Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S9 & Galaxy S9+ Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

s8 με s9 μικροδιαφορες στο cphipset και στα fps οθονες ιδιες

τωρα για s9+ και note 9 cpu ιδιοι,απο οθονη ιδια αναλυση διαφορετικο ppi με μικρη διαφορα στο μεγεθος τις οθονης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, jimis98 είπε

s8 με s9 μικροδιαφορες στο cphipset και στα fps οθονες ιδιες

τωρα για s9+ και note 9 cpu ιδιοι,απο οθονη ιδια αναλυση διαφορετικο ppi με μικρη διαφορα στο μεγεθος τις οθονης

Τί εννοείς fps? Επίσης, τα s8/9 έχουν 2 εργονομικές διαφορές. Η μία είναι γνωστή, η θέση του αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων. Την δεύτερη, την αντιλήφθηκα πιάνοντας και τις 2 συσκευές στο χέρι μου και μετά την επιβεβαίωσα από τα specs. Το S9 είναι ελάχιστα πιο "κοντόχοντρο" και έτσι νομίζω είναι πιο φιλικό στο χέρι. Το κρατάω καλύτερα δηλαδή.

Στο Note 9, έχεις +500mAh μπαταρία, συν το stylus. Οπότε, μπορεί πέρυσι να μην άξιζε να πας σε Note8 έναντι του S8+, φέτος όμως παίρνεις κάποια πράγματα παραπάνω από το S9+. Είναι πάντα και θέμα χρημάτων. Αν τα χρήματα δεν είναι παράγοντας, τότε μεταξύ των 2, εγώ προτείνω το Note9 (εφόσον πας που πας σε μεγάλο τηλέφωνο και ξεχνάς το one-handed use -εκτός κι αν είσαι ο Αντετοκούνμπο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα fps στο βιντεο

σιγα δεν κανουν και την διαφορα τα +500mAh το pen δεν με πολυνοιαζει

απο πλευρα ταινιων θα τις ευχαριστηθω επιλεγοντας

 οποιαδηποτε συσκευη?το note 8 δεν εχει και στεροφονικο ηχο

αντιληφθηκες τιποτα κολληματα?

λογω κυρτης οθονης τα tempered ταιριαζουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω αντιληφθεί κολλήματα στο S9 που έχω. Στα υπόλοιπα δεν μπορώ να σε βοηθήσω ιδιαίτερα, αλλά νομίζω οτι σε καμία συσκευή δε θα ευχαριστηθείς ταινία. Μιλάμε για 6 στενές ίντσες (που θα βλέπεις 16:9 με pillarboxing δεξιά-αριστερά). Εγώ προσωπικά δε θα επέλεγα κινητό βάσει αυτού.

Για την μπαταρία που λες, από τα 3000mAh του S9 στα 3500 του S9+, τη βλέπεις τη διαφορά. Και θα τη δω δηλαδή και σε βάθος χρόνου που η μπαταρία θα εξασθενίσει.

Αλλά αν δε σε νοιάζει το stylus τότε, ξεχνάς το Note9 και πας σε κάτι που βολεύει το χέρι σου και.....το πορτοφόλι σου. Πολύ καλές συσκευές είναι και οι 4 (S8/S8+ και S9/S9+)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχουν κολλήματα στο S9.

Εδώ δεν υπάρχουν στο S8. 

Η μπαταρία του είναι μια χαρά εκτός αν αποφασίσεις να έχεις την φωτεινότητα της οθόνης στο 100% για όση ώρα το χρησιμοποιείς.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογω touchwiz που αναφερονται τα lag

για την μπαταρια για πες το πολυ να βγαλει κανενα 30λεπτο παραπανω

και αν δεν ευχαριστηθω σε 6ιντσων που θα την δω μετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Abudi είπε

Σε laptop/μεγάλο tablet

θελω να το εχω μαζι μου να μην κουβαλαω λαπτοπ και ταμπλετ μιας και δεν τα εχω

για s9 τι θηκη προτεινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, jimis98 είπε

θελω να το εχω μαζι μου να μην κουβαλαω λαπτοπ και ταμπλετ μιας και δεν τα εχω

για s9 τι θηκη προτεινεται?

Για θήκη, εξαρτάται τί είδους θήκη θες. Να καλύπτει και την οθόνη έτσι σαν βιβλιαράκι; Να μην την καλύπτει; Να είναι λεπτή (όπως οι απλές οι σιλικόνης που έχει στο Πλαίσιο με 2-3 ευρώ); Να είναι χοντρή στυλ Otterbox; Κάπου στο ενδιάμεσο;

Εγώ για κάπου στο ενδιάμεσο πήγα σε μια Patchworks και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την ποιότητά της, την εφαρμογή και τις προοπτικές προστασίας που μου δίνει. Επίσης κοίταζα μερικές Spigen (κυρίως την Neo-Hybrid για την οποία διάβασα όμως οτι έχει πέσει κάπως η ποιότητα, όπως και Slim Armor και Rugged Armor). Speck είχα στο S5, αλλά η τωρινή έκδοση της Candyshell Grip που είχα (που πλέον ονομάζεται Presidio Grip) έχει σοβαρό πρόβλημα με ξέφτισμα στις ραβδώσεις της. Τέλος, θα με βόλευε πιστεύω και η Rhinoshield SolidSuit όμως δεν την επέλεξα τελικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, jimis98 είπε

θελω να το εχω μαζι μου να μην κουβαλαω λαπτοπ και ταμπλετ μιας και δεν τα εχω

για s9 τι θηκη προτεινεται?

Caseology Parallax και δεν θα ξανά αλλάξεις θήκη. 

Πολύ πολύ καλή προστασία, πολύ καλό κράτημα και πανέμορφη. 

Εγώ έχω πάρει την deep blue. 

Την βρίσκεις και Ελλάδα κανονικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι; Χρησιμοποιώντας το τηλέφωνο μου εμφανίζονται ειδοποιήσεις για ενημέρωση των διαφόρων λειτουργιών. Πχ, νωρίτερα ήθελα να κάνω περιστροφή μια φωτογραφία, και μου έβγαλε ότι υπάρχει ενημέρωση για τον photo editor. Παλαιότερα για την εφαρμογή calls κλπ. Υπάρχει κάποιο κέντρο που μπορώ να δω συνολικά αν έχω updates για ολα αυτά; Διότι ως τώρα, μόνο χρησιμοποιώντας τα ειδοποιουμαι για κάτι τέτοιο.

 

Επίσης, το "Galaxy Apps" έτρεξε κάποιες ενημερώσεις εφαρμογών τις οποίες εφαρμογές δε τις βλέπω στο app drawer. Πού θα τις βρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 31/10/2018 στις 10:21 ΜΜ, Abudi είπε

Να ρωτήσω κάτι; Χρησιμοποιώντας το τηλέφωνο μου εμφανίζονται ειδοποιήσεις για ενημέρωση των διαφόρων λειτουργιών. Πχ, νωρίτερα ήθελα να κάνω περιστροφή μια φωτογραφία, και μου έβγαλε ότι υπάρχει ενημέρωση για τον photo editor. Παλαιότερα για την εφαρμογή calls κλπ. Υπάρχει κάποιο κέντρο που μπορώ να δω συνολικά αν έχω updates για ολα αυτά; Διότι ως τώρα, μόνο χρησιμοποιώντας τα ειδοποιουμαι για κάτι τέτοιο.

Επίσης, το "Galaxy Apps" έτρεξε κάποιες ενημερώσεις εφαρμογών τις οποίες εφαρμογές δε τις βλέπω στο app drawer. Πού θα τις βρω;

Κανεις login ή register στο galaxy apps. Πας τελιτσες πανω δεξια πατας εφαρμογες και μενου ενημερωσεις. Εκει θαβσου βγαζει οτι δεν εχει ενημερωθει. Καλη χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...