Προς το περιεχόμενο

Φήμες ότι η Apple φέτος θα κυκλοφορήσει dual SIM εκδόσεις iPhone


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Dual sim iphone 

 

Σούπερ καινοτομία.

 

Οπότε πρέπει να μπει και το ανάλογο κοστολογιο.

 

Λεω να ξεκινάει από 2300€

 

:P :P

 

Καλό άρμεγμα. :P

Επεξ/σία από stelios18120
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αν ισχυουν οι τιμες παντως(γιατι για τις ιντσες ψιλο αμφιβαλλω,ειδικα για 6.5ιντσες iphone)τοτε μαλλον θα ξαναγυρισω σε Iphone μετα απο καιρο.

Καλο,χρυσο το Iphone x αλλα περαν της αρχικης υψηλης του τιμης τα 550δολλαρια επισκευης ειναι που πονανε περισσοτερο.

Μακαρι να βγαλουν και μοντελο με θυρα ακουστικων,αν και δεν το βλεπω...

Αυτό καλώς ή κακώς δεν πρόκειται να γίνει. Εμένα πάντως δε με ενόχλησε ιδιαίτερα αυτή η αλλαγή γιατί από καιρό κυκλοφορούσα με bluetooth ακουστικά (jaybird). 

Πάντως τα dual sim κινητά ειναι χρήσιμα για όσους έχουν δύο αριθμούς (thank you captain obvious) και δεν ειναι διατεθιμενοι να εχουν δυο κινητα πανω τους. Ξερω παρα πολλα ατομα που δεν πηραν τελικα iphone επειδη ψαχναν ενα dual sim κινητο (δεν ειναι παντα ευκολο να κουβαλας δυο κινητα μαζι σου)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βγάζει η Apple dual SIM κινητό την κράζουμε. Βάζει, την κράζουμε.

Κανονικά θα έπρεπε να μπαίνει κάθε μέρα μια Apple είδηση, για ανθρωπιστικούς λόγους, να βοηθάτε την κοινωνία. Και από νωρίς το πρωί αν γίνεται, για να ξεδίνουμε το νωρίτερο δυνατό. Και sticky παιδιά! Είναι σημαντικό να είναι sticky!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πέρα από το μεγάλα λόγια και τους άσκοπους εκνευρισμούς, η Apple (και η κάθε Apple) δεν ενδιαφέρεται για τις απόψεις ατόμων που δεν πρόκειται να γίνουν ποτέ πελάτες της. :P 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SiLeNtOne-- είπε

Ναι είχανε μεγάλη ανάγκη να το βάλουνε πριν, πρέπει να γίνεις σύμβουλος τους, αλλά τι κρίμα που δεν δέχονται απόφοιτους Λυκείου!

Τράβα να παίξεις με το Android σου που είναι σουρωτήρι, και άσε μας εμάς να αγοράζουμε ακριβά και πίσω σε τεχνολογία κινητά, ουστ!

Και ναι έχω 2 iPhone για να έχω 2 SIM αλλα σιγά, όταν το ένα είναι στο φορτιστή, σηκώνω όλες τις κλήσεις απο το άλλο, ή απο τα Mac μου, Ηandoff λέγεται, στο Android κάνε όνειρα για τέτοια λειτουργία.

image.png.cd3fe28a3f8e3754471e3806ab16d782.png

Well said.A small correction. The name is Continuity and it is a GROUP of sharing files/calls/sms etc ...

Handoff, Universal Clipboard, Instant Hotspot, Auto Unlock, iPhone Cellular Calls, and SMS/MMS messaging

https://support.apple.com/en-us/HT204681

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, billdanos said:

Έτσι ακριβώς! Άχρηστοι μηχανικοί που δεν μπορούν να κάνουν τίποτα με αποτέλεσμα η εταιρεία να πάει χάλια... 

Η επιτυχία της οφείλεται καθαρά στην στρατηγική της.

Καλούς-κορυφαίους μηχανικούς έχουν όλοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επιτυχία της οφείλεται στο ότι αυτό που πουλάει δουλεύει. Και όσο περισσότερο το έχει κανείς στην κατοχή του νοιώθει ότι αυξάνεται το value for money του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, billdanos είπε

Πέρα από το μεγάλα λόγια και τους άσκοπους εκνευρισμούς, η Apple (και η κάθε Apple) δεν ενδιαφέρεται για τις απόψεις ατόμων που δεν πρόκειται να γίνουν ποτέ πελάτες της. :P 

ε ναι ,γιατι δεν πουλαει για το κερδος αλλα για το πρεστιζ

την παλευετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, D.Luffy είπε

Δεν έπρεπε να βάλει dual sim δηλαδή επειδή δεν ήταν η πρώτη ε?

Ο καθένας καταλαβαίνει αυτό που θέλει...

 Άλλος π.χ. μπορεί να σκεφτεί ότι θα έπρεπε να είχε παρουσιάσει dual sim εδώ και καιρό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα απο τα καλυτερα νεα που περιμενα!!!!! ΟΝΕΙΡΟ!!!

Ισως το μονο feature που ζηλευα απο τα android τηλεφωνα!!!! 

Για μενα , εαν οι τιμες ειναι οντως σε αυτα τα επιπεδα, ειναι 100% αγορα.... εκει θα δουν πολλοι λουσατοι  "κινεζοκορεατες", στις πωλησεις,  τι εστι βερυκκοκο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, NovaLacertae είπε

Άλλος π.χ. μπορεί να σκεφτεί ότι θα έπρεπε να είχε παρουσιάσει dual sim εδώ και καιρό...

Άλλο η ορθή κριτική (αυτή που κάνεις αυτή τη στιγμή) και άλλο η βλακώδης ειρωνία περί "πρωτοπορίας".  Εγώ απάντησα στο προηγούμενο μύνημα σου που έκλεινε προς το δεύτερο.

 

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, VChris είπε

Δεν βγάζει η Apple dual SIM κινητό την κράζουμε. Βάζει, την κράζουμε.

Κανονικά θα έπρεπε να μπαίνει κάθε μέρα μια Apple είδηση, για ανθρωπιστικούς λόγους, να βοηθάτε την κοινωνία. Και από νωρίς το πρωί αν γίνεται, για να ξεδίνουμε το νωρίτερο δυνατό. Και sticky παιδιά! Είναι σημαντικό να είναι sticky!

To έχει καταφέρει εδώ και χρόνια, μην ανησυχείς. Με τόσο μικρό lineup προϊόντων βλέπεις την πλειοψηφία των ειδήσεων να την αφορούν. "Το iphone ... αυτό...", "το iphone ... εκείνο..." κλπ.Όσο και να με αφήνουν παγερά αδιάφορο τα προϊόντα της συλλήβδην, παραδέχομαι εδώ και χρόνια ότι στο marketing είναι αιθέρας.Απλά. Μακάρι να μπορούσα να προωθώ κι εγώ έτσι τη δουλειά μου. Και άσε τους άλλους με πιο τίμιες, vfm, mainstream κλπ προτάσεις να παιδεύονται για την επιβίωση...

Κατά τα λοιπά, προφανώς έπρεπε να το έχει κάνει ήδη κατά τη γνώμη μου.Απορώ τι το εξετάζουν τόσα χρόνια.Δεν βρίσκω λόγο να μην υπάρχουν και 2καρτες εκδόσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SiLeNtOne-- είπε

Και ναι έχω 2 iPhone για να έχω 2 SIM αλλα σιγά, όταν το ένα είναι στο φορτιστή, σηκώνω όλες τις κλήσεις απο το άλλο, ή απο τα Mac μου, Ηandoff λέγεται, στο Android κάνε όνειρα για τέτοια λειτουργία.

 

 

η τελευταία σου πρόταση αγαπητέ , απλά δηλώνει άγνοια 

και εγώ σου λέω ότι η samsung είχε παρόμοιες (ή έστω κάποιες) λειτουργίες πριν τα continuity της apple και χωρίς να πρέπει να έχεις απαραίτητα "τα mac σου και τα iphone σου" 

απλά θα έπρεπε σαν χρήστης να κάνεις μια εγκατάσταση (ναι ξέρω, για κάποιους η εγκατάσταση είναι χρόνος / κόπος / χρήμα και άλλα χαζά)

οπότε τις εξυπνάδες περί ονείρων άστες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περα απο τα fanclub wars καλο είναι που υπάρχει η επιλογή, αν και το καπέλο είναι "βαρύ".

Επισης τι σημαίνει οτι δεν λειτουργεί το dual sim στο android? Εχω/ειχα κινητά με dual sim αλλα ποτε δεν το χρησιμοποιώ, ξερω ομως οτι υπάρχουν διάφοροι τύποι (κατι standby κλπ)

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...