Προς το περιεχόμενο

Πώς Epic και Fortnite έβαλαν τα γυαλιά στη βιομηχανία και τα loot boxes –της;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Fortnite αν δεν κάνω λάθος έχει επίσης το πλεονέκτημα ότι δεν απαιτεί Plus.Δεν γνωρίζω αν αυτό ισχύει για όλα τα free games.Είναι θέμα γούστου,η θα σου κάνει το κλικ και θα "κολλήσεις" η θα το παρατήσεις σε μερικά λεπτά ή ώρες.

Υπάρχουν παιχνίδια που απαιτούν πολύ χρόνο και μοιάζουν ατελείωτα,φυσικά βασίζονται στο online μέσω του οποίου αναβαθμίζονται για να αντέξουν στον χρόνο.

Οι μικρές ηλικίες έχουν τον χρόνο να ασχοληθούν.Οι μεγαλύτεροι σε ηλικία έχουμε λιγότερο χρόνο λόγω εργασίας και υποχρεώσεων και είναι λογικό.Το περισσότερο "λιώσιμο" στο PS4 το "έριξα" όσο ήμουν άνεργος. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γυαλιά στη βιομηχανία έβαλε πρώτη και καλύτερη η  Grinding Gear Games με το path of exile. 100% free to play παιχνίδι, με free expansions, play to win και ΟΧΙ pay to win και το σημαντικότερο από όλα...MONO cosmetic items στο store της.

Επεξ/σία από makridis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, makridis είπε

Γυαλιά στη βιομηχανία έβαλε πρώτη και καλύτερη η  Grinding Gear Games με το path of exile. 100% free to play παιχνίδι, με free expansions, play to win και ΟΧΙ pay to win και το σημαντικότερο από όλα...MONO cosmetic items στο store της.

 

Το έχεις παίξει σοβαρά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, makridis είπε

Ναι...είμαι φαν του είδους και το βρίσκω άξιο συνεχιστή του Diablo 2. Γιατί ρωτάς;

 

Έχεις κάνει end game maps κ.τ.λ. χωρίς έξτρα tabs, premium tabs κ.τ.λ. ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα κατεβάσει πριν 2 εβδομάδες περίπου, έπαιξα 5 λεπτά και έφυγε uninstall. Το ίδιο έγινε και με το PubG όταν βγήκε για κινητά, 5 λεπτά μετρημένα.

Δεν είναι για όλα τα γούστα αυτό το genre.

 

Πάντως συμφωνώ με το μοντέλο που περιγράφει το άρθρο μακάρι να το υοθετήσουν και άλλες εταιρείες που μας έχουν πρίξει με τα DLC και τα Lootboxes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/14/2018 στις 11:08 ΜΜ, Superuser είπε

Ήρθε μια μέρα το ανιψάκι (9χρόνων) σπίτι και μου λέει:

-Θείο, να παίξω λίγο στο pro;

-Βάλε του λέω ότι θες ένα σωρό παιχνίδια έχω..η μάλλον να σου βάλω εγώ διότι τα περισσότερα είναι 18+.Να του λέω..το last guardian θες να το βάλουμε;

-Fortnite έχεις; 

-Τι είναι αυτό ρε;

-Πολύ καλό.. το έχω και εγω και οι φίλοι μου

-Και που το έχεις εσύ;

-Στο laptop

-Ε τότε δεν βγαίνει για Ps4

-Βγαίνει.Παντού βγαίνει και είναι τσάμπα

-Ε περίμενε να στο κατεβάσω τότε

Μετά από 10 λεπτά άρχισε ένα παιχνίδι με γραφικά κινητού, επέλεξε έναν παίχτη, μετά χτυπούσε ένα λεωφορείο, μετά έπεσε με αλεξίπτωτο σε μια περιοχή και άρχισε να χτυπάει ένα δέντρο

25 χρόνια gamer αυτή την παπαριά (και μάλλον όλα του είδους του..) δεν άντεξα ούτε ένα λεπτό να την βλέπω και δεν υπάρχει περίπτωση την παίξω που να με πλήρωναν

Εξαιρετικο το αρθρο αλλα ΕΣΥ ρε φιλε  μου εξηγησες για τι μιλαει σε δευτερολεπτα!

Και δεν του λες να παιξει το Warcraft I? Ξερω εχω μεινει πισω... αλλα αυτο που περιγραφεις μοιαζει ΓΕΛΟΙΟ μπροστα στο Warcraft I εν ετει ...2018! B)

 

Επεξ/σία από Iwannis_L
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, NT1G είπε

Έχεις κάνει end game maps κ.τ.λ. χωρίς έξτρα tabs, premium tabs κ.τ.λ. ;

Ναι, αλλά αυτό δε σχετίζεται με το pay to win μοντέλο το οποίο κατακρίνω. Εδώ μιλάμε για ένα 100% online free game το οποίο πρέπει με ΚΑΠΟΙΟ τρόπο να είναι αυτάρκες έτσι ώστε να μπορεί να συνεχίσει να είναι free και να παράγει και νέο content free. Εγώ προσωπικά παίζω online games από την εποχή του lineage 2 (official) και δεν έχω κανένα πρόβλημα να πληρώνω σε μηνιαία βάση μία τυπική συνδρομή για τα πράγματα που μου αρέσουν (όπως πχ και το netflix, spotify, vpnexpress κτλ πέρα από τα games).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Δυστυχώς τα χουγια του Έλληνα δε φεύγουν ποτέ. Κάποιοι μάλλον γεννηθήκατε Μπέντζαμιν Μπάτον και ξεχνάτε ότι είσασταν κάποτε παιδιά. Δηλαδή ένα παιδάκι που θέλει να παίξει κάτι με την παρέα του γρήγορα και ευχάριστα να το στήσουμε στο εκτελεστικό απόσπασμα. Οι εποχές άλλαξαν κύριοι δε θα χαραμιζει ένα παιδί 4 ώρες από τη μέρα του Μόνο για να περιμένει το respawn ενός epic raid boss για να είναι σύμφωνα με εσάς λεγκιτ. Δεν νοιάζει κανέναν το "εγώ στην ηλικία σου" .Υ.Γ 36 είμαι έχω περάσει από πολλά μονοπάτια του gaming Και έχω καταλήξει ότι κανένα παιχνίδι δεν είναι κακό και ο καθένας παίζει αυτό που γουστάρει όσο για τους ψαγμένους να φτιάξετε μια λέσχη σε μια μυστικη σπηλιά και να μαζευεστε να λέτε πόσο μεγάλοι και τρανοι είσασταν στα 15 σας τι πςιχνιδαρες παίζατε και τι σκουπίδια παίζουν τώρα οι νεολαίοι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...