Προς το περιεχόμενο

Terminator (2019)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, donblunts είπε

Σέβας στον Αρνι και την παρακαταθήκη του.

Σα το Judgement Day, τίποτα και ποτέ.

 

 

Εν τω μεταξύ, αν το καλοσκεφτείς το Terminator έπρεπε να είχε σταματήσει στο 1. Καταστράφηκε το Skynet και τελικά ο εξολοθρευτής που έστειλε στο παρελθόν, απέτυχε να σκοτώσει την Sarrah Connor. Οπότε ποιος έστειλε το T-1000 από το μέλλον;; Περίεργα πράγματα τα ταξίδια στο χρόνο... :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 575
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τα εξηγει ολα ο Jim στο αρχικο σεναριο του Τ2, σε μια μεγαλυτερη future war σκηνη απο αυτην που τελικα ειχε η ταινια ως εισαγωγη. Δεν την εβαλε διοτι θα ηταν πανακριβη να την γυρισει.

το Genisys αντεγραψε καποια στοιχεια οπως το σχεδιο του TDE.

οποιος ενδιαφερεται μπορει να διαβασει την σκηνη του σεναριου και να δει το concept art εδω:

 

https://www.hopeofthefuture.net/deletedscenes/t2omit05.html

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, KilliK είπε

τα εξηγει ολα ο Jim στο αρχικο σεναριο του Τ2, σε μια μεγαλυτερη future war σκηνη απο αυτην που τελικα ειχε η ταινια ως εισαγωγη. Δεν την εβαλε διοτι θα ηταν πανακριβη να την γυρισει.

το Genisys αντεγραψε καποια στοιχεια οπως το σχεδιο του TDE.

οποιος ενδιαφερεται μπορει να διαβασει την σκηνη του σεναριου και να δει το concept art εδω:

https://www.hopeofthefuture.net/deletedscenes/t2omit05.html

 

Αν μπορείς εξήγησε με 2 λόγια. Ποιος έστειλε το T-1000 από το μέλλον αφού καταστράφηκε το Skynet;;

Επίσης ίσως να μην είναι και τόσο κακή ιδέα η μετονομασία του Skynet σε Legion μιας και μετά την καταστροφή της Cyberdyne εμποδίστηκε η ύπαρξη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ο Skynet εστειλε τον Τ800 και τον Τ1000 πριν καταστραφει στο μελλον. ο John Connor αφου κατεστρεψε τον Skynet, χρησιμοποιησε το time-machine που ειχε φτιαξει και εστειλε στο παρελθον τον Reese και τον T800, κλεινοντας ετσι τον κυκλο των γεγονοτων.

αλλα τιποτα απο ολα αυτα δεν θα εχει σημασια πλεον μολις βγει το Dark Fate,  αφου φτυνει στα μουτρα ολα τα παραπανω, τις δυο πρωτες ταινιες, τις ιστοριες τους, τους χαρακτηρες, τον κανονα, την μυθολογια και την κληρονομια τους.

τον Οκτώβριο θα γινει ενα γερο γλεντι στα social media μολις βγει αυτο το σκουπιδι.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 6
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KilliK είπε

ο Skynet εστειλε τον Τ800 και τον Τ1000 πριν καταστραφει στο μελλον. ο John Connor αφου κατεστρεψε τον Skynet, χρησιμοποιησε το time-machine που ειχε φτιαξει και εστειλε στο παρελθον τον Reese και τον T800, κλεινοντας ετσι τον κυκλο των γεγονοτων.

αλλα τιποτα απο ολα αυτα δεν θα εχει σημασια πλεον μολις βγει το Dark Fate,  αφου φτυνει στα μουτρα ολα τα παραπανω, τις δυο πρωτες ταινιες, τις ιστοριες τους, τους χαρακτηρες, τον κανονα, την μυθολογια και την κληρονομια τους.

τον Οκτώβριο θα γινει ενα γερο γλεντι στα social media μολις βγει αυτο το σκουπιδι.

 

 

 

Εμένα θα με χαλάσει πολύ αν πεθάνει ο John Connor. Ήταν πάντα το κλειδί για την νίκη. Τουλάχιστον έτσι ξέρω.

Από εκεί και πέρα δεν είμαι τόσο απαισιόδοξος. Δεν νομίζω να είναι σκουπίδι.  Περιμένω να βγουν 1-2 trailer ακόμα για έχω καλύτερη εικόνα. Αν ο Cameron καταστρέψει το ίδιο το δημιούργημα του τότε απλά κρίμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω δωσει το λινκ με την πλοκη που διερρευσε σε ποστ μου πιο πανω. οποιος ενδιαφερεται ας το διαβασει για να ξερει τι τον περιμενει και ναναι προετοιμασμενος. ειδικα αν εχει μεγαλωσει και αγαπησει τις δυο πρωτες ταινιες.

αλλα θα πω κατι γιατι βγηκε ο Cameron στην ComicCon για να παραμυθιασει τους φανς με την ανακοινωση της επιστροφης του Furlong.

η ανακοινωση εγινε ξεκαθαρα ως damage control  μετα την την αναιμικη αντιδραση στο τρειλερ και το φιασκο με τις υβριστικες δηλωσεις του Tim Miller. Ειναι ενα ξεδιαντροπο bait-n-switch, διαβαστε την πλοκη για να καταλαβετε γιατι, το οποιο με εχει κανει να χασω ολο τον σεβασμο που ειχα για τον Cameron,  με τον τροπο που εξαπατα πλεον τους πιστους φανς του. οπως σχολιασε και ενας, What happened to you, Jim? you used to be someone I could trust. 😥

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μπαμ κάνει ότι θα είναι πατάτα. Κάνουν την ταινία μόνο και μόνο για να βγάλουν λεφτά και καταστρέφουν την ιστορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης για να κρατησει ο παραγωγος (ο γιος του ιδρυτη της Oracle) τα δικαιωματα του property (ο Cameron εχει μερος αυτων, γιαυτο δουλευει στη ταινια).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...