Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S9 & Galaxy S9+ Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Mitsos_The_Great είπε

Νομίζω ότι στο S9 Plus είναι ένα S8 Plus αναβαθμισμένο.

Dual SIM

Dual Camera

Οθονάρα

Stereo Speakers αρκετά δυνατά και ποιοτικά

6GB RAM.

Αν πρέπει να γκρινιάξω θα πω ότι ναι, μου λείπει το FM Radio & ir (ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΚΡΙΝΙΑΞΩ γιατί δεν ξέρω αν θα τα χρησιμοποιούσα αν υπήρχαν.)

Γενικά σαν κινητό δεν του λείπει τίποτα και βλέπω από το S10 και μετά την εγκοπή και σε Samsung οπότε μάλλον θα το κρατήσω 2-3 χρονάκια χαλαρά. B)

Είμαι βέβαια και περίεργος να δω τι θα δώσει στο S10 πραγματικά... Τα έχει δώσει σχεδόν όλα και δεν ξέρω τι να περιμένουμε.

 

To FM radio εικαζεται οτι μπορει να το ανοιξουν και notch πολυ δυσκολα η Sammy.. Eυτυχως εχει ξεφυγει απο την λαιλαπα αυτη του ακολουθω την πεπατημενη με το iphone σχεδιαστικα και οχι μονο..

Π.χ δευτερη χρονια που δεν βγαζει το 3.5αρι audio jack απο το κινητο και κραταει και SD card που το ζητησε ο κοσμος.. 

Πολυ σημαντικο τα stereo speakers ηταν απαραδεκτο να εχει τοσο καλο ηχο σε audio capture το κινητο και να κανει playback mono..

Παρολαυτα το σκεφτομαι σοβαρα να κρατησω για πρωτη χρονια το S8+ για φετος θα δειξει.. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το κινητο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οταν ολοι οι αλλοι (ακομα κ η xiaomi που προτιμω) αντιγραφουν την καθε ανουσια @@ρια της apple ετσι αβαδιστα η samsung κρατα χαρακτηρα ως μεγαλη εταιρεια που ειναι

δεν εβαλε αυτη την μλκα το νοτς κ κρατησε το headphone jack, ενα καθαρο android να εβαζε κ θα ηταν σχεδον τελεια 

Επεξ/σία από what_if
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθε χρονο μας εντυπωσιαζει με τις κινηταρες της!του χρονου να δω με το επετειακο s10  που θα βρουν τρυπα να κρυφτουν οι κινεζιες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Marduk1 είπε

καθε χρονο μας εντυπωσιαζει με τις κινηταρες της!του χρονου να δω με το επετειακο s10  που θα βρουν τρυπα να κρυφτουν οι κινεζιες!

Μαζί σου φίλτατε. Από S4 ---> S6 ----> τώρα S8 . Με το που πήρε το Android8 έγινε το απόλυτο. Σταθερά στα ζυγά. Πάμε για το 10.....

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, giomar είπε

Μαζί σου φίλτατε. Από S4 ---> S6 ----> τώρα S8 . Με το που πήρε το Android8 έγινε το απόλυτο. Σταθερά στα ζυγά. Πάμε για το 10.....

Το δικό μου το note 8 γιατί δεν πήρε ακόμα android 8??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, G3orge_ είπε

Το δικό μου το note 8 γιατί δεν πήρε ακόμα android 8??

εμενα 3/4/18 πηρε και αλλο ενα update 465.59MB, ενω πηρε το 8.0.0 περιπου στα μεσα του Μαρτιου.

Αλλαξε το τηλεφωνο απο το αχρηστο 7.0.0 .

Λιγο υπομονη.Αξιζει...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ζώα μου αργά! Από το s8+ στο S9+ βιώνεις από statering μέχρι το viber να κάνει 2-3 δευτερόλεπτα να ανταποκριθεί.! Εν ολίγοις όσοι σκέφτεστε αλλαγή από το 8άρι περιμένετε κάνα δίμηνο ακόμα!

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 μήνες μετά...
Στις 10/4/2018 στις 5:12 ΜΜ, D.Luffy είπε

Παιδιά δοκιμάσατε να δείτε μερικά βίντεο (πχ YouTube, Netflix) με σκοτεινές σκηνές σε χαμηλό φωτισμό με το plus μοντέλο?

Γίνεται χαμός στα ξένα φόρουμς με το Black Crush της οθόνης και απ'ότι φαίνεται προς το παρόν το παρουσιάζουν όλες οι συσκευές μιας και όλοι οι χρήστες που άλλαξαν με καινούργια εξακολουθούν να έχουν το ίδιο πρόβλημα (προσωπικά κι εγώ είμαι στη 2η συσκευή).

Το πρόβλημα παρουσιάζεται μόνο στο plus (δεν υπάρχουν αναφορές για το απλό) και μου κάνει μεγάλη εντύπωση που δεν αναφέρθηκε σε κανένα απολύτως review ενώ η community με τους χρήστες έχει βουίξει...

Παραθέτω τη σύγκριση που είχα κάνει με το S8 μου την οποία έχω ανεβάσει και αλλού:

IMG_20180318_205604.jpg.60b59ec15ee826a4d912341089dcc3e2.jpg

Αυτό το συνάντησα και σε άλλα μοντέλα της Sammy.. 

Στις 10/4/2018 στις 8:56 ΜΜ, Marduk1 είπε

καθε χρονο μας εντυπωσιαζει με τις κινηταρες της!του χρονου να δω με το επετειακο s10  που θα βρουν τρυπα να κρυφτουν οι κινεζιες!

Κάτι μου λέει πως δεν θα έχει τρελές αλλαγές.. 😢

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 1 μήνα μετά...
12 ώρες πριν, jimis98 είπε

s8 με s9 έχουν κάπου διαφορές? και το s9+ με το note9?

Εδώ είσαι για το S8 vs S9 https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8161&idPhone2=8966#g950f,g960f,*

Κι εδώ είσαι για S9+ vs Note9 https://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone1=8967&idPhone2=9163#g965f,*,*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...