Προς το περιεχόμενο
Samsung Galaxy S9 & Galaxy S9+ Review

Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η νέα γενιά του Galaxy S, η ένατη κατά σειρά, είναι πιστή στο ραντεβού της για μια ακόμη χρονιά, ένα γεγονός πάντα σημαντικό στην Android κοινότητα αφού αφορά ίσως το smartphone με τις περισσότερες πωλήσεις στην πλατφόρμα της Google.

Για να το καταφέρει αυτό, η Samsung έχει καταφέρει να παρουσιάζει κάθε χρόνο ένα smartphone που διακρίνεται για τις επιδόσεις και τα χαρακτηριστικά του, αποτελώντας πάντα το αντίπαλο δέος στο iPhone, μια σύγκριση που δε μπορεί να αποφύγει και φέτος το Galaxy S9. Μάλιστα τα πράγματα αυτή τη φορά έχουν διαφοροποιηθεί σημαντικά στο θέμα του ανταγωνισμού από τη στιγμή που η Apple με το iPhone X αποφάσισε να ενσωματώσει στο κορυφαίο της smartphone τεχνικά χαρακτηριστικά που συναντάμε τα τελευταία χρόνια στα Galaxy S μοντέλα όπως για παράδειγμα οθόνη τεχνολογίας AMOLED.

_1030135.jpg.3f116d922562afc949e621214cf800ec.jpg.a93abb541fe18aebaf7e7b1f641b7f66.jpg

Ένα χρόνο μετά το Galaxy S8, χωρίς αμφιβολία το καλύτερο smartphone της σειράς, η Samsung επιστρέφει με δύο μοντέλα και πάλι, το «απλό» Galaxy S9 και το μεγαλύτερο Galaxy S9+, με τις διαφορές μεταξύ τους να είναι σημαντικότερες αυτή τη φορά.

Διαβάστε το Samsung Galaxy S9 & Galaxy S9+ Review

• Like 1
  • Thanks 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 45
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Μια χαρά καλύτερο του S7 είναι το S8 και ούτε beta ήταν. Και ευτυχώς που κράτησε το ίδιο, υπέροχο desing (που κίνησε και τα νήματα btw...) και δεν έβγαλε καμιά αηδία με notch.

βαλε wind. problem solved

Προσωπικά νομίζω το καλύτερο της σειράς είναι το S7 edge

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μια χαρά καλύτερο του S7 είναι το S8 και ούτε beta ήταν.

Και ευτυχώς που κράτησε το ίδιο, υπέροχο desing (που κίνησε και τα νήματα btw...) και δεν έβγαλε καμιά αηδία με notch.

• Like 7
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
12 λεπτά πριν, VChris είπε

Μια χαρά καλύτερο του S7 είναι το S8 και ούτε beta ήταν.

Και ευτυχώς που κράτησε το ίδιο, υπέροχο desing (που κίνησε και τα νήματα btw...) και δεν έβγαλε καμιά αηδία με notch.

πραγματικά ούτε να τους πλήρωνε η samsung για να βγάζουν τηλέφωνα τόσο άσχημα σε σχέση με τα s8/s9

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Συμφωνώ σε ΟΛΑ με το review παιδιά εκτός από ένα. Η κάμερα του είναι ΙΔΙΑ ακριβώς σε επιδόσεις και ελάχιστα ποιο φωτεινή σε χαμηλό φωτισμό από το S8. 

Κατά τα άλλα κλασική Samsung ... λασπωμένες και παρόλα αυτά με πολύ θόρυβο φωτογραφίες σε δύσκολες συνθήκες δωτισμού. Και σε καλό φωτισμό πολύ καθαρές αλλά σε φυσικό μέγεθος και εκεί πολύ λάσπη από την συμπίεση και την προσπάθεια να αφαιρεθεί ο θόρυβος. 

Ποιο απλά. Πολύ καλό λογισμικό στην κάμερα με κακούς αισθητήρες. Αμφιβάλω αν έχουν αλλάξει κάτι από το Galaxy S6 έως τώρα εκτός του λογισμικού.

Από την στιγμή λοιπόν που όλη η διαφήμιση έχει παίσει στο ότι είναι καμεροκινητό και μάλιστα κορυφαίο εγώ θα το πω ανέκδοτο και καμία σχέση με την πραγματικότητα.

• Haha 2
  • Confused 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Βασικά πλέον μόνο για αντιγραφή δεν μπορείς να κατηγορήσεις, εδώ και τρία χρόνια, την Samsung... της πήρε λίγο παραπάνω χρόνο αλλά πλέον, σχεδιαστικά, είναι αυτόνομη... well done!

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

6μιση ωρες οθονη το λιγοτερο.. εχω δει και 7:20.. μόνιμα ανοιχτό 4g+ (cosmote)/Wi-Fi calling/ Lte calling/ όλα τα μπαταριοφαγα social media apps / YouTube / μπόλικο σερφάρισμα... 

Με stock rom ούτε καν custom..

Διαβάστε και κανα XDA.. 

Screenshot_20180410-162205_Device maintenance.jpg

Screenshot_20180410-162144_Settings.jpg

20180410_164929.jpg

Επεξ/σία από ~Joker~
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά δοκιμάσατε να δείτε μερικά βίντεο (πχ YouTube, Netflix) με σκοτεινές σκηνές σε χαμηλό φωτισμό με το plus μοντέλο?

Γίνεται χαμός στα ξένα φόρουμς με το Black Crush της οθόνης και απ'ότι φαίνεται προς το παρόν το παρουσιάζουν όλες οι συσκευές μιας και όλοι οι χρήστες που άλλαξαν με καινούργια εξακολουθούν να έχουν το ίδιο πρόβλημα (προσωπικά κι εγώ είμαι στη 2η συσκευή).

Το πρόβλημα παρουσιάζεται μόνο στο plus (δεν υπάρχουν αναφορές για το απλό) και μου κάνει μεγάλη εντύπωση που δεν αναφέρθηκε σε κανένα απολύτως review ενώ η community με τους χρήστες έχει βουίξει...

Παραθέτω τη σύγκριση που είχα κάνει με το S8 μου την οποία έχω ανεβάσει και αλλού:

IMG_20180318_205604.jpg.60b59ec15ee826a4d912341089dcc3e2.jpg

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Thanks 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Νομίζω ότι στο S9 Plus είναι ένα S8 Plus αναβαθμισμένο.

Dual SIM

Dual Camera

Οθονάρα

Stereo Speakers αρκετά δυνατά και ποιοτικά

6GB RAM.

Αν πρέπει να γκρινιάξω θα πω ότι ναι, μου λείπει το FM Radio & ir (ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΞΩ γιατί δεν ξέρω αν θα τα χρησιμοποιούσα αν υπήρχαν.)

Γενικά σαν κινητό δεν του λείπει τίποτα και βλέπω από το S10 και μετά την εγκοπή και σε Samsung οπότε μάλλον θα το κρατήσω 2-3 χρονάκια χαλαρά. B)

Είμαι βέβαια και περίεργος να δω τι θα δώσει στο S10 πραγματικά... Τα έχει δώσει σχεδόν όλα και δεν ξέρω τι να περιμένουμε.

• Like 3
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Αναφορά σε κείμενο

Αν είστε ήδη κάτοχοι Galaxy S8, μη γελιόμαστε, έχετε ήδη καταλάβει ότι η αναβάθμιση στο Galaxy S9 δεν είναι προτεραιότητα.

Και από το Galaxy S7 μη σου πω δεν έχει κάτι το φοβερά ανατρεπτικό (με εξαίρεση το μέγεθος της οθόνης και τα μειωμένα περιθώρια αυτής). 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.