Προς το περιεχόμενο

Αγορές φωτογραφικών ειδών από E-Infinity


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την 5d IV την πήρα σχεδόν αμέσως όταν βγήκε. Όντως η μπαταρία της δεν μου κρατάει όσο κραταγε σε 5D II.  Αλλιώς κανένα άλλο πρόβλημα, η μηχανή ειναι κορυφή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 359
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 18/1/2019 στις 12:15 ΜΜ, Rush13 είπε

Την 5d IV την πήρα σχεδόν αμέσως όταν βγήκε. Όντως η μπαταρία της δεν μου κρατάει όσο κραταγε σε 5D II.  Αλλιώς κανένα άλλο πρόβλημα, η μηχανή ειναι κορυφή

πόσο σου βγάζει?περίπου σε κλικ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίπου 500-700 κλικ .

Εγω στο μυαλό μου έχω οτι η 5d2 με battery grip και 2 μπαταρίες μέσα ,  έβγαζε εναν γάμο και 1 βάπτιση ισως και παραπάνω. Δηλαδή πές 3500 κλικ
Ενω η Mark IV , την χρησιμοποιώ σαν δευτερη μηχανή μόνο για πορτραίτα μόνιμα με τον 85mm ,  δηλαδή πές 400-800 φωτογραφίες ανα γάμο και με το ζόρι την βγάζει με μια μπαταρία. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Rush13 είπε

Περίπου 500-700 κλικ .

Εγω στο μυαλό μου έχω οτι η 5d2 με battery grip και 2 μπαταρίες μέσα ,  έβγαζε εναν γάμο και 1 βάπτιση ισως και παραπάνω. Δηλαδή πές 3500 κλικ
Ενω η Mark IV , την χρησιμοποιώ σαν δευτερη μηχανή μόνο για πορτραίτα μόνιμα με τον 85mm ,  δηλαδή πές 400-800 φωτογραφίες ανα γάμο και με το ζόρι την βγάζει με μια μπαταρία. 

Με grip μπορει να εβγαζε περισσοτερες απο τις διπλασιες ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι? δεν εχει καμια μαγικη ιδιώτητα το grip . 

Αν η 5D mark II εβγαζε με 2 μπαταρίες 3500 φωτό , η Mark IV θα έπρεπε με μία μπαταρία να βγάζει τουλάχιστον 1500

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Rush13 είπε

Γιατι? δεν εχει καμια μαγικη ιδιώτητα το grip . 

Αν η 5D mark II εβγαζε με 2 μπαταρίες 3500 φωτό , η Mark IV θα έπρεπε με μία μπαταρία να βγάζει τουλάχιστον 1500

Δεν ειναι το γκριπ, ειναι οι 2 μπαταριες ταυτοχρονα.

Το ειχα παρατηρησει με την προηγουμενη μου.

 με μια μπαταρια εβαζε Χ φωτο, αλλα με 2 ιδιες εβγαζε αρκετα παραπανω απο 2Χ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σε 50 περιπου ημερες γινεται πραξη το brexit , ξερουμε τι γινεται μετα απο αυτο , σε σχεση με τις τριγωνικες αγορες μεσω αγγλιας;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή φαίνεται να είναι «άτακτο» (χωρίς συμφωνία) μάλλον θα υπάρξουν δασμοί σε αγορές από Αγγλία.

Θα πάει στο status των τρίτων χωρών.

Κρίμα... το Amazon UK με είχε βολέψει.

Επεξ/σία από Jiakometi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια και χαρά σε όλους και όλες. Με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον διάβασα όλες τις προηγούμενες 17 σελίδες σχετικά με το e-infinity που τυχαία ανακάλυψα κι εγώ. Δεν πίστευα στα μάτια μου τις διαφορές τιμών που υπάρχουν σε σχέση με την Ελλάδα!!! Είμαι κι εγώ υποψήφιος αγοραστής (ίσως σε 1 - 2 εβδομάδες) δύο φακών για την D5200 Nikon μου. Nikon AF-S DX 35mm f/1.8 & Tamron AF 17-50mm f/2.8 XR Di II VC SP, φυσικά είμαι ερασιτέχνης στο σπορ αλλά η συνολική διαφορά τιμής φτάνει σχεδόν τα 200 €!!! Από όσα πάντως διάβασα εδώ και όσα είδα στο συγκεκριμένο site, δεν έχω κανέναν ενδοιασμό και γι΄αυτό σας ευχαριστώ όλους.  Είδομεν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ζαχαρώνω την a7 iii αλλά έχει εξαντληθεί αν είναι δυνατόν 😫 τώρα βρήκε ⏱️ ?

Επεξ/σία από Chaos KinG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδια , θα ήθελα την βοήθεια σας 

ειμαι ανάμεσα σε canon 77D &80D , υπάρχει κάποιος που να είχε έστω μια απο αυτές τις μηχανές να μου πει εντυπώσεις ???

η αλήθεια είναι πως κλείνω προς 77 μιας και έχει τον ποιο καινούργιο αισθητήρα αλλά και λόγο οτι σε κάποια βιντεάκια δείχνει να έχει καλύτερο αποτέλεσμα σε χαμηλό φωτισμό 

χρήση θα είναι κύριος για βίντεο 

Ευχαριστω πολύ!!!

Επεξ/σία από Fp84
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Fp84 είπε

Καλησπέρα παιδια , θα ήθελα την βοήθεια σας 

ειμαι ανάμεσα σε canon 77D &80D , υπάρχει κάποιος που να είχε έστω μια απο αυτές τις μηχανές να μου πει εντυπώσεις ???

η αλήθεια είναι πως κλείνω προς 77 μιας και έχει τον ποιο καινούργιο αισθητήρα αλλά και λόγο οτι σε κάποια βιντεάκια δείχνει να έχει καλύτερο αποτέλεσμα σε χαμηλό φωτισμό 

χρήση θα είναι κύριος για βίντεο 

Ευχαριστω πολύ!!!

Σε λαθος νημα εισαι  φιλε....

Επεξ/σία από aenaos15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα, υπάρχει κάποιο τυχόν τελωνείο από αυτο το σάιτ; Σκεφτομαι να προβώ σε αγορά καινούργιας κάμερας γι’αυτό σας ρωτάω. Αν κάποιος ξέρει το οτιδήποτε θα βοηθούσε ιδιαιτέρως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, THSSALONIKI είπε

Καλησπερα, υπάρχει κάποιο τυχόν τελωνείο από αυτο το σάιτ; Σκεφτομαι να προβώ σε αγορά καινούργιας κάμερας γι’αυτό σας ρωτάω. Αν κάποιος ξέρει το οτιδήποτε θα βοηθούσε ιδιαιτέρως  

Από οτί γραφουν και στο site αλλά και τα παιδιά από εδώ όχι.Να ξέρεις πως αυτο το καιρό θα έχεις αναμόνη αρκετή πάντως.Έγω παρείγγειλα στις 25/02 και μου δείχνει πώς θα έρθει 12/03.Πάντως από τιμές συμφέρει.

Επεξ/σία από skream
Date
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...