Προς το περιεχόμενο

Facebook: Δε χρησιμοποιούμε το μικρόφωνο των φορητών συσκευών σας για στοχευμένη διαφήμιση


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά ερώτηση. Μήπως όσοι έχουν δει το συγκεκριμένο φαινόμενο έχουν iphone συσκευές? Για ελέγξτε το !!! Γιατί βλέπω κάποιες αναφορές που λένε "με το iPhone μου"... και κάποιοι άλλοι λένε εμένα δεν μου έχει συμβεί ποτέ. Πλάκα θα έχει να έχουν τέτοια τρύπα οι iPhone συσκευές :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aeljim είπε

Επειδή πολλοί έχετε μπερδευτεί εδώ μέσα, μιλάμε για διαφημίσεις μέσα στο ίδιο το facebook σε μορφή ποστ. Αυτές δεν κόβονται. Δεν μιλάμε για τις άλλες. Εννοείται οτι το 99% των χρηστών εδώ μέσα έχουν ad blocker.

Κόβονται φίλε μου 

 

https://chrome.google.com/webstore/detail/social-network-adblocker/dmgjckeibmdfndlflobjhddhmemajjld

 

Όπως κόβονται και σε YouTube και γενικά παντού. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, scraper είπε

 

 

 

roufianoi.jpg

images?q=tbn:ANd9GcTJWPXzzMPwPkTI85YffZ6

kriegsende-der-kzueberlebende-570x402.jp

 

Τι σχέση έχουν τα στρατόπεδα συγκέντρωσης; (εκτός του δωρεάν εργατικού δυναμικού από το οποίο βγαίνει καθαρό το κέρδος; )

Και για το σφραγιδοπάτημα που σε ρώτηξα δεν απήντησες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Heybro είπε

Κόβονται φίλε μου 

 

https://chrome.google.com/webstore/detail/social-network-adblocker/dmgjckeibmdfndlflobjhddhmemajjld

 

Όπως κόβονται και σε YouTube και γενικά παντού. 

Και όχι μόνο στον Chrome αλλά υπάρχει και app που τα κόβει και στο κινητό χωρίς root κτλ ή ακόμα και με απλή αλλαγή του DNS. Αλλά κατά τα άλλα έχω μπερδευτεί.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, comfuzio είπε

Και όχι μόνο στον Chrome αλλά υπάρχει και app που τα κόβει και στο κινητό χωρίς root κτλ ή ακόμα και με απλή αλλαγή του DNS. Αλλά κατά τα άλλα έχω μπερδευτεί.......

Ναι γίνεται και με dns χρόνια τώρα. Για ρουτ βάζεις τις ανάλογες διευθύνσεις στο adaway και σε κόβει τα πάντα. 

Επεξ/σία από Heybro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμενα μου συνεβει κατι πολυ περιεργο προ ολιγων ημερων και σκεφτομουνα να το αναφερω στο παλαιο νημα.

Εβλεπε η μανα μ τις θανασιμες πεθερες και ακολουθησε η στιχομυθια:

-Ποιο νησι ειναι;

-Η Λερος.

-Λερος, εισαι σιγουρη;

-Ναι.

Ανοιγω στα καπακια το fb app στο κινητο και μου βγαζει προτεινομενη φιλη μια "***** leros".:huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς εχω κι εγω να παραθέσω μια ιστορία που συνέβη πρόσφατα. Εκανα σεξ και την επόμενη μερα μου ηρθε E-Mail διαφημιστικό με προφυλακτικά ενώ δεν εχω ψάξει καμια φορα στο ιντερνετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, nectons said:

Αλήθεια υπάρχουν άνθρωποι που πιστεύουν κάτι τέτοιο? Αναρωτιέμαι πραγματικά....

 

1 hour ago, nectons said:

Παιδιά ερώτηση. Μήπως όσοι έχουν δει το συγκεκριμένο φαινόμενο έχουν iphone συσκευές? Για ελέγξτε το !!! Γιατί βλέπω κάποιες αναφορές που λένε "με το iPhone μου"... και κάποιοι άλλοι λένε εμένα δεν μου έχει συμβεί ποτέ. Πλάκα θα έχει να έχουν τέτοια τρύπα οι iPhone συσκευές :P 

 

Είσαι από αυτούς που πιστεύουν ότι μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο τελικά ή όχι;

Προσωπικά πάντως δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο σε iphone και έχω δώσει στην εφαρμογή πρόσβαση στο μικρόφωνο και γενικά πιστεύω ότι ούτε σε android συμβαίνει..

Επεξ/σία από gRim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Miracle Worker είπε

Και εμενα μου συνεβει κατι πολυ περιεργο προ ολιγων ημερων και σκεφτομουνα να το αναφερω στο παλαιο νημα.

Εβλεπε η μανα μ τις θανασιμες πεθερες και ακολουθησε η στιχομυθια:

-Ποιο νησι ειναι;

-Η Λερος.

-Λερος, εισαι σιγουρη;

-Ναι.

Ανοιγω στα καπακια το fb app στο κινητο και μου βγαζει προτεινομενη φιλη μια "***** leros".:huh:

Σοβαρα τωρα; Καταλαβαινει αυτα και δεν μπορουνε να φτιαξουν μια siri και cortana στα ελληνικα...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα τον mr data ZUk ας μαθει ο καθε ασχετος οτι γουγλης και ytube επισης καταγραφουν τα παντα για τις συνηθειες σου.

Και ειναι ολα integrated στο σμαρτφόνι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ και λίγες μέρες μιλάμε με τον αδερφό μου για μια εργασία με γυψοσανίδες.
Αν σας πώ οτι του έβγαλε στην ροή του κινητού του διαφήμισεις απο γυψοσανιδάδες?

εφαγε ενα ξεγυρισμένο delete η μ@λ@κια στο κινητό και οποτε θέλω φατσομπούκι θα μπαίνω απο το PCακι μου σαν άρχοντας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gRim είπε

Είσαι από αυτούς που πιστεύουν ότι μπορεί να συμβαίνει κάτι τέτοιο τελικά ή όχι;

Προσωπικά πάντως δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο σε iphone και έχω δώσει στην εφαρμογή πρόσβαση στο μικρόφωνο και γενικά πιστεύω ότι ούτε σε android συμβαίνει..

Εννοείται ότι δεν το πιστεύω ούτε εγώ.  Δεν θα έπαιρνε ένα τέτοιο ρίσκο μια εταιρία όπως το Facebook και να μπορεί κανείς να το ανακαλύψει με πολύ εύκολο τρόπο. Απλώς αστειευόμενος και εκμεταλλευόμενος που έγραψαν κάποιοι ποιο πάνω τις εμπειρίες τους και τόνισαν ότι είχαν iPhone είπα να αστειευτώ λιγάκι.

Ακόμη και αν ισχύει εμένα προσωπικά που δεν έχω να φοβηθώ τίποτε δεν με χαλάει καθόλου να με ακούει το κινητό μου εφόσον μόνον να μου πουλήσει κάτι μπορεί που στις περισσότερες φορές αυτό είναι χρήσιμο για μένα γιατί γλυτώνω από ψάξιμο και ταλαιπωρία και γιατί όχι να βρω μια ευκαιρία από κάτι που ψάχνω η που έχω αναφέρει στο παρελθόν.

Αν τώρα κάνουμε συναλλαγές μυστήριες και παράνομες και έχουμε επαφή με άτομα που κάνουν παρανομίες και έχουμε το άγχος μην μας ακούει κανείς ίσως να είχε νόημα να ασχοληθεί κανείς αν ισχύει η όχι. Αλλιώς τι έχουμε να φοβηθούμε? Το προσωπικό απόρρητο? 

Αυτό καταρχάς ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ γιατί με κλειστή την οθόνη έχω την εντύπωση ότι χρειάζεται ιδιαίτερα δικαιώματα η εφαρμογή και ο κέρνελ δεν το επιτρέπει εκτός και αν το δηλώσεις στις νέες εκδόσεις του Android. Αν και δεν νομίζω και στις παλιές εκδόσεις  να γινόταν. Έστω και αν γίνεται θα πρέπει να υπάρχει κάποια ειδοποίηση. Και όλα αυτά πάντα μιλάμε για μια εταιρία όπως το Facebook και όχι για κάποια εφαρμογή που έφτιαξαν 2-3 φίλοι για να δοκιμάσουν την τύχη τους στο μάρκετ.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...