Προς το περιεχόμενο

Επιδόσεις κάμερας κινητών και συγκρίσεις


Nikolas7_7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, georsev είπε

Κάνε ένα συγκριτικό με gcam και χωρίς...miui10 έχεις?έχει διαφορά η gcam?δουλεύει σωστά?

Όχι δεν έχω τίποτα από Miui 9 μόλις ήρθε το ξεκλείδωσα και πέρασα Miui 10. Αλλά αυτό που διαβάζω από άτομα που γνωρίζουν από φωτογραφία είναι ότι στο Miui 10 σε όλες τις συσκευές το λογισμικό είναι απαράδεκτο. Το διαπίστωσα και εγώ σε κάποιες φωτογραφίες ιδίως με πρόσωπα. 

Επεξ/σία από giorgsisp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, linuxilakis είπε

Να βάλω και εγώ που έχω καιρό δύο κινητά  με gcam . Οι διαφορές αμελητέες,

Πρώτα Mi5s με 3,2 maxparam και μετά mi note 3 με 3,2 max2_2

IMG_20180822_221809 IMG_20180822_221104

Μαλλον εδω μου αρεσει καλυτερα το Mi5s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, giorgsisp είπε

Όχι δεν έχω τίποτα από Miui 9 μόλις ήρθε το ξεκλείδωσα και πέρασα Miui 10. Αλλά αυτό που διαβάζω από άτομα που γνωρίζουν από φωτογραφία είναι ότι στο Miui 10 σε όλες τις συσκευές το λογισμικό είναι απαράδεκτο. Το διαπίστωσα και εγώ σε κάποιες φωτογραφίες ιδίως με πρόσωπα. 

Μα στο miui 10 έχουν κάνει δουλίτσα στην κάμερα απο ότι λένε...μήπως με την δικιά του κάμερα τα πάει καλύτερα?γιατί σαν να βγάζει αρκετό θόρυβο με την gcam...η φάση είναι ότι έχω παραγγείλει ένα πιστεύω να με καλύψει στην φωτογραφία και γενικά σαν κινητό...

Επεξ/σία από georsev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, georsev είπε

Μα στο miui 10 έχουν κάνει δουλίτσα στην κάμερα απο ότι λένε...μήπως με την δικιά του κάμερα τα πάει καλύτερα?γιατί σαν να βγάζει αρκετό θόρυβο με την gcam...η φάση είναι ότι έχω παραγγείλει ένα πιστεύω να με καλύψει στην φωτογραφία και γενικά σαν κινητό...

Μην ανησυχείς μια χαρά θα σε καλύψει. Και για την gcam είναι για το one plus 6 ακόμη τίποτα για Mi8. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, giorgsisp είπε

Μην ανησυχείς μια χαρά θα σε καλύψει. Και για την gcam είναι για το one plus 6 ακόμη τίποτα για Mi8. 

Πάντως η gcam στο 1+6 την βάζεις και χωρίς να κάνεις τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, linuxilakis είπε

Να βάλω και εγώ που έχω καιρό δύο κινητά  με gcam . Οι διαφορές αμελητέες,

Πρώτα Mi5s με 3,2 maxparam και μετά mi note 3 με 3,2 max2_2

IMG_20180822_221809 IMG_20180822_221104

Με μια γρήγορη ματιά βλέπω ότι είναι πολύ κοντά. Βέβαια σε πιο δύσκολες συνθήκες με αυτές που χα δοκιμάσει τότε το mn3 είχε περισσότερο θόρυβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

HTC U11 stock auto vs gcam. Πρώτα stock. Να πω οτι ηταν αρκετά σκοτεινά.

Στη gcam ειχα βαλει increase exposure *2.

29290869707_922ccb7474_z.jpgIMAG1714 by Andreas L., on Flickr

29290868757_cb992a0d15_z.jpgIMG_20180823_231935 by Andreas L., on Flickr

Επεξ/σία από Antretng
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Antretng είπε

HTC U11 stock auto vs gcam. Πρώτα stock. Να πω οτι ηταν αρκετά σκοτεινά.

Στη gcam ειχα βαλει increase exposure *2.

29290869707_922ccb7474_z.jpgIMAG1714 by Andreas L., on Flickr

29290868757_cb992a0d15_z.jpgIMG_20180823_231935 by Andreas L., on Flickr

Τα πάει πάρα πολύ καλά!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Antretng είπε

Για δειτε εδω μερικά δείγματα απο το poco f1 (θυγατρικη της xiaomi) 

https://www.flickr.com/photos/101556126@N05/albums/72157670465006717

Κάπου ειχα διαβάσει ότι δεν βγάζει καλές το βράδυ, εγώ μια χαρά τις βλέπω πάντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, 26ska είπε

Κάπου ειχα διαβάσει ότι δεν βγάζει καλές το βράδυ, εγώ μια χαρά τις βλέπω πάντως. 

Δεν βγάζει όσο καλες βγάζει το mi8. Έχει μεν ίδιο αισθητήρα αλλά έχει πιο στενό διάφραγμα ενώ δεν έχει ois. Αλλά για τα χρήματα που έχει μια χαρά είναι. Έχει και soc 845, 6 gb ram, 4000 mah μπαταρία....

Πάνω που είχα καταληξει στο mi8 ανακοίνωσαν το poco f1. Σίγουρα υπολείπεται σε κάμερα και οθόνη από το mi8 αλλά η χαμηλότερη τιμή και μεγαλύτερη μπαταρία το κάνουν ελκυστικό. Ειδικά αν καλύπτει την έλλειψη του ois καμιά gcam θα το κάνει λουκούμι σε κάνα μήνα θα το βρισκεις (ελπίζω) από Κίνα κάνα 250αρη

Επεξ/σία από Antretng
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Antretng είπε

Δεν βγάζει όσο καλες βγάζει το mi8. Έχει μεν ίδιο αισθητήρα αλλά έχει πιο στενό διάφραγμα ενώ δεν έχει ois. Αλλά για τα χρήματα που έχει μια χαρά είναι. Έχει και soc 845, 6 gb ram, 4000 mah μπαταρία....

Πάνω που είχα καταληξει στο mi8 ανακοίνωσαν το poco f1. Σίγουρα υπολείπεται σε κάμερα και οθόνη από το mi8 αλλά η χαμηλότερη τιμή και μεγαλύτερη μπαταρία το κάνουν ελκυστικό. Ειδικά αν καλύπτει την έλλειψη του ois καμιά gcam θα το κάνει λουκούμι σε κάνα μήνα θα το βρισκεις (ελπίζω) από Κίνα κάνα 250αρη

Αξίζει λες να δώσω το g6 α πάω σε αυτό; Από άποψη κυρίως φωτογραφίας, αλλιώς σε όλα τα άλλα είναι τούμπανο.Κρίμα που δεν έχει ois... 

Επεξ/σία από 26ska
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 26ska είπε

Αξίζει λες να δώσω το g6 α πάω σε αυτό; Από άποψη κυρίως φωτογραφίας, αλλιώς σε όλα τα άλλα είναι τούμπανο.Κρίμα που δεν έχει ois... 

Ακόμα δεν ξέρω να σου πω. Θέλω να δω και άλλα δείγματα. Όπως επίσης να δω και πως τα πάει με gcam

Παντως πιστεύω ότι θα είναι κοντά στα επίπεδα του g6 σε κάμερα. Μένει μόνο να το δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...