Προς το περιεχόμενο

Turbo-X Flexbook 360 14'


ZackFair

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω αρκετά μηνύματα ανά εβδομάδα για τους drivers αυτού του πράγματος... επομένως, να οι οδηγίες για να μην χρειάζεται να μου στέλνετε pm. 

Ανέβασα τους drivers εδώ: https://drive.google.com/open?id=1nGpLYHm215Zhi7Wb7iNenbmYN1gffTzZ

Η διαδικασία που έκανα έχει ως εξής: 

1. Σε καθαρή εγκατάσταση windows 10 είχε κάποιες συσκευές χωρίς drivers. Μία μία τις εγκατέστησα βάζοντας να ψάξει στο folder drivers flexbook. Στο τέλος δεν είχα wifi και το touchscreen ήταν χάλια. 

2. Έκανα uninstall drivers του wifi και τουtouchscreen. 

3. Έβαλα wifi driver από το folder wifi driver, και touch screen από το touch screen drivers

... και όλα δουλεύουν ρολόι. 

Για την ιστορία, τους drivers του πήρα από προεγκατεστημένα windows 10 που είχε με την αγορά με το πρόγραμμα double driver (http://www.boozet.org/download.htm)

Ελπίζω να βοήθησα

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χμμ οκ, σε εμένα πάντως λόγο το ότι είχε linux μέσα όταν έκανα boot σε κάποιο WinPE/Windows install έκανε reboot.

Τελικά έσβησα τα linux μέσω gparted, έκανα boot σε ένα WinPE με διάφορα tools και έκανα restore το image που είδα τραβήξει.

Επεξ/σία από Grim Ripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 23/7/2019 στις 7:00 ΠΜ, Avadon είπε

Καλημέρα εχω προβλημα με το WiFi τους περασα απο το αρχειο σου και με το double driver αλλα δεν δουλεβει με τιποτα το WIFI καμια ιδεα?

Έχεις κάποια πρόοδο; Δεν είχα αντιμετωπίσει τέτοιο θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Γεια σας! και εγω πηρα αυτο το λαπτοπ απο εναν φιλο αλλα αντιμετωπιζω προβλημα με το πληκτρολογιο καθως δεν ανταποκρινεται καθολου .Ξερει κανεις τιποτα αν μπορω να το αντιμετωπισω μονη ή πρεπει να το παω σε μαγαζι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/10/2020 στις 1:55 ΜΜ, ann1 είπε

Γεια σας! και εγω πηρα αυτο το λαπτοπ απο εναν φιλο αλλα αντιμετωπιζω προβλημα με το πληκτρολογιο καθως δεν ανταποκρινεται καθολου .Ξερει κανεις τιποτα αν μπορω να το αντιμετωπισω μονη ή πρεπει να το παω σε μαγαζι;

Το πιθανότερο είναι να βγήκε από τη θέση της η καλωδιοταινία. Είναι εύκολο αλλά αν δεν έχεις ανοίξει ξανά laptop, καλό θα ήταν να το δουν σε κάποιο κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Καλησπερα παιδες,πηρα και εγω το καταραμενο αυτο μηχανημα,για να το δουλευει η κοπελα μου.

Του εκανα φορματ,καποια στιγμη βρηκα και τους οδηγους που εχει παραθεσει ο kogos πιο πανω,και σχεδον ολα δουλευουν ρολοι.

Μονο προβλημα ( αλλα σοβαρο δυστυχως ) ειναι οτι η αφη παταει αλλου για αλλου,και συνεχιζει να παταει ακομα και πανω στο calibration.
Πριν το φορματ δουλευε κανονικα,εκτος απο ενα κομματι πανω δεξια που πατουσε 5 εκατοστα πιο αριστερα,που ηταν και ο λογος του φορματ.

Εχω διαγραψει και εγκαταστησει 2 φορες τους οδηγους του kogos,νωριτερα ειχα το ιδιο προβλημα και με αυτους που βρηκαν τα win10 μονα τους.

Εχουμε καμια ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Dr_Slump είπε

Μου το φέρανε ξανά το συγκεκριμένο και βρήκα λύση με το IObit Driver Booster

ΜΗν τα χρησιμοποιεις αυτα τα προγραμματα,δημιουργουν χειροτερα προβληματα απο αυτα που λυνουν.

Εγω βρηκα λυση με τους οδηγους του kogos,αλλα επρεπε να κανω φορματ και να τους περασω παλι απο την αρχη καθαρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/6/2019 στις 7:19 ΠΜ, kogos είπε

Εγκατάσταση των windows έκανα όπως και σε όλα τα laptop. Τίποτα ιδιαίτερο, χρησιμοποιώντας USB drive για το iso των windows. 

 

Στις 25/7/2019 στις 10:10 ΜΜ, Dr_Slump είπε

Έχεις κάποια πρόοδο; Δεν είχα αντιμετωπίσει τέτοιο θέμα...

Εχει κανεις καμια προταση για το πως μπορω να καθαρισω αυτη τη σιχαμενη μεμβρανη που εχει το ρημαδι στα τιρκουαζ πλαστικα του;

Δοκιμασα με διαφορους τροπους,κατεληξα να ξεβαψει το πλαστικο και να αλλοιωθει.

Θα το τυλιξω με μεμβρανη carbon,αλλα θελω να καθαρισω τη βρωμα που κραταει αυτη η μεμβρανη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, StamTheMan είπε

 

Εχει κανεις καμια προταση για το πως μπορω να καθαρισω αυτη τη σιχαμενη μεμβρανη που εχει το ρημαδι στα τιρκουαζ πλαστικα του;

Δοκιμασα με διαφορους τροπους,κατεληξα να ξεβαψει το πλαστικο και να αλλοιωθει.

Θα το τυλιξω με μεμβρανη carbon,αλλα θελω να καθαρισω τη βρωμα που κραταει αυτη η μεμβρανη.

Δοκιμασε με απολυμαντικο gel χεριων κ πανακι. Δοκιμασε μια μικρη ποσοτητα σε μια πλευρα και με κυκλικες κινησεις να δεις αν καθαριζει,σε ταμπλετ με τετοιου ειδους πισω καπακι με παιδεψε λιγο αλλα καθαρισε πενα. 

Επεξ/σία από Gatilaras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...