Προς το περιεχόμενο

Αγορές φωτογραφικών ειδών από E-Infinity


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 359
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, Michael-nrg είπε

Θα παρω extra φακό από εκεί nikkor 50mm 1.8g 

Με σχεδόν ίδια χρήματα παίρνεις τον 50mm 1.8d και τον κιτ 18-55 vr. Πιο πλήρες σετ. Με τον 50ρη μόνο σε dx που ισοδυναμεί με 75 θα είσαι πολύ άβολα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει αυτό είναι σχετικό... Ειναι το τι θες να κάνεις με τον κάθε φακό. (για μη βγούμε off topic) 

Το ερώτημα μου είναι αν υπάρχει αρκετό Feedback (από Ελλάδα) για το εν λόγο site και αν κάποιος είχε πρόβλημα με παραγγελία, προβληματικό προϊόν ή αν εμφάνισε στη πορεία πρόβλημα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα κομμάτια που πουλάει το συγκεκριμένο , δεν είναι ειδική παραγγελία για αυτό το μαγαζί . Ισχύει ό,τι ισχύει για όλα γενικώς του ίδιου κατασκευαστή. Η μηχανή αν δεν είναι doa , χλωμό να εμφανίσει κάτι σύντομα (εξαιρούμε μοντέλα που είχαν εγγενή θέματα ως μοντέλα γενικώς) .  Η d7200 γενικά κυκλοφορεί καιρό και δεν έχουν ακουστεί προβλήματα . Και η τιμή της στο συγκεκριμένο τα σπάει (50% σχεδόν κάτω σε σχέση με ελλάδα). Έχεις επιπλέον και τη σιγουριά του paypal . 

Επεξ/σία από Dr_73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σκεφτομαι και γω την αγορα της d7200 απο το συγκεκριμενο καταστημα, ηθελα να ρωτησω αν τυχον παρουσιασει καποιο προβλημα στο μελλον, εκτος εγγυησης, μπορω να την επισκευασω Ελλαδα? Γιατι διαβασα οτι πχ grey market nikon στην Αμερικη δε μπορεις σχεδον πουθενα να τη φτιαξεις οσα και να πληρωσεις γιατι ακομα και μη εξουσιοδοτημενα σερβις αν χρειαστει να παραγγειλουν ανταλλακτικο δεν τους δινει η nikon

Επεξ/σία από Konstantinos.b
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Konstantinos.b είπε

Σκεφτομαι και γω την αγορα της d7200 απο το συγκεκριμενο καταστημα, ηθελα να ρωτησω αν τυχον παρουσιασει καποιο προβλημα στο μελλον, εκτος εγγυησης, μπορω να την επισκευασω Ελλαδα? Γιατι διαβασα οτι πχ grey market nikon στην Αμερικη δε μπορεις σχεδον πουθενα να τη φτιαξεις οσα και να πληρωσεις γιατι ακομα και μη εξουσιοδοτημενα σερβις αν χρειαστει να παραγγειλουν ανταλλακτικο δεν τους δινει η nikon

νομιζω πως οχι.δεν τις δεχονται στο επισημο service.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Konstantinos.b είπε

Σκεφτομαι και γω την αγορα της d7200 απο το συγκεκριμενο καταστημα, ηθελα να ρωτησω αν τυχον παρουσιασει καποιο προβλημα στο μελλον, εκτος εγγυησης, μπορω να την επισκευασω Ελλαδα? Γιατι διαβασα οτι πχ grey market nikon στην Αμερικη δε μπορεις σχεδον πουθενα να τη φτιαξεις οσα και να πληρωσεις γιατι ακομα και μη εξουσιοδοτημενα σερβις αν χρειαστει να παραγγειλουν ανταλλακτικο δεν τους δινει η nikon

Επί πλήρωμή και εκτός εγγύησης , εννοείται τη φτιάχνεις κανονικότατα. Με την Αμερική , δεν έχουμε καμία σχέση σε τίποτε , μην ασχολείσαι . Επίσης πολλά από αυτά που γράφονται στο ίντερνετ γενικώς , εναντίον των grey import ... να τα προσέχεις (και να μην ασχολείσαι) ... Μπορεί αυτοί που τα γράφουν να έχουν  "ειδικούς λόγους"  που τα γράφουν .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαγαζί είναι αξιόπιστο εάν μπορώ να αξιολογήσω από τρεις 'μεγαλούτσικες' αγορές που έχω κάνει το τελευταίο τρίμηνο (Canon 6d ii, Tamron 24-7- g2, Tamron 150-600 g2). 

Άριστη συσκευασία, ταχύτατη αποστολή, βέλτιστες τιμές και τα προϊόντα ΕΙΝΑΙ καινούργια! Τώρα, σε περίπτωση βλάβης ... μάλλον θα τρέξεις αν και προσωπικά δεν έχω πάθει βλάβη σε κανένα φωτογραφικό εδώ και >13 χρόνια ... οπότε γιατί να γίνει εδώ κάτι; Είναι ίσως ένα λογικό ρίσκο με βάση την διαφορά στιμή που κερδίζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, chessplayer-alexis είπε

Tamron 24-7- g2, Tamron

Αυτόν τον έχει στη ΜΙΣΗ ΤΙΜΗ σε σχέση με ελλάδα. Συνεργάστηκε καλά με την canon ; Χρειάστηκε να αγοράσεις το tap και να κάνεις extra calibration ; Ο 150-600 ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/10/2018 στις 1:07 ΠΜ, Konstantinos.b είπε

Σκεφτομαι και γω την αγορα της d7200 απο το συγκεκριμενο καταστημα, ηθελα να ρωτησω αν τυχον παρουσιασει καποιο προβλημα στο μελλον, εκτος εγγυησης, μπορω να την επισκευασω Ελλαδα? Γιατι διαβασα οτι πχ grey market nikon στην Αμερικη δε μπορεις σχεδον πουθενα να τη φτιαξεις οσα και να πληρωσεις γιατι ακομα και μη εξουσιοδοτημενα σερβις αν χρειαστει να παραγγειλουν ανταλλακτικο δεν τους δινει η nikon

εγώ επειδή έχω την d7100 θα σου πρότεινα με λιγότερα χρήματα να πας στην D610 που είναι full frame  (sorry λάθος εκτίμηση)

Επεξ/σία από lefta_yparxoun
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, lefta_yparxoun είπε

εγώ επειδή έχω την d7100 θα σου πρότεινα με λιγότερα χρήματα να πας στην D610 που είναι full frame

Τι εννοείς λιγότερα ;; Η d7200 είναι 191 ευρώ φθηνότερη από τη d620 στο e-infin αυτή τη στιγμή. 

https://www.e-infin.com/eu/item/1797/nikon_d610_digital_slr_camera_body_only_black

https://www.e-infin.com/eu/item/2510/nikon_d7200_digital_slr_camera_body_only_kit_box

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, chessplayer-alexis είπε

Το μαγαζί είναι αξιόπιστο εάν μπορώ να αξιολογήσω από τρεις 'μεγαλούτσικες' αγορές που έχω κάνει το τελευταίο τρίμηνο (Canon 6d ii, Tamron 24-7- g2, Tamron 150-600 g2). 

Άριστη συσκευασία, ταχύτατη αποστολή, βέλτιστες τιμές και τα προϊόντα ΕΙΝΑΙ καινούργια! Τώρα, σε περίπτωση βλάβης ... μάλλον θα τρέξεις αν και προσωπικά δεν έχω πάθει βλάβη σε κανένα φωτογραφικό εδώ και >13 χρόνια ... οπότε γιατί να γίνει εδώ κάτι; Είναι ίσως ένα λογικό ρίσκο με βάση την διαφορά στιμή που κερδίζεις

πες μου εντυπωσεις για τον tamron γιατι ειμαι ετοιμος να παραγγηλω τον nikon 200-500. τον κατεβασε στα 950€

 

Επεξ/σία από maik42
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού πληρώνεις σε ευρώ εντός Ευρωπαϊκής ένωσης είναι, επικοινώνησε μαζί τους αλλά οπλίσου με υπομονή δεν υπάρχει πολύ προσωπικό για να πάρεις γρήγορη απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...