Προς το περιεχόμενο

Αγορές φωτογραφικών ειδών από E-Infinity


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 359
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, chessplayer-alexis είπε

Είναι αξιόπιστο; Ρωτάω και από προσωπικό ενδιαφέρον 😉

εχουν παρει απο μενα κοντα στα 2χιλιαρικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, chessplayer-alexis είπε

Είναι αξιόπιστο; Ρωτάω και από προσωπικό ενδιαφέρον 😉

απο όσο έχω διαβάσει εδώ μέσα είναι αξιόπιστο , βέβαια με το e-infinty δεν έχουν διαφορά στης τιμές αν δεν κάνω λάθος , και το e-infinty μου φαίνεται καλύτερο τουλάχιστον απο πρωσοπική εμπειρία . Απο e-global δεν έχω αγοράσει για να μπορώ να συγκρίνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, drelos2 είπε

απο όσο έχω διαβάσει εδώ μέσα είναι αξιόπιστο , βέβαια με το e-infinty δεν έχουν διαφορά στης τιμές αν δεν κάνω λάθος , και το e-infinty μου φαίνεται καλύτερο τουλάχιστον απο πρωσοπική εμπειρία . Απο e-global δεν έχω αγοράσει για να μπορώ να συγκρίνω 

To site του infinity μου φαίνεται πολύ πιο καλά σχεδιασμένο ενώ του eglobal πιο ... "παλιό κινέζικο".

Το θέμα είναι ότι ψάχνω για τον sigma 150-600 c που δεν υπάρχει στο infinity.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chessplayer-alexis είπε

To site του infinity μου φαίνεται πολύ πιο καλά σχεδιασμένο ενώ του eglobal πιο ... "παλιό κινέζικο".

Το θέμα είναι ότι ψάχνω για τον sigma 150-600 c που δεν υπάρχει στο infinity.

Μιά απο τα ίδια και εγώ ψάχνω για τον olympus 40-150 f2.8 και απο ότι φαίνεται δεν έχουν σκοπό να έχουν stock σύντομα (μετα απο επικοινωνία μαζί τους) , και ψάχνομαι να βρώ την πιο φθηνή εναλλακτική , αλλά τίποτα μέχρι τώρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, drelos2 είπε

Μιά απο τα ίδια και εγώ ψάχνω για τον olympus 40-150 f2.8 και απο ότι φαίνεται δεν έχουν σκοπό να έχουν stock σύντομα (μετα απο επικοινωνία μαζί τους) , και ψάχνομαι να βρώ την πιο φθηνή εναλλακτική , αλλά τίποτα μέχρι τώρα 

Ωραιος φακος αυτος!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, chessplayer-alexis είπε

To site του infinity μου φαίνεται πολύ πιο καλά σχεδιασμένο ενώ του eglobal πιο ... "παλιό κινέζικο".

Το θέμα είναι ότι ψάχνω για τον sigma 150-600 c που δεν υπάρχει στο infinity.

σε σχεση με τον tamron ο sigma θεωρειτα οτι ειναι καλυτερος; μιλαω παντα για την ιδια εστιακη αποσταση.

Επεξ/σία από maik42
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Ωραιος φακος αυτος!

Ισχύει ο 12-40 f2.8 (που τον έχω ήδη και είναι εκπληκτικός) και ο 40-150 f2.8 έχουν πάρει καταπληκτικές κριτικές , και όντως τα δείγματα εικόνων και η ποιότητα κατασκευής είναι εξαιρετική σε όλη την Pro σειρά της Olympus. Και μαζί με το teleconverter (που σκοπεύω να πάρω ) έχεις 112-420 χωρίς απώλεια ποιότητας εικόνας όπως κοκορεύεται η Olympus τώρα μένει να το δω και στην πράξει , πάντως κακα λόγια γι αυτόν τον φακό δεν έχω διαβάσει πουθενά στο νετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, maik42 είπε

σε σχεση με τον tamron ο sigma θεωρειτα οτι ειναι καλυτερος; μιλαω παντα για την ιδια εστιακη αποσταση.

2-3 κριτικές (να μία) που έχω διαβάσει "σχετικά" αναλυτικά δίνουν ένα ελαφρύ προβάδισμα στον sigma στα 500 στην οξύτητα + το dock για ρύθμιση (αν και αυτό μπορεί να μην είναι και τόσο εύκολο στην πράξη από έναν ερασιτέχνη ...). 

Γενικά τους θεωρούν μάλλον ισοδύναμους συνολικά και με παραπλήσιες τιμές

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Agraf είπε

+13 euros μεταφορικά κι είσαι έτοιμος! + ασφάλεια από paypal κλπ. - προσωπικά έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος! [Canon 6D markii + Tamron 24-70 G2). Παράδοση εντός 5 εργασίμων! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, chessplayer-alexis είπε

+13 euros μεταφορικά κι είσαι έτοιμος! + ασφάλεια από paypal κλπ. - προσωπικά έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος! [Canon 6D markii + Tamron 24-70 G2). Παράδοση εντός 5 εργασίμων! 

εμ ναι αλλά φαίνεται πως βάζουν ό,τι τιμές θέλουν.. Φυσικα κοπανάνε στην Μ και οχι Μ10 κτλπ γιατί ο κόσμος την ζητάει/ψάχνει (Magic Lantern). Τι φτηνό είναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 λεπτό πριν, Agraf είπε

εμ ναι αλλά φαίνεται πως βάζουν ό,τι τιμές θέλουν.. Φυσικα κοπανάνε στην Μ και οχι Μ10 κτλπ γιατί ο κόσμος την ζητάει/ψάχνει (Magic Lantern). Τι φτηνό είναι..

Ή αλήθεια  είναι ότι δεν ξέρω τι γίνεται με τις mirrorless για αυτό ... πάω πάσο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει σχεση αυτό, απλά στις τιμές βάζουν ο,τι θέλουν. Αλλου αξίζει αλλού όχι.. https://www.amazon.co.uk/Canon-EOS-Compact-System-Camera/dp/B008O0IAKK/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1534942213&sr=8-3&keywords=canon+Eos+M

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...