Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα ήχου


Elenikgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους!! 

 

Πριν από λίγο καιρό αγόρασα ένα laptop από ένα μέλος του insomnia. Ήλθε μια χαρά, γρήγορα, άριστα πακεταρισμένο. Στην περιγραφή του δεν αναφερόταν πουθενά ότι δεν δούλευε η μία USB (η δεξιά όπως κοιτάμε) και τα jack ακουστικών και μικροφώνου. Το είχα αγοράσει χωρίς μπαταρία, αλλά πήρα μία από εξωτερικό που ήλθε κουτί και μου δίνει εξαιρετική αυτονομία. Ο ήχος του ακουγόταν στο τέρμα γύρω στο 20% σε ένταση από την παλιά μου συσκευή. Δεν είπα τπτ (κακώς, το ξέρω) αγόρασα ένα modiier με usb-male to earphone/mike jack και το χρησιμοποιούσα σε μία από τις 2 υπολειπόμενες usb. Ως εδώ, καλά.  Πριν 2 μέρες εμφάνισε ένα Χ πάνω στο εικονίδιο του μικροφώνου και σίγησε εντελώς. Καθόλου ήχος. Τσέκαρα τα πάντα -drivers, system, sound conrol, κατέβασα  sound-booster app  την οποία είχε και πριν ως trial αλλά είχε λήξει- τίποτα. Μπήκα bios,  όλα ενεργά. Κάνοντας restart το Χ έφυγε από το εικονίδιο αλλά ήχος μηδέν. Η κάρτα ήχου δεν είναι καμμένη γιατί όταν βάλω ακουστικά στις άλλες usb ή στο jack  του μετατροπέα, έχει ΑΨΟΓΟ ήχο. Είμαι στα πρόθυρα να το πάω για επανεγκατάσταση λογισμικού. Είναι το ASUS X53U, και σηκώνει Windows 7. Καμιά σκέψη; Κάτι που μου ξέφυγε;;; 

 

Χριστός Ανέστη σε όλους παιδιά, με υγεία και Ειρήνη (που χλωμή την κόβω...)

Επεξ/σία από Elenikgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...