Προς το περιεχόμενο

FRITZ!Box 7590 Review


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 423
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε γραμμή προσωρινά Nova vdsl 50 (μέσω χαλκού) και προσεχώς Cosmote 100 (σε 3 μήνες που θα λήξει το συμβόλαιο) θα δουλέψει το γερμανικό 7590 AX ως αποκλειστικό modem - router (και συμβατική τηλεφωνία προς το παρόν μέχρι να έρθει η VOIP της Cosmote) ή θα πρέπει να περιμένουμε την έκδοση international?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Nextnet είπε

Σε γραμμή προσωρινά Nova vdsl 50 (μέσω χαλκού) και προσεχώς Cosmote 100 (σε 3 μήνες που θα λήξει το συμβόλαιο) θα δουλέψει το γερμανικό 7590 AX ως αποκλειστικό modem - router (και συμβατική τηλεφωνία προς το παρόν μέχρι να έρθει η VOIP της Cosmote) ή θα πρέπει να περιμένουμε την έκδοση international?

Κινείσαι σε αχαρτογράφητα νερά. Αν σκοπεύεις να δώσεις τόσα χρήματα μην κάνεις το λάθος να πάρεις την γερμανική έκδοση και να ταλαιπωρείσαι μετά με ασυμβατότητες και να μην μπορείς να εξυπηρετηθείς. Κανείς δεν μπορεί να σου απαντήσει με ασφάλεια αν θα έχεις προβλήματα ή όχι, το πιο πιθανό είναι να έχεις. Το προϊόν μόλις βγήκε στην γερμανική αγορά, είναι γενικά πολύ νωρίς. Και εγώ στο ίδιο δίλημμα ήμουν αλλά κατέληξα στο 7590. Αν το χρειάζεσαι άμεσα πάρε το 7590 και μια χαρά θα σε εξυπηρετήσει, είναι δοκιμασμένο άλλωστε. Η international έκδοση να ξέρεις ότι λογικά θα αργήσει να βγει πόσο μάλλον να έρθει επίσημα στην Ελλάδα.

Επεξ/σία από lamargos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nextnet είπε

Σε γραμμή προσωρινά Nova vdsl 50 (μέσω χαλκού) και προσεχώς Cosmote 100 (σε 3 μήνες που θα λήξει το συμβόλαιο) θα δουλέψει το γερμανικό 7590 AX ως αποκλειστικό modem - router (και συμβατική τηλεφωνία προς το παρόν μέχρι να έρθει η VOIP της Cosmote) ή θα πρέπει να περιμένουμε την έκδοση international?

ηταν ενας φιλος εδω που ειχε παρει το γερμανικο και δεν του δουλευε το voip...και το γυρισε πισω

παντως το γερμανικο repeater δεν εχει προβληματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
10 λεπτά πριν, Xejolontas είπε

ηταν ενας φιλος εδω που ειχε παρει το γερμανικο και δεν του δουλευε το voip...και το γυρισε πισω

παντως το γερμανικο repeater δεν εχει προβληματα

εγώ ήμουν ο "άτυχος" που αγόρασα το 7590 και μου έστειλαν την γερμανική έκδοση στην οποία δούλευε κανονικά το COSMOTE (FTTH) δηλαδή το internet και δεν δούλευε η COSMOTE VoIP με κανέναν τρόπο έτσι το γύρισα πίσω μου έστειλαν την διεθνή έκδοση και όλα δουλεύουν ρολόι 

ενημερωτικά έχω αγοράσει όλα τα FRITZ!WLAN 3000 - 2400 - 1200 τα οποία δουλεύουν μια χαρά (διεθνείς εκδόσεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, σας παρακαλώ αν μπορείτε να με πληροφορήσετε, αν το 7590 υποστηρίζει wol [wake on lan] για να μην το αγοράσω άδικα. Η σύνδεσή μου είναι COSMOTE [FTTH].

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, jkoukos είπε

Υποστηρίζεται κανονικά το WOL σε όλα τα Fritz. Υπάρχει σχετική επιλογή στο μενού του Fritz.

Καλησπέρα, σας ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, croesus είπε

Καλησπέρα, σας ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σας.

μπορεις να μας πεις τι ειναι αυτο το Wake on lan ? τι κανει σου ανοιγει τον υπολογιστη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυνατότητα να ενεργοποιηθεί οποιοσδήποτε υπολογιστής στο δίκτυο του σπιτιού, από οποιαδήποτε σημείο του πλανήτη μέσω διαδικτύου.

https://www.pcsteps.gr/1351-απομακρυσμένη-εκκίνηση-υπολογιστή-wake-on-lan/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια απλή ερώτηση. Σύνδεσα ένα usb και ξεκίνησα να streamarw ταινία στην τηλεόραση… αλλά δεν μου δίνει επιλογή να πατήσω play/pause/forward/backward (να προχωράω την ταινία μπρόστα/πίσω δηλαδή)… υπάρχει κάποια ρύθμιση ή κάνω κάτι λαθος;

Επεξ/σία από Mosdi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/6/2021 στις 6:41 ΜΜ, chios είπε

ναι μπορείς με το καλώδιο Υ

Μπορείς να σετάρεις μετά μέσω του fritz την blocklist κλπ;

Γιατί είμαι έτοιμος να το πάρω και δεν θέλω να το πάρω τσάμπα.
Έχω ήδη το 7530 αλλά μ αυτό δεν γίνεται μου λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά δουλεύει το block call σε όλα τα Fritz με τον ίδιο τρόπο, ανεξάρτητα το είδος της τηλεφωνίας.

Εκτός αν εννοείς ότι το 7530 δεν δέχεται POTS τηλεφωνία (που είναι σωστό) και χρειάζεσαι το 7590.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, jkoukos είπε

Μια χαρά δουλεύει το block call σε όλα τα Fritz με τον ίδιο τρόπο, ανεξάρτητα το είδος της τηλεφωνίας.

Εκτός αν εννοείς ότι το 7530 δεν δέχεται POTS τηλεφωνία (που είναι σωστό) και χρειάζεσαι το 7590.

Για POTS τηλεφωνία λέω, γιατί άλλαξα σε 30ρα Vodafone και δίνουν μόνο pots.
Τώρα είμαι με 7530.. 

Απλά θέλω να μπορώ να διαχειρίζομαι την block list, favorite numbers κλπ μέσω του fritz όπως έκανα τόσο καιρό.

Γι'αυτό ρωτάω αν γίνεται σίγουρα να το κάνεις με το 7590, μη το πάρω τσάμπα.

Επεξ/σία από HateMe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγραψα εξαρχής ότι οι ρυθμίσεις, τα χαρακτηριστικά και οι δυνατότητες όσον αφορά την τηλεφωνία, είναι ακριβώς ίδια σε οποιοδήποτε μοντέλο Fritz και ανεξάρτητα του είδους της τηλεφωνίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...