Προς το περιεχόμενο

Αγορές φωτογραφικών ειδών από E-Infinity


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 359
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, aenaos15 είπε

Ωραίος , εγώ τέλικα ενέδωσα , και την πήρα από εδώ , παραλαμβάνω τη Δευτέρα...

την α6400 ??

Αν ναι ειδα οτι δεν εχει πλεον κοφτη στα 30 λεπτα....πολυ καλο...στην nex5R και που εβγαλα τον κοφτη λιγη σημασια καθως στα 50 λεπτα υπερθερμαινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως δεν έχει κόφτη στα 30 λεπτά.. Από Αγγλία πήρα το φακό , ήρθε σε 12 ημέρες κι όλα ήταν μια χαρά...

Άντε να δούμε τώρα με ποιο gimbal συνεργάζεται η α6400???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nikko_ είπε

Σήμερα φεύγει από Heathrow, θα σας ενημερώσω όταν φτάσει :)

Με το καλο να παραλαβεις και  στο λεω απο τωρα , θα εκπλαγεις πολυ με την α6400!!!

Ηδη πηρα τα πρωτα δειγματα γραφης!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άλλο γνωστό μαγαζί του Χογκ Κογκ με φωτογραφικά, το eglobal, έχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ , 

Nikon D3500 Twin kit with

AF-P 18-55mm VR and

AF-P DX 70-300mm VR 

429.39 € με ταχυδρομικά απλό πακέτο

+8.59 € ασφάλεια πακέτου για όποιον επιθυμεί . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Στις 15/3/2019 στις 11:57 ΠΜ, nikko_ είπε

Παρήγγειλα κι εγώ χθες την a6400.

 

Στις 18/3/2019 στις 11:40 ΠΜ, nikko_ είπε

Σήμερα φεύγει από Heathrow, θα σας ενημερώσω όταν φτάσει :)

 

2 ώρες πριν, nikko_ είπε

Μόλις παρέλαβα (Αθήνα). Άψογη και άμεση εξυπηρέτηση.

Παρήγγειλες 14-3 και τα πήρες σήμερα....???? Τελωνείο?

Εγώ παρήγγειλα τον Nikon 50/1.8G την Δευτέρα σήμερα μου έστειλαν την φωτογραφία και το S/N του φακού. Στην φωτογραφία φαίνεται ότι έχει ανοιχτεί το κουτί, ναι διάβασα τα προηγούμενα ποστ σχετικά με το άνοιγμα, αλλά ξέρετε πως είναι όταν βλέπεις την ταινία ασφαλείας κομμένη, κακές σκέψεις που σε κυριεύουν... 

Το S/N το έψαξα εδώ http://www.photosynthesis.co.nz/nikon/serialno.html και φαίνεται καλό, δεν ξέρω δεν είμαι και σίγουρος...   

κατάλογος.jpg

Επεξ/σία από toni31
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι τον 35αρη που αγόρασα από Ελλάδα δεν είχε ταινία σε σχέση με την D3200 που είχε την υπέρ εγγύηση. Απλά με μπέρδεψε το γεγονός ότι ΄αχνο φαίνεται το Nikon και απευθύνεται σε άλλες αγορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, toni31 said:

Παρήγγειλες 14-3 και τα πήρες σήμερα....???? Τελωνείο?

 

Δεν περνάει τελωνείο, από Λονδίνο στέλνουν.

Δευτέρα έφυγε από Χίθροου, Δευτέρα βράδυ ήταν στη Λειψία, Τρίτη πρωί στο Ελ Βεν και Τρίτη μεσημέρι παρέλαβα :)

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ δεν περίμενα να έρθει τόσο γρήγορα.

15 hours ago, Dr_73 said:

Το άλλο γνωστό μαγαζί του Χογκ Κογκ με φωτογραφικά, το eglobal, έχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ , 

Nikon D3500 Twin kit with

AF-P 18-55mm VR and

AF-P DX 70-300mm VR 

429.39 € με ταχυδρομικά απλό πακέτο

+8.59 € ασφάλεια πακέτου για όποιον επιθυμεί . 

Το πρόβλημα με αυτό το μαγαζί είναι ότι όσες φορές έχω παραγγείλει κάτι δεν υπήρχε ποτέ διαθεσιμότητα, κι ας έγραφε το site In Stock.

3 φορές μου έχουν κάνει το ίδιο πράγμα, υποσχέθηκα να μην ξανασχοληθώ μαζί τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω, σκέφτομαι να αγοράσω την eos 80d από E-infin μαζί με τον 55-250mm IS STM. Αυτά τα δύο βγαίνουν στα 790 ευρώ μαζί με μεταφορικά. Έριξα μια ματιά και στο eglobalcentral και εκεί βγαίνουν στα 760 ευρώ. Το θέμα μου δεν είναι τα 30 ευρώ αλλά ο χρόνος παράδοσης...Ποιο από τα δύο σαιτ είναι πιο γρήγορο στις αποστολές;

Και κάτι που μου έκανε εντύπωση είναι πως το e-infin αναφέρει εγγύηση ενός έτους ενώ το άλλο δύο έτη, γνωρίζει κανείς τι ισχύει;

Ευχαριστώ πολύ μάγκες 😎 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, chriskarras είπε

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση θέλω να κάνω, σκέφτομαι να αγοράσω την eos 80d από E-infin μαζί με τον 55-250mm IS STM. Αυτά τα δύο βγαίνουν στα 790 ευρώ μαζί με μεταφορικά. Έριξα μια ματιά και στο eglobalcentral και εκεί βγαίνουν στα 760 ευρώ. Το θέμα μου δεν είναι τα 30 ευρώ αλλά ο χρόνος παράδοσης...Ποιο από τα δύο σαιτ είναι πιο γρήγορο στις αποστολές;

Και κάτι που μου έκανε εντύπωση είναι πως το e-infin αναφέρει εγγύηση ενός έτους ενώ το άλλο δύο έτη, γνωρίζει κανείς τι ισχύει;

Ευχαριστώ πολύ μάγκες 😎 

Εννοείται από το einfinity! Οι χρόνοι παράδοσης είναι πολλάκις δοκιμασμένοι! Όπως και η αξιοπιστία των προϊόντων, paypal κλπ. Το eglobal - σε μένα προσωπικά - μοιάζει με "κινεζιά παλαιού τύπου" και ελαφρά .... ύποπτο να χαθείς στη μετάφραση. To einfinity μοιάζει πολύ περισσότερο ευρωπαϊκό! 

===========================

Προσωπικά έχω πάρει από 'κει την Canon 6d Markii  + Tamron 24-70/g2. Ήρθαν εντός μιας εβδομάδας περίπου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, chriskarras είπε

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Πιθανότατα θα στραφώ σε einfin. Ξέρουμε αν οι φακοί έρχονται με hood η όχι?

Νομίζω ότι το γράφει κάθε φορά. Οι δικοί μου 24-70 & 150-600 είχαν κανονικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...