Προς το περιεχόμενο

Αγορές φωτογραφικών ειδών από E-Infinity


Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, chessplayer-alexis είπε

Εννοείται από το einfinity! Οι χρόνοι παράδοσης είναι πολλάκις δοκιμασμένοι! Όπως και η αξιοπιστία των προϊόντων, paypal κλπ. Το eglobal - σε μένα προσωπικά - μοιάζει με "κινεζιά παλαιού τύπου" και ελαφρά .... ύποπτο να χαθείς στη μετάφραση. To einfinity μοιάζει πολύ περισσότερο ευρωπαϊκό! 

===========================

Προσωπικά έχω πάρει από 'κει την Canon 6d Markii  + Tamron 24-70/g2. Ήρθαν εντός μιας εβδομάδας περίπου. 

Ναι αλλα οταν η διαφορα ειναι μεγαλη;

Κοιταω την xt-20 και το eglobal την εχει 467 που μου φαινεται ΧΩΜΑ ενω το einfin την εχει 620. Τεραστια δηλαδη διαφορα. Λες οτι υπαρχει καποια παγιδα στο eglobal δηλαδη, η οτι για παραπλησιες τιμες θα προτιμουσες το einfin;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 359
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Ablaoublas_542 είπε

Ναι αλλα οταν η διαφορα ειναι μεγαλη;

Κοιταω την xt-20 και το eglobal την εχει 467 που μου φαινεται ΧΩΜΑ ενω το einfin την εχει 620. Τεραστια δηλαδη διαφορα. Λες οτι υπαρχει καποια παγιδα στο eglobal δηλαδη, η οτι για παραπλησιες τιμες θα προτιμουσες το einfin;

Κυρίως το 2ο. Προσωπικά θα απέφευγα ένα site σαν το eglobal διότι δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη. Πολλά adds, πολλές άσχετες διαφημίσεις, ενώ το άλλο είναι καθαρό και τακτοποιημένο. 

Αλλά τονίζω ότι αυτές είναι προσωπικές απόψεις και ως γνωστόν "περί ορέξεως.... κολοκυθόπιτα"..... 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παγίδα, δεν υπάρχει καμία. Σε κάποια πράγματα που έχει ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΤΙΜΗ ΤΟ EGLOBAL,  επειδή είναι η χαμηλότερη τιμή στον κόσμο,  μπορεί να μην προλάβει κανείς να καβατζώσει κομμάτι . Σε αυτή την περίπτωση , στο eglobal, δεν μπαίνουν στον κόπο να τον ενημερώσουν , ότι δεν πρόλαβε την ευκαιρία (μαζί με άλλους 1000 από όλες τις άκρες του κόσμου). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, Dr_73 said:

Παγίδα, δεν υπάρχει καμία. Σε κάποια πράγματα που έχει ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ ΤΙΜΗ ΤΟ EGLOBAL,  επειδή είναι η χαμηλότερη τιμή στον κόσμο,  μπορεί να μην προλάβει κανείς να καβατζώσει κομμάτι . Σε αυτή την περίπτωση , στο eglobal, δεν μπαίνουν στον κόπο να τον ενημερώσουν , ότι δεν πρόλαβε την ευκαιρία (μαζί με άλλους 1000 από όλες τις άκρες του κόσμου). 

Πολύ σωστά, μου έχει τύχει να ρωτήσει αν αυτό που βλέπω In stock υπάρχει, να μου απαντάνε ότι το βλέπουν στο σύστημα, να βάζω καπάκι την παραγγελία και μετά από 2-3 ημέρες αναμονής που τους ρωτάω τι γίνεται να μου λένε ότι είναι out of stock και περιμένουν νέο στοκ σε 2-3 μέρες.

Περιμένω άλλες 2-3 μέρες και μου έρχεται άκυρο. Ότι βλέπετε στο eglobal σε τιμή χώμα κατά πάσα πιθανότητα δεν υπάρχει.

Δεν χάνετε κάτι να δοκιμάσετε (επιστρέφουν τα λεφτά χωρίς πολλά-πολλά), αλλά μην έχετε μεγάλες προσδοκίες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν τυχαίνει ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΓΝΩΣΤΟΙ , να δίνουν το ίδιο βράδυ , 3 παραγγελίες, ΓΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ, φαντάζεσαι τι γίνεται παγκοσμίως ;;;;;;;

Αυτή τη στιγμή πάντως, έχει χώμα τις D3500. Και σκέτες και με τον κιτ και με τον κιτ συν τον 70-300 vr. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα στο φορουμ, μόλις παρήγγειλα από e-infin τα εξής :

1)Canon EF 50mm f/1.8 STM Lens

2)Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM

3)Canon EOS 80D Digital SLR Camera Body

Θα ξαναποστάρω σύντομα μόλις προχωρήσει η αποστολή για τα πάτρια εδάφη...

_______________________________________________________________________________

Μόλις έλαβα την φωτογραφία της παραγγελίας με εμαιλ έτοιμη για αναχώρηση (υποθέτω..)

Πάντως σ' αυτό το σημείο να αναφέρω πως είναι αρκετά αξιόπιστοι και συνεπείς με μειλ-ενημέρωση του πελάτη..Μέχρι στιγμή όλα πολύ καλά!

 

order.jpg

Επεξ/σία από chriskarras
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/3/2019 στις 6:33 ΜΜ, nikko_ είπε

Πολύ σωστά, μου έχει τύχει να ρωτήσει αν αυτό που βλέπω In stock υπάρχει, να μου απαντάνε ότι το βλέπουν στο σύστημα, να βάζω καπάκι την παραγγελία και μετά από 2-3 ημέρες αναμονής που τους ρωτάω τι γίνεται να μου λένε ότι είναι out of stock και περιμένουν νέο στοκ σε 2-3 μέρες.

Περιμένω άλλες 2-3 μέρες και μου έρχεται άκυρο. Ότι βλέπετε στο eglobal σε τιμή χώμα κατά πάσα πιθανότητα δεν υπάρχει.

Δεν χάνετε κάτι να δοκιμάσετε (επιστρέφουν τα λεφτά χωρίς πολλά-πολλά), αλλά μην έχετε μεγάλες προσδοκίες.

Παθών και εγώ , με πηγαίναν απο βδομάδα σε βδομάδα και εν τέλη βαρέθηκα και μου έκαναν refund . Επίσης από διαφορετικό email ρώτησα για διαθεσιμότητα και μου είπαν οτι υπάρχει. (Μιλάμε πάντα για το eglobal για να μην μπερδευτει καποιος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρες στο φορουμ, εγώ παρέλαβα από e-infin τη Τετάρτη την EOS 80D μαζί με τους φακούς 50mm 1.8 STM και 55-250 IS STM.

Στα θετικά, η γρήγορη παράδοση και εξυπηρέτηση.

Στα αρνητικά το πολύ μέτριο πακετάρισμα του εξωτερικού κουτιού (κούτα) που μετέφερε τη φωτογραφική και τους φακούς. Ήταν λες και το δέμα πήγαινε Αθήνα- Πάτρα..

Επίσης, δεν υπήρχε τελωνείο και η κάμερα είχε 0 κλίκ (σημαντικό). Το κουτί ήταν ανοιγμένο, για να βάλουν το Manual προφανώς, τυπωμένο στα αγγλικά.

Η Κάμερα ήταν Ιαπωνικό μοντέλο αλλά φυσικά αυτό δε παίζει ρόλο στο μενού ή στις γλώσσες που έχει μέσα. Συνολικά είμαι ικανοποιημένος από την αγορά μιας και η φωτογραφική είναι ολοκαίνουρια και φυσικά ήρθε στα χέρια μου με 300+ ευρώ λιγότερα μαζί με τους φακούς..

Αυτά.. όποιος έχει άλλες ερωτήσεις εδώ είμαι μάγκες..αποχωρώ καθότι έρχεται ηλιοβασίλεμα..📸📸📸

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα και εγώ τον 50αρι 1.8g και εγώ θα πω ότι μόνο φούσκες είχε έξω και ένα μαύρο σακούλι. Ο φακός μυρίζει και φαίνεται καινούργιος. Είναι εισαγωγή από Ινδία νομίζω.

Είμαι πολύ ικανοποιημένος με την αγορά.

 

20190401_21531.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Την προηγούμενη ημέρα (7/4) παράγγειλα και εγώ την x-t3 και τελικά πήρα φωτογραφία από το πακέτο στις 10/4! Η απορία μου είναι εαν όταν αποστέλουν την φωτογραφία το προιον βρίσκεται στην Κίνα ή στην αποθήκη της Μ. Βρετανίας.

Enstr παρέλαβες το tracking number;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, fratzman said:

Καλησπέρα!

Την προηγούμενη ημέρα (7/4) παράγγειλα και εγώ την x-t3 και τελικά πήρα φωτογραφία από το πακέτο στις 10/4! Η απορία μου είναι εαν όταν αποστέλουν την φωτογραφία το προιον βρίσκεται στην Κίνα ή στην αποθήκη της Μ. Βρετανίας.

Enstr παρέλαβες το tracking number;

Εγώ απο προχθές που τράβηξαν τα λεφτά περιμένω ακόμα κάποιο mail, πέρα απο αυτό της επιβεβαίωσης. Αν αύριο δεν λάβω κάτι θα τους στέιλω ένα mail, μήπως και δεν υπήρχε διαθεσίμοτητα και καθυστερούν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...