Προς το περιεχόμενο

Αγορές φωτογραφικών ειδών από E-Infinity


Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Θα ερθει σιγουρα.

Τι αγορασες?

Δύο φακούς, τον Nikkor 85mm 1.8g και τον samyang 14mm f2.8. 

Ημερομηνία παράδοσης μου λέει 31/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 359
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

39 λεπτά πριν, Doser είπε

Δύο φακούς, τον Nikkor 85mm 1.8g και τον samyang 14mm f2.8.

Προφανώς και ο 2ος για nikon mount ! Θα ήθελα εντυπώσεις μόλις βγάλεις τις πρώτες φωτό .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, lefta_yparxoun είπε

και να μας έλεγες πως κατέληξες στον 14 και δεν πήγες στον 12mm

Ο 12mm είναι fisheye , o 14mm δεν είναι (fisheye) .

Επεξ/σία από Dr_73
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγορά ενός φακού Tamron 18-200. αποστολή με ups.

παραγγελία 11/10 (μου έστειλαν φώτο της συσκευασίας)

15/10 Manchester

16/10 Tamworth

16/10 Stanford Le Hope

16/10 Herne-Boernig

17/10 Milan

18/10 Carpi

18/10 Bologna

19/10 Athens

23/10 Heraklion

το γύρο της Ευρώπης έκανε, ευτυχώς χωρίς ζημιά.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η UPS παίζει να είναι η πιο άμπαλη κούριερ στην Ελλάδα. Παραδίδει μόνο μέχρι τις 16:00, δεν έχει σημεία να το παραλάβεις εσύ, μόνο Κορωπί και στην τρίτη εργάσιμη που μένει μετά από δύο προσπάθειες παράδοσης επιστρέφει στον αποστολέα. Αν μένεις μόνος και εργάζεσαι κλάφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Jimnie είπε

Πάντως η UPS παίζει να είναι η πιο άμπαλη κούριερ στην Ελλάδα. Παραδίδει μόνο μέχρι τις 16:00, δεν έχει σημεία να το παραλάβεις εσύ, μόνο Κορωπί και στην τρίτη εργάσιμη που μένει μετά από δύο προσπάθειες παράδοσης επιστρέφει στον αποστολέα. Αν μένεις μόνος και εργάζεσαι κλάφτα.

Αυτά τα λες για δέμα που έχει έρθει από e-infin ; ή ... γενικά ;;;;

Δεν νομίζω να στέλνουν εύκολα πίσω στο Χογκ Κογκ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς καλείς και συννενοήσε πότε να το φέρουν και που. Εφόσων ειναι πληρωμένο και όχι αντικαταβολή το κρατάνε αρκετά πρίν επιστρέψει (τουλάχιστον με συννενόηση).  Η καλύτερη για εμενα ειναι η dhl. Παραλαμβάνεις και απο βενζινάδικα σε ειδικά διαμορφωμένο χώρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά η Ups έχει πολλές παραξενιές γιατί έχει γραφεία μόνο Αθήνα και Θεσσαλονίκη αν μένεις αλλού πάει άλλη κούριερ για μένα στη Ρόδο τα δίνει στη Γενική Ταχυδρομική αλλά για να το βρεις πρέπει να τους καλέσεις και να ακούσεις ολόκληρες ιστορίες στο αυτόματο τηλεφωνικό σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 23/10/2018 at 20:18, Doser said:

Καλησπέρα! Αυτό το τοπικ με έπεισε να κάνω αγορά απ' το εν λόγο μαγαζι.

Δεν ξέρω αν έτυχα στην περίπτωσή. Η παραγγελία έγινε 14/10, έλαβα tracking number στις 17/10 και απ' τοτε δεν κουνήθηκε απ' το Μάντσεστερ.

Διάβασα ότι γινόταν αποστολή με DHL.. τώρα έρχεται με ups

Το ιδιο εχει γινει και με μενα.

Στις 24 του μηνα μου εστειλαν μαιλ οτι η παραγγελια μου εσταλη με DHL. Απο εκεινη την ημερα το tracking δειχνει οτι ειναι ακομα Μαντσεστερ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/10/2018 στις 9:48 ΠΜ, thanasis019 είπε

Προφανώς καλείς και συννενοήσε πότε να το φέρουν και που. Εφόσων ειναι πληρωμένο και όχι αντικαταβολή το κρατάνε αρκετά πρίν επιστρέψει (τουλάχιστον με συννενόηση).  Η καλύτερη για εμενα ειναι η dhl. Παραλαμβάνεις και απο βενζινάδικα σε ειδικά διαμορφωμένο χώρο!

Μην παίρνεις όρκο, μιλάς μόνο με τα κεντρικά, τα οποία δεν μπορούν να μιλήσουν με τον διανομέα, αλλά μόνο να τον ενημερώσουν μετά την επιστροφή στη βάση. Η λύση που μου πρότειναν, να αφήσω χαρτάκι στο θυροτηλέφωνο με το όνομα του κουδουνιού γείτονα που θα ήταν σπίτι εκείνη την μέρα για να το παραλάβει, με ότι συνεπάγεται για την ασφάλεια του δέματος. Δεν είχε σχέση η αντικαταβολή (δεν ήταν). Ότι γράφω αποτελεί τηλεφωνική επικοινωνία με UPS Greece.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια, παρηγγειλα την D7200 τελικα την Πεμπτη. Σημερα μου ηρθε μηνυμα απο DHL οτι ειναι προγραμματισμενο για παραδοση αυριο, με την επιφυλαξη εκτελωνισμου, εφοσον εφαρμοζεται. Υπαρχει περιπτωση να περασει τελωνειο? Απο Manchester λεει ξεκινησε.

Επεξ/σία από Konstantinos.b
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω καμία πιθανότητα αλλά επειδή υπάρχει εταιρεία που έχει αναλάβει να βρει τις τριγωνικές συναλλαγές όλα παίζονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Konstantinos.b είπε

Καλησπερα παιδια, παρηγγειλα την D7200 τελικα την Πεμπτη. Σημερα μου ηρθε μηνυμα απο DHL οτι ειναι προγραμματισμενο για παραδοση αυριο, με την επιφυλαξη εκτελωνισμου, εφοσον εφαρμοζεται. Υπαρχει περιπτωση να περασει τελωνειο? Απο Manchester λεει ξεκινησε.

ενημερωσε μας για την εξέλιξη γιατι και εγω θελω να παραγγειλω σε 3-4 μερες απο εκει εναν φακο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε άλλους που είχε έρθει με dhl η παραγγελία δεν είχε έρθει τέτοιο μήνυμα; Ελπίζω ότι το στέλνουν για όλα τα πακέτα απο εξωτερικό αυτό και απλά δεν περνάει τελωνείο αν είναι από Ευρώπη. Κανω ριφρες τον εντοπισμό και περιμένω να δω τι θα γίνει 😐

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...