Προς το περιεχόμενο

University of the People - Πανεπιστήμιο του Λαού


Προτεινόμενες αναρτήσεις


Τι not for profit εχει λες 40000 φοιτητες προς 3000 ο καθενας ειναι 120.000.000 usd ?ε αντε και να δινει καποιες υποτροφιες Ας πουμε στο 10% των φοιτητων ,4000 υποτροφιες αξιας 12.000.000 και πολλες εβαλα βεβαια.Τι μενει αφου δεν εχει κτιρια,εγκαταστασεις ,μισθοδοσια καμια 100.000.000 δολλαρια,ε δεν το λες not for profit

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 630
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καπου πριν καιρο ειχα διαβασει οτι το 35% των φοιτιτων εχει υποτροφια.

δε θυμαμαι που ομως , ισως στο γιαμερ του πανεπιστημιου αλλα αυτο το ειχα συγκρατισει γιατι ειναι τεραστιο ποσοστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Funds for University Scholarships are provided by donations to UoPeople’s General Scholarship Fund.

Λαθος εκανα ,τις υποτροφιες δεν τις πληρωνει λοιπον το πανεπιστημιο αλλα οι δωρητες απο τους οποιους τα εισπρατει Αρα καθαρα 3000 χ 40000=120.000.000 χωρις μισθους,εγκαταστασειςΑν αυτα που δινουν στο πανεπιστημιο καλυπτουν και το 35% του ειναι αδιαφορο μιας και τα παιρνει.Ε οχι και μη κερδοσκοπικο

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ναι οι περισοτερες υποτροφιες ειναι απο δωρητες. προχθες μαλιστα ειχαν γκαλα στη νεα υορκη διαβαζα με σκοπο να μαζεψουν φραγκα αποκλιστικα για υποτροφιες. στα σχολια στο φουμπου διαβασα οτι πηγε πολυ καλα

υπαρχουν φυσικα και υποτροφιες αμιγως του πανεπιστημιου αλλα δε ξερω τι ποσοστο επι του συνολου των υποτροφιων ειναι

Επεξ/σία από Napier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Napier είπε

εγω να δεις ποσο αιμα εφτυσα για τελιωσω τις σπουδες μου. δεν εχεις προτοκαθεδρια σε αυτο και θα το ξαναπω αλλη μια φορα. ειμαι αποφοιτος ΕΚΠΑ. τωρα αν εχεις καπιο αυτιστικο θεμα η κατι ιδεοψυχαναγκαστικο δε μπορω να κανω πολλα πραγματα.

το οτι αυτή τη στιγμή προσβάλεις τους αυτιστικούς με το να χρησιμοποιείς τον ορο υποτιμητικά επειδή δεν εχεις επιχειρήματα, το έχεις καταλάβει?

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πιστεύω ότι για να πάρει τις υποτροφίες και να βγάλει δωρεάν το uop πρέπει να φέρει x φοιτητές με κάποιου τύπου referral.

.Βέβαια έχω και μια υποψία ότι γράφει για λογαριασμό άλλου αλλά δεν είμαι σίγουρος ακόμα.

Επεξ/σία από panoskir
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποια στιγμή πρέπει να γράψω την 3ωρη εμπειρία μου σε μια αιθουσα συνεδριάσεων ξενοδοχειου της επαρχίας, οπου ανθρωποι που αγοραζαν βερεσε τσιγαρα προσπαθούσαν να μας πείσουν για την ευκαιρία καριέρας που θα μας πρόσφερε η herbalife. οι 2 πρωτες ωρες ήταν κατι αντίστοιχο με αυτη εδώ τη συζητηση. η 3η ηταν εφιάλτης αλλά ελπίζω οι φοιτητες του   uopeople να μην το βιώνουν ετσι.

17 λεπτά πριν, panoskir είπε

Βέβαια έχω και μια υποψία ότι γράφει για λογαριασμό άλλου αλλά δεν είμαι σίγουρος ακόμα.

λες?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, panoskir είπε

Εγώ πιστεύω ότι για να πάρει τις υποτροφίες και να βγάλει δωρεάν το uop πρέπει να φέρει x φοιτητές με κάποιου τύπου referral.

.Βέβαια έχω και μια υποψία ότι γράφει για λογαριασμό άλλου αλλά δεν είμαι σίγουρος ακόμα.

ναι και υπογραφουμε συμβολαιο με αιμα στο uopeople πριν φερουμε τα ρεφεραλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, panoskir είπε

Εγώ πιστεύω ότι για να πάρει τις υποτροφίες και να βγάλει δωρεάν το uop πρέπει να φέρει x φοιτητές με κάποιου τύπου referral.

.Βέβαια έχω και μια υποψία ότι γράφει για λογαριασμό άλλου αλλά δεν είμαι σίγουρος ακόμα.

Την ιδια υποψια εχω και εγω,και νομιζω οτι ενοουμε το ιδιο προσωπο για λογαριασμο του οποιου παιζει τον ρολο του 'χρησιμου ηλιθιου'

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, velociraptoras είπε

το οτι αυτή τη στιγμή προσβάλεις τους αυτιστικούς με το να χρησιμοποιείς τον ορο υποτιμητικά επειδή δεν εχεις επιχειρήματα, το έχεις καταλάβει?

να σχολιασω αυτο μονο. ναι ηταν ατυχης ο ορος.

αλλα πως το λες οταν ο αλλος σου κανει stalking και εχει φαει κολημα με τις σπουδες σου, οτι πληρωνεσε για να φερεις κεφαλια στο uopeople, οτι εισαι αλλος και ολη αυτη τη παρανοια. ε αυτο το επαναλιπτικο μοτιβο που παραπεμπει σε αυτισμο. καμια προθεση ομως να υποτιμισω αυτιστικο κοσμο και συγνωμη αν εκληφθηκε ετσι. 

Επεξ/σία από Napier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.uopeople.edu/student-experience/join-the-people/

Referrals πάντως από ότι φαίνεται έχει, απλά όχι για υποτροφίες αλλά για εμπορεύματα όπως λέει, ααα και κάθε 5 άτομα μία δωροκάρτα για amazon. Δεν το λέω για τον Napier, αλλά για το τι είδους πράγμα είναι αυτό που ασχολούμαστε αυτή την στιγμή. Referrals στις "σπουδές". Tv Show Finger Guns GIF

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το UoPeople στο  Αθηναϊκό-Μακεδονικό Πρακτορείο Ειδήσεων (ΑΠΕ-ΜΠΕ) !!!!

https://www.amna.gr/home/article/457021/Oi-prokliseis-pou-antimetopizoun-prosfuges-gia-tin-entaxi-tous-stin-elliniki-koinonia-rn

Αναφορά σε κείμενο

Σήμερα ο Σιαμάντ, με την υποστήριξη της οργάνωσης HumanRights360, παρακολουθεί διαδικτυακά προπτυχιακά μαθήματα Διοίκησης Επιχειρήσεων στο αμερικανικό μη κερδοσκοπικό τριτοβάθμιο πανεπιστημιακό ίδρυμα «University of the People», μέσω υποτροφίας που έχει λάβει

επισης πολλες πληροφοριες για το uopeople απο ερευνα για διατριβη που εγινε στο Ανοιχτο Πανεπιστημιο Κυπρου περσι. το uopeople ειναι αναμεσα στα 11 ανοιχτα πανεπιστημια που μελετουντε στη συγκεκριμενη διατριβη

https://kypseli.ouc.ac.cy/bitstream/handle/11128/4226/ΕΔΜ-2019-00038.pdf?sequence=5&isAllowed=y

Επεξ/σία από Napier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, paim είπε

https://www.uopeople.edu/student-experience/join-the-people/

Referrals πάντως από ότι φαίνεται έχει, απλά όχι για υποτροφίες αλλά για εμπορεύματα όπως λέει, ααα και κάθε 5 άτομα μία δωροκάρτα για amazon. Δεν το λέω για τον Napier, αλλά για το τι είδους πράγμα είναι αυτό που ασχολούμαστε αυτή την στιγμή. Referrals στις "σπουδές". Tv Show Finger Guns GIF

Δεν καταλαβα,τι εμπορευματα και δωροκαρτες,τηλεκαρτες!!! Μπα δεν ειναι δυνατον λαθος κανεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ ακάθεκτος ο άλλος.

Για τους ενδιαφερόμενους το πρώτο link μιλάει για έναν πρόσφυγα που θέλει να γίνει τραγουδιαρης και σπουδάζει εκεί. Ω, ναι! Μόνο αυτό!

Το πώς θα ενταχθεί κάποιος καλύτερα σπουδάζοντας στην αγγλική με κάτι που δεν αναγνωρίζεται ειναι άλλο θέμα. Είμαι σίγουρος ότι γίνονται και χοντρές μπίζνες με ΜΚΟ γιατί τέτοια πανεπιστημιαρα είναι.

Το δεύτερο είναι μια μεγάλη πτυχιακή που πιάνει σε 2-3 σελίδες την περίπτωση του uop.

Για φοιτητής, τόσο Εμπορικό σπαμ που έχει ρίξει ξεπερνάει τα ambassador επίπεδα . Ότι έχει μέσα τη λέξη uop,τσουπ! ποστ εδώ.

Μόνο ο τοξοβολος λείπει να παίζει παλαμάκια στον Napier. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...