Προς το περιεχόμενο

FRITZ!Box 7590 Review


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 419
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 ώρες πριν, xKoctakizGR είπε

Με Vodafone είναι κάποιος που το χρησιμοποιεί και να χει και Ίντερνετ και τηλέφωνο;

δεν δινει κωδικους για τηλεφωνια η vodafone 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι αλλά υπάρχει τρόπος να βρεθούν με λίγο σκάλισμα στο router μέσω Javascript console. Συγκεκριμένα για το (θλιβερό και τρισάθλιο) H300s υπάρχει η σχετική συζήτηση στο Insomnia και κάποιοι έχουν βάλει δικά τους μηχανάκια στα οποία έχουν και Internet και τηλεφωνία. Για το 7590 δεν έχω ακούσει κάτι αλλά δεν βλέπω γιατί δεν θα δουλεύει αν μπορέσεις να βρεις τους κωδικούς. Το ίδιο μοντέλο ζαχαρώνω κι εγώ, αλλά προς το παρόν τη βγάζω με το TP-Link VR600 (χωρίς τηλεφωνία βέβαια).

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους βρήκα τους κωδικούς μετά από ένα ποστ σε ένα φόρουμ σχετικό με το Ίντερνετ-συνδέσεις κλπ. Είναι πολύ εύκολο να τους βρεις τουλάχιστον από το Η300s της Vodafone.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Για το FRITZ!BOX 7590 η avm έχει βγάλει neo update που είναι το FRITZ!OS 7.20 που φέρνει πάνω απο 100 νέες προσθήκες και αναβαθμίσεις.

Σιγά σιγά θα βγεί το Update και για τα υπόλοιπα FRITZ! Products. Ένα από τα μεγαλύτερα πλεονεκτήματα του FRITZ!OS 7.20 είναι η υποστήριξη WPA3.

Περισσότερα στο en.avm.de/fritzos

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/4/2018 στις 11:12 ΜΜ, jimmmi είπε

Ένα φοβερό χαρακτηριστικό που έχουν τα Fritzbox ειναι ότι όταν είσαι εκτός σπιτιού το κινητό κάνει αυτόματα vpn με το ρούτερ και δουλεύει η εφαρμογή τηλεφωνου κανονικά σαν να είσαι στο σπίτι. Που σημαίνει ότι δέχεσαι κλήσεις του σταθερού, παίρνεις τηλ με το νούμερο σταθερού και τα δωρεάν λεπτά του, ακόμα και εσωτερικές με το σπίτι και ας βρίσκεσαι αλλού. Που για να γίνουν αυτά θέλει σε άλλη περίπτωση εξοπλισμό πιο πολύπλοκο. Προσωπικά ενθουσιάστηκα. 

Καλησπέρα

ακριβως αυτό είχα καταφέρει κι εγω δηλαδή να κάνω κλήσεις απο διαφορετικό ιντερνετ με το σταθερό του σπιτιού. Πλεόν δεν δουλευει παρα μονο με το wifi του σπιτιού. Γνωρίζει κάποιος τι μπορει να άλλαξε?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/7/2020 στις 11:45 ΜΜ, poulinos είπε

Για το FRITZ!BOX 7590 η avm έχει βγάλει neo update που είναι το FRITZ!OS 7.20 που φέρνει πάνω απο 100 νέες προσθήκες και αναβαθμίσεις.

Σιγά σιγά θα βγεί το Update και για τα υπόλοιπα FRITZ! Products. Ένα από τα μεγαλύτερα πλεονεκτήματα του FRITZ!OS 7.20 είναι η υποστήριξη WPA3.

Περισσότερα στο en.avm.de/fritzos

Περιμένω σαν τρελός να βγει για το 7530.

Έχω ξεσκιστεί να κάνω refresh :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, HateMe said:

Περιμένω σαν τρελός να βγει για το 7530.

Έχω ξεσκιστεί να κάνω refresh :P 

δεν ξερω αν εχει βγει beta στο lab για το 7530 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, poulinos είπε

δεν ξερω αν εχει βγει beta στο lab για το 7530 

7.19 τελευταία φορά που κοίταξα. 
Λες να την βάλω; 

Edit: Τελικά το έβαλα :P 

Screenshot_1.png

Επεξ/σία από HateMe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα

Πρόσφατα αγόρασα το fritz 7590 έχω wind 50αρα. Ενώ συγχρονίζει δεν κάνει σύνδεση με το παρακάτω μήνυμα

The internet connection failed. The internet service provider is not responding to PPPoE packets.  

Μπορεί να βοηθήσει κανείς ?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, panosid said:

Καλησπέρα

Πρόσφατα αγόρασα το fritz 7590 έχω wind 50αρα. Ενώ συγχρονίζει δεν κάνει σύνδεση με το παρακάτω μήνυμα

The internet connection failed. The internet service provider is not responding to PPPoE packets.  

Μπορεί να βοηθήσει κανείς ?

Ευχαριστώ

vlan id 835 αλλιως δεν θα παιξει ποτε. το vlan θα το βαλεις μετα το wizard. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 minutes ago, KiriosMarios said:

ετσι ειναι στο δικο μου

εκει που λεει internet connection γιατι δεν ειναι στην πρωτη επιλογη?

asdfwea.PNG

βαλτο σε maintain permanently

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...