Προς το περιεχόμενο

Terminator (2019)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 575
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tρελο μωρο η ξανθια (ειναι  αυτη απο το θεικο επεισοδιο του black mirror San Junipero )

Aλλα δεν της πανε τα κοντα μαλλια 

To T2 ειναι αξεπεραστο και θα παραμεινει για παντα οτι αλλο και να βγει ... παντως απο το εκτρωμα που λεγεται Τ3 (και το genisys στα ιδια επιπεδα)ειναι δυσκολο να ειναι χειροτερη οποιαδηποτε ταινια.Το Salvation εκτρωμα δεν το λες αλλα απλα μετριο.

Λιντα Χαμιλτον εγγυηση

Επεξ/σία από afterhours
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκάθαρα SJW Terminator 2. Δηλαδή βλέπουμε στον ρόλο του John Connor μια γκομενίτσα (πρέπει να σωθεί πάση θυσία). Το όλο concept δε είναι μια πιστη επανάληψη το T2, απλά με διαφορετικούς χαρακτήρες. Ντάξει teaser trailer είναι αλλά τίποτα το ιδιαίτερο, ειδικά αν σκεφτούμε ότι είναι από Κάμερον. Κοινώς, μηδέν hype δεν μου δημιουργήσε για την ταινία. Κρίμα.

Επεξ/σία από john2gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, afterhours είπε

 

υπαρχει σκηνη στην ταινια που η ξανθια ειναι ολογυμνη και πλακωνει στο ξυλο τους μπατσους. βλεπουμε μερος αυτης της σκηνης και στο τρειλερ. βασικα, ειναι ο μονος λογος που εχω πλεον το ελαχιστο ενδιαφερον για αυτη την ταινια μετα το αθλιο τρειλερ....

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, snake_plissken2112 είπε

κρίμα, δεν μου άρεσε καθόλου...σαν ένας συνδυασμός genisys και salvation ήταν, με απαίσιο soundtrack και -δεν ξέρω αν το είδα μόνο εγώ έτσι-, πολύ άσχημο cgi...η ιστορία επίσης δεν μου κέντρισε κάποιο ενδιαφέρον, καθώς και οι κεντρικοί χαρακτήρες (Χάμιλτον κρίμα, δεν μου είπε απολύτως τίποτα, ίσα ίσα μου φάνηκε λίγο αστεία όντως στο 1.03). Κρίμα κρίμα...

Το Salvation τουλάχιστον είχε ρεαλιστική δράση, σωστή χρήση cgi και γενικώς εξαιρετικά εφέ. Αυτό όμως τώρα φαίνεται απλά απαράδεκτο.

Η Mackenzie Davis το σώζει κάπως, αν και τρώει κράξιμο λόγω του και καλά p.c. ρόλου της. Για μένα είναι χαρισματική ηθοποιός και έχει τα προσόντα για να δώσει κάτι πολύ καλό στο ρόλο της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεγάλη απογοήτευση το teaser , ξεκίνησα να παρακολουθώ hyped αλλά κατέληξα να βαριέμαι..

Είμαι μεγάλος φαν του saga , ξεχωρίζω πάντα το T1 κ το T2 για διάφορους λόγους , από εκεί και μετά λίγο το χάος !ίσως το λίγο μπερδεμένο χρονικά πλοτ και οι αδύναμοι χαρακτήρες το έφτασαν εδώ που είναι σήμερα. 

Μόνο ο Αρνι έσωζε την κατάσταση κάπως αφού ο ρόλος T800  είναι απόλυτα δεμένος με τον συγκεκριμένο ηθοποιό , και όσοι από εμάς , παιδιά τον 80's κ early 90's έχουν μυηθεί στο Τ1 καθώς τότε μιλούσαμε για θρίλερ , θα έχουμε κάτι καλό να πούμε.

Διάβασα ότι θα δούμε τον Αρνι ως άνθρωπο , και ότι σε αυτόν βασίστηκε (?) το Skynet για την δημιουργία του T800

 Που μας πάει χρονικά η ταινία;

Εννοώ προφανώς ότι  είναι στο μέλλον και έχει γίνει το judgment day , μας τοποθετεί λοιπόν μετά το τέλος του Τ3 ( η Σάρα υποτίθεται είναι νεκρή το ξέρω)  η του Τ2;  Ποιες ταινίες από την σειρά γεγονότων θέλουν να κόψουν σαν να μην υπήρξαν ποτέ;

Και στης 2 περιπτώσεις , ο Γιάννης που είναι σε αυτή την ταινία;

Το ταξίδι στον χρόνο έχει δημιουργήσει Νέο Timeline; Έτσι θέλουν να το μπαλωσουν; 

Επεξ/σία από Mr^Robot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπούρδες και αμπελοφιλοσοφίες. Terminator είναι μόνο το 1 (άντε και το 2). Μετά το απόλυτο χάος. Καλά που δεν βγάλανε και terminator vs alien. Το 1, το 84 που βγήκε, μας άφησε με το στόμα ανοιχτό με το φοβερό του σενάριο και τον Arnold στα νιάτα του. Να ονομαστεί αλλιώς. Terminator δεν θα είναι σε καμμία περίπτωση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επική ταινία το Τ1 , θυμάμαι πιτσιρικάς να με στοιχειώνει τα βράδια η μορφή του εξολοθρευτή.

 .. λένε ότι είναι και η τελευταία ταινία του Αρνι στον ρόλο... Σίγουρα θα πρέπει να μετονομαστεί το franchise στης επόμενες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, V for Vagelis είπε

Το Salvation τουλάχιστον είχε ρεαλιστική δράση, σωστή χρήση cgi και γενικώς εξαιρετικά εφέ. Αυτό όμως τώρα φαίνεται απλά απαράδεκτο.

Η Mackenzie Davis το σώζει κάπως, αν και τρώει κράξιμο λόγω του και καλά p.c. ρόλου της. Για μένα είναι χαρισματική ηθοποιός και έχει τα προσόντα για να δώσει κάτι πολύ καλό στο ρόλο της.

Στο salvation συμφωνω + οτι ειχε κ μια πολυ ενδιαφερουσα αισθητικη η ταινια..+ την Ντειβις εγω την ξερω μονο απο το BladeRunner2049 που ηταν εξαιρετικη εκει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

axaxaxaxaxaaxaxaxaxaxaxxaaxaxa

 

Όχι, όχι!!

 

ax0a0xa0x0a0xa0x0a0x0ax0a0x0ax0a0x0a0xa0x0a0xa0x0a0x0ax0a0x0ax0a0x0ax0a0x0ax0a0x0a0xa0x0axa0

 

Τώρα κάτι γίνεται!!!!

 

Λοιπόν η επόμενη τριλογία του James προτείνω να εξελιχθεί ως εξής (και να βυθιστεί στην άβυσσο σαν τον Τιτανικό):

 

- Με εξολοθρευτή μαύρη γυναίκα

- Με terminator αλλά two face από το batman μισό άντρα μισό γυναίκα

- Με παράνομο μετανάστη terminator από άλλο chronicle που αισθάνεται εγκλωβισμένος στο macho σερνικό κορμί του καθώς δεν μπορεί να κάνει transform λόγω bug σε γυναίκα. Για moar drama θα μιλάει με γυναικεία φωνή.

 

James ή μάλλον Χάμες τελείωσε με αυτά και βρίσκουμε μετά και άλλη τριλογία με τις άλλες επιταγές του σοσιαλτζαστιςμιτου κινήματος.

 

Εμετάρα να πούμε!!!!

 

Βάζω τέρμα you could be mine με Axl να πούμε τώρα και φέρνω στο μυαλό μου τον καλιφορνέζο κυβερνήτη να τρέχει στον "Κηφισό" του T2 με τον T-1000 κατά πόδας!!!!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους λένε ότι το trailer είναι απογοήτευση.

Ας μου πει κάποιος τι σχέση έχει το trailer του T2 με την ίδια την ταινία. Ο τρόπος που είναι μονταρισμένο σου θυμίζει B Movie. Απεναντίας, η ταινία είναι κάτι εντελώς διαφορετικό. Yeap, αυτό είναι το στιλ του Cameron. 

Ας δούμε και το πρώτο trailer του Avatar. Μία από τα ίδια. Γρήγορα κομμένες σκηνές με μουσική ότι να ναι. 

Προσωπικά δεν έχω πολύ εμπιστοσύνη στον τρόπο που θα εξελιχθεί το σενάριο. Αλλά έχω εμπιστοσύνη στον Cameron. Αποκλείεται να εμπλεκόταν σε ταινία money-heist μόνο και μόνο για να προωθήσει το Avatar 2. Ίσα ίσα, το Terminator θα είναι βαρόμετρο για το Avatar 2.

Επίσης, αυτό που βλέπουμε στο trailer δείχνει σαν την πρώτη σκηνή της ταινίας. Τη γνωριμία των χαρακτήρων. Και μας δείχνει 2-3 γνώριμα στοιχεία από το T2 για να κάνουμε τη σύνδεση. Τον εξελιγμένο T-1000, το κλασσικό φορτηγό, το αγροτικό που τρέχει μπροστά στην εθνική. 

Επεξ/σία από trib
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...