Προς το περιεχόμενο

Εταιρία MECCANICA αγγελία εργασίας


maxim.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Πριν λίγες μέρες είχα βρεί μία αγγελία που έλεγε

Η εταιρία Μeccanica Group AE, στα πλαίσια νέου έργου που έχει αναλάβει αναζητά για άμεση πρόσληψη αποφοίτους ΑΕΙ /ΤΕΙ:

  • Οικονομικών Επιστημών
  • Διοικησης Επιχειρήσεων 
  • Δημόσιας Διοίκησης 
  • Στατιστικής και Ασφαλιστικής Επιστήμης 

 

Έστειλα βιογραφικό και με κάλεσαν για συνέντευξη.Με υποδέχτηκε μια κυρία δικηγόρος και μου εξήγησε ότι έχουν αναλάβει ένα έργο με την ΕΥΔΑΠ και με έχουν επιλέξει ήδη για την θέση και ότι θα περιμένω ενημέρωση για το πότε θα ξεκινήσει το έργο.Ρώτησα ποιές θα είναι οι αρμοδιότητες μου και δεν ήξερε να μου πει.Το μόνο που είπε ήταν τεχνική υποστήριξη.

Γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω?Τι παίζει να είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τρελιτσες αυτοι? Τρελιτσες και εσυ... Ψαχνε και αλλου σαν να μην σε εχεις βρει δουλεια. Οταν με το καλο σε καλεσουν να ξεκινησεις, βλεπεις τι ειναι, με τι λεφτα και αμα ειναι κουλα πραγματακια σηκω και φυγε στο λεπτο...

 

Παντως δεν επιλεγει καμια εταιρια ατομο με το καλημερα απο το CV του, εκτος αν εισαι ο γιος του αφεντικου... Οποτε βρωμαει πολυ η φαση

Επεξ/σία από tz3s
  • Like 4
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Putman είπε

Σε κόβω για τηλεφωνητή να πρηζεις κόσμο 

αυτό σκέφτηκα κι εγώ όταν με ενημέρωνε η δικηγόρος.

 

22 ώρες πριν, tz3s είπε

Τρελιτσες αυτοι? Τρελιτσες και εσυ... Ψαχνε και αλλου σαν να μην σε εχεις βρει δουλεια. Οταν με το καλο σε καλεσουν να ξεκινησεις, βλεπεις τι ειναι, με τι λεφτα και αμα ειναι κουλα πραγματακια σηκω και φυγε στο λεπτο...

Παντως δεν επιλεγει καμια εταιρια ατομο με το καλημερα απο το CV του, εκτος αν εισαι ο γιος του αφεντικου... Οποτε βρωμαει πολυ η φαση

εννοείται θα ρωτήσω λεπτομέριες όταν με ξαναπάρουν τηλ.Από λεφτά μου είπε τον βασικό.

εγώ πιστεύω κοιτάνε να στελεχώσουν το τηλ. κέντρο της ΕΥΔΑΠ οπότε κοιτάνε τα άτομα να έχουν τριτοβάθμια εκπαίδευση και τα υπόλοιπα δεν τους νοιάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα, 

 

Έστειλα κ γω σε μια αγγελια της εταιρειας αυτης που ζητουσαν Πολιτικό Μηχανικό ΠΕ. Με πηραν τηλ και πηγα για συνεντευξη. Αλλα στην «συνεντευξη» δεν με ρωτησαν τπτ για την σταδιοδρομια κ τις σπουδες μου. Μου ζητησαν να βγαλω αντιγραφα τα πτυχια μου και να τους παω μια βεβαιωση ποινικου μητρωου. Η δουλεια ειναι για λογαριασμο της ΕΥΔΑΠ 1500€/μηνα μικτα και ως εκει. Κ με εβαλαν να συμπληρωσω ενα χαρτι που ελεγε πανω πανω «Αιτηση προσληψης»

 

Αμα γνωριζει καποιος κατι ας βοηθησει!!!

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αλήθεια ; εμενα  που πέρασα τη συνέντευξη μου ειπαν για Τεχνικό ΔΕ αλλα θα επιβλέπω τους πολιτικούς μηχανικούς λεει γιατι κάνουν του κεφαλιού τους, για 3000 καθαρά. Μήπως σε κοροϊδεύουν ; :P

Επεξ/σία από Thulogur
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να συλλαβω το μεγεθος της κοροιδιας ομως. Με ενα σερτ στο γκουγκλ θα βρεις αφμ εταιρειας,γραφεια, μετοχους κτλ, με εδρα την θες/νικη. 

Τεσπα, κυριως εκανα αυτη την απαντηση για να απαντησει το παλικαρι που οντως βρεθηκε στην ιδια θεση με εμενα, μηπως μπορεις να με διαφωτισει. 

 

Ειρησθω εν παροδω, τα γραφεια τους στην Αθηνα  οπου και πηγα για την συνεντευξη, ηταν κανονικα κ με πολυαριθμους εργαζομενους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Thulogur είπε

Αλήθεια ; εμενα  που πέρασα τη συνέντευξη μου ειπαν για Τεχνικό ΔΕ αλλα θα επιβλέπω τους πολιτικούς μηχανικούς λεει γιατι κάνουν του κεφαλιού τους, για 3000 καθαρά. Μήπως σε κοροϊδεύουν ; :P

 

6 λεπτά πριν, charis89 είπε

Δεν μπορώ να συλλαβω το μεγεθος της κοροιδιας ομως. Με ενα σερτ στο γκουγκλ θα βρεις αφμ εταιρειας,γραφεια, μετοχους κτλ, με εδρα την θες/νικη. 

Τεσπα, κυριως εκανα αυτη την απαντηση για να απαντησει το παλικαρι που οντως βρεθηκε στην ιδια θεση με εμενα, μηπως μπορεις να με διαφωτισει. 

Ειρησθω εν παροδω, τα γραφεια τους στην Αθηνα  οπου και πηγα για την συνεντευξη, ηταν κανονικα κ με πολυαριθμους εργαζομενους

Ε κοντός ψαλμός.. αν ο ένας γίνει ο προϊστάμενος του άλλου και παίρνετε τα λεφτά που λέτε θα ξέρουμε ότι ειναι legit εταιρία :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι ειλικρινά να χρειαστείτε κάποτε μια πληροφορια-βοηθεια-γνωμη και καποιος να σας την δωσει, οχί οπως εσεις εμενα.

 

Τεσπα, καλη συνεχεια σε ολους.

 

Για δες αν ειναι μεσιτες:

https://www.businessregistry.gr/publicity/show/138900204000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται φίλε, βλέπω και το fb της εταιρείας, παω στοίχημα οτι αν ψαξω παραπάνω θα βρω κάποιον Χάρη ή κάποιο επίθετο που να ξεκινάει κάπως ετσι στο linkedin της εταιρείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...