Προς το περιεχόμενο

Τις 100 εκατομμύρια αποστολές έχει βάλει στόχο για το 2018 η Xiaomi


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 4/7/2018 στις 2:58 ΜΜ, kawavn800 είπε

Ο καιρός θα το  δείξει.  Το καλοκαίρι  στην  Λευκάδα  ξέχασα το iPhone  4 16gb που πραγματικά με εξυπηρέτησε  από το  2010, παρά τις τρελές πτώσεις που είχε.  Δυστυχώς  δεν  υπάρχουν πλέον τα 600€. Τώρα έχω ένα xiaomi redmi note 4 mtk. Βολιδάτο  αλλά δεν είναι αξιόπιστο.  Έχει  κολλήματα, όχι καλό ήχο και πολλά  άλλα.  Πιστεύω  πως η εξέλιξη του  είναι  ταχύτατη. Εννοείται  πως για  τα χρήματα  του είναι πολύ καλό. 

Επειδή πήρες την MTK version . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ‎7‎/‎4‎/‎2018 στις 7:10 ΜΜ, StigmaX είπε

Καλή χρυσή η xiaomi, όταν μιλάμε για κινητά στα 200€. Εκεί ναι σου δίνει περισσότερα αποτι οι άλλοι, και συμβιβάζεσαι με τις ελλείψεις και τα χαρακτηριστικά τους. 

Όταν όμως κοιτάμε ναυαρχίδες, και ψάχνουμε το καλύτερο, καλώς ή κακώς ξεχωρίζουν οι μεγάλοι, apple, Samsung, Google και για πρώτη χρονιά να αγγίζει η και να ξεπερνάει η Huawei με το άριστο p20pro. Μην ξεχνάμε πως όταν δίνεις 500+ για ένα τηλέφωνο, περιμένεις το καλύτερο, και με το να έχεις κακή κάμερα, καλώς ή κακώς, είσαι υποδεέστερος. 

 

Για να μη με πείτε κινεζομαχο, το παρόν μνμ έχει γράφει από συσκευή ξιαομι, ανέβηκε στο ίντερνετ μέσα από ρουτερ της ιδίας. 

Τα εχεις μπερδεμένα στο μυαλο σου.....για κάθε κατηγορια τιμης η σαομι (και όχι ξιαομι) εχει να προτεινει μια τιμια και ανταγωνιστικη συσκευή. Ψαξτο λιγο παραπανω και ενημερωσου.....

Στο μονο που υστερει είναι η καμερα αλλα και για αυτό κανει προσπάθειες όπως το mi note3 - mi mix 2s καθως και η τελευταια κινεζικη εκδοση του Redmi Note 5 με διάφραγμα 1.9 και με πολύ καλες πρωτες κριτικες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Xiaomi θα μονοπωλεί την ελληνική αγορά σε περίπου 3 χρόνια.

Ο Έλληνας βαρέθηκε τα βαριά ονόματα που δεν προσφέρουν τα αναμενόμενα στα λεφτά τους.

Την προωθώ την εταιρία 2 χρόνια τώρα ,που απέκτησα το mi max 1. Μέχρι το 2017 είχαν μόνο ένα ελάττωμα,την κακή κάμερα στις σκοτεινές λήψεις . Από το 2018 με τις διπλές κάμερες πάει να εξαλειφθεί και να κυριαρχήσει την αγορά με όλες τις συσκευές της..κάμερες ρολόγια λάμπες ακουστικά ηχεία κτλ..

Ας βάλει μυαλό ο ανταγωνισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/4/2018 στις 6:26 ΜΜ, life is music είπε

samsung kai huawei με χίλια η τοπ εταιρίες γ μένα ..Και ποια είναι η χιαομι μια κινεζική που ξαφνικά τώρα βγάζει κινητά στην Ελλάδα το σέρβις π έχουν είναι κάλο ? δεύτερον είναι ποιοτικά σαν κινητά και τρίτον γιατί τα θεωρούν στα μαγαζιά σαν τα ποιο φτηνά κινητά έχει αναρωτηθεί πότε ?

παιδιά , παιδιά 

κάποια πράγματα αν δεν ξέρετε μην τα σχολιάζετε :)

το ότι μάθατε , στην ΕΛλάδα , πρόπερσι , μια εταιρία δεν σημαίνει ότι δεν υπήρχε πριν 

για smartphone Μιλάμε , άντε να έβγαλε ένα χρόνο μετά την samsung (2010-2011) και πάνω κάτω ίδια χρονιά με την Huawei smartphone η xiaomi (δεν λέω για καλό κακό κλπ) δεν άρχισε να βγάζει ξαφνικά κινητά επειδή την μάθατε τώρα

"το σερβις που έχουν" σαν πρόταση δεν λέει τίποτα :) , ρώτα την Infoquest , αυτή είναι το service (αν αγοράζεις από τα μεγάλα καταστήματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εταιρεια που ηρθε για να μεινει ειδικα σε χωρες οπως η δικη μας.Ναι εχει κανει και αυτη τ ις ταρζανιες της(αφαιρεση θυρας ακουστικων στα ακριβα μοντελα,μειωση του notification led σε μονο 1 χρωμα,δεν εχει ακομα αδιαβροχο κινητο,το Miui δεν ειναι για ολους και σε updates αργει παρα πολυ)αλλα προσφερει το 80-85% αυτων που ψαχνουν οι περισσοτεροι με μονο μειονεκτημα την εγγυηση(διορθωνεται εν μερη με αυτα που καλυπτονται απο info quest)και την καμερα(δεν ειναι κακη απλα δεν ειναι στα επιπεδα οσων αλλων προσφερει).

Κατα τα αλλα μιλαμε για την εταιρεια που επαναπροσδιορισε το Value for money και που μεχρι τα 200-250ευρω περιπου δεν βρισκεις κατι καλυτερο με τα Redmi να κυριαρχουν στην φθηνοτερη κατηγορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η πρώτη μου φορά που έφυγα από "μεγάλη" εταιρεία και πήγα εξ Ανατολής. Δυστυχώς δεν έχω την οικονομική άνεση για κάποια ναυαρχίδα. Είμαι με ταβάνι τα 200€-250€ και μέχρι εκεί μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι αυτές οι εταιρείες είναι μονόδρομος για το VFM τους. Πήρα το Xiaomi RMN4 το 64αρι με τον SD φυσικά και, όπως και ένας φίλος πάνω, προωθώ μόνο αυτά σε όποιον με ρωτάει. Σκεφτόμουν κάτι σε Huawei για την γυναίκα και είμαι στο ψάξιμο. Ο κόσμος ψάχνεται, ενημερώνεται, ρωτάει φίλους και γνωστούς. Πιστεύω έχει ήδη χαραχθεί η πορεία όλων... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ώρα σκοτώνει όλους τους μικρούς, εφαρμόζοντας ένα άναρχο κανάλι πωλήσεων, το οποίο αναρωτιέμαι για πόσο καιρό θα είναι βιώσιμο.

Αυτό δεν ενδιαφέρει άμεσα το καταναλωτικό κοινό βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/4/2018 στις 9:36 ΠΜ, kostasfalcon είπε

Τα εχεις μπερδεμένα στο μυαλο σου.....για κάθε κατηγορια τιμης η σαομι (και όχι ξιαομι) εχει να προτεινει μια τιμια και ανταγωνιστικη συσκευή. Ψαξτο λιγο παραπανω και ενημερωσου.....

Στο μονο που υστερει είναι η καμερα αλλα και για αυτό κανει προσπάθειες όπως το mi note3 - mi mix 2s καθως και η τελευταια κινεζικη εκδοση του Redmi Note 5 με διάφραγμα 1.9 και με πολύ καλες πρωτες κριτικες!

Στο μυαλό μου πολύ ξεκάθαρα τα έχω, και όπως σου είπα ξιαομι έχω και εγώ (λυπάμαι που σου τη χαλάω με τη προφορά μου) 

Αυτό που λέω και συμφωνείς αλλά δεν θέλεις να δεχθείς λόγο οπαδησμου είναι ότι στην ανώτερη κατηγορία, η ξιαομι δεν έχει συσκευή που μπορεί να ανταγωνιστεί τους μεγάλους. Στα 200€ συμβιβάζεσαι με κακή κάμερα. Στα 500+ ΦΠΑ αν το έπαιρνες από εδώ που θα άγγιζε τιμές άλλων ναυαρχίδων, προφανώς και θα αποτελούσε κακή επιλογή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπησα Xiaomi κ μακαρι να συνεχιστει αυτο! Το MIUI πολυ βολικο, οι φωτισμοι για τα διαφορα notifications ακομα πιο βολικοι, ωραια καμερα, οχι τραγικα κολληματα οπως ετρωγε το Samsung μου, πολυ καλη μπαταρια...και φυσικα super τιμη. Η Xiaomi ηρθε για να μεινει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...