βενεζουέ") που βγαίνει ο υπουργός παιδείας και δηλώνει "αν ήταν αλήθεια ότι δεν τρώνε καλά οι πολίτες, τα ράφια στα σουπερ μαρκετ θα ήταν γεμάτα".  :D :D :D

 

Επεξ/σία από paparovic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Malthador είπε

Τα 120 hz δεν είναι gaming feature σε αυτά τα κινητά. Αυτά τα καρέ προσφέρουν πολύ πιο smooth εμπειρία στη γενικότερη χρήση, όχι στο gaming. 

Δεν καταλαβαίνω που διαφωνείς. Με touch controls δεν μπορείς να κάνεις σοβαρό gaming, οπότε τι άλλο μένει εκτός από τα mounts; Να φυτρώνουν κουμπιά στο κινητό; 

Η αποκοπή από την πραγματικότητα γίνεται ήδη που όλοι κάθονται και κοιτάνε στα κινητά τους τις ζωές των άλλων στο Facebook app. Τουλαχιστον το gaming αναβαθμίζει το πνευματικό επίπεδο σε αντίθεση με την κλειδαροτρυπα των social media. 

Αυτο που λεω ειναι οτι αν ειναι να εχω mount μαζι μου, ακυρωνεται ολη η φορητοτητα του θεματος...παιρνω switch αντι να εχω gaming κινητο. Δε ξερω, το βρισκω λιγο περιττο, λιγο υπερβολικο...αποψη μου. Γενικα δε μπορω να παρω στα σοβαρα το gaming σε android συσκευες διοτι δεν εχω δυνατα δειγματα. Μακαρι να βγω λαθος. Παντως, εφοσον προκειται για gaming κινητο, καλο θα ηταν να εχει ενα cross pad επανω αντι για το mount που προτεινεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτουσα το gaming Razor Phone και προσπαθω να καταλαβω γιατι δεν χαρακτηριζεται gaming το OP5 μου. Tα βασικα specs που θα κανουν την διαφορά ειναι τα ιδια. Επειδη δεν υπάρχει κατι το gaming στα ουσιώδη πράγματα (ακομα), μαλλον θα μιλάμε για τιποτα φανταχτερα σχέδια στο σασι, καμια μεγαλυτερη μπαταρια, τιποτα καλυτερα ηχεια και ο παχυς τιτλος gaming στα κουτι.

Δεν τσιμπάω με επιφανειακές αλλαγές. Θα πρεπει να δώσουν κατι πολυ γαμάτο για να ψηθω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...