Προς το περιεχόμενο

FRITZ!Box 7590 Review


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια και από μένα. Ξέρεις κανείς αν μπορείς να καλέσεις εσωτερική γραμμή απευθείας? Δοκίμασα να προσθέσω το εσωτερικό(**1) μετά το τηλ αλλά δεν δουλεύει.

Στις 8/10/2021 στις 1:48 ΜΜ, HateMe είπε

Μπορείς να σετάρεις μετά μέσω του fritz την blocklist κλπ;

Γιατί είμαι έτοιμος να το πάρω και δεν θέλω να το πάρω τσάμπα.
Έχω ήδη το 7530 αλλά μ αυτό δεν γίνεται μου λένε.

Εγώ πήρα το 7530 γιατί νόμιζα ότι δουλεύει με αναλογική γραμμή και το άλλαξα για το 7590. Δουλεύει και το block list και όλα όσα λέει. Το μόνο μου πρόβλημα είναι ότι δεν εμφανίζει τον τηλ κατάλογο στα panasonic dect που έχω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 419
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 λεπτά πριν, pervo είπε

Γεια και από μένα. Ξέρεις κανείς αν μπορείς να καλέσεις εσωτερική γραμμή απευθείας? Δοκίμασα να προσθέσω το εσωτερικό(**1) μετά το τηλ αλλά δεν δουλεύει.

Δεν γίνεται. Αυτό που μπορεί να γίνει (δεν ίδιο πράγμα) είναι εισερχόμενη κλήση από συγκεκριμένο αριθμό να τερματίσει σε συγκεκριμένο εσωτερικό (στο Telephony > Call Handling > Call Diversion) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jkoukos είπε

Δεν γίνεται. Αυτό που μπορεί να γίνει (δεν ίδιο πράγμα) είναι εισερχόμενη κλήση από συγκεκριμένο αριθμό να τερματίσει σε συγκεκριμένο εσωτερικό (στο Telephony > Call Handling > Call Diversion) .

Ξερεις να μου πεις ασύρματη συσκευή που να υποστηρίζει τον τηλ κατάλογο του fritz(αν γίνεται και τα ελληνικά)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιες Gigaset και Panasonic συσκευές είναι συμβατές.

Παρόλο που μπορούμε να γράψουμε με ελληνικούς χαρακτήρες στον τηλεφωνικό κατάλογο των Fritz, εν τούτοις εμφανίζονται κινέζικα στην αναγνώριση των συσκευών. Διαχρονικό πρόβλημα που αν και έχει επισημανθεί από πλείστους, οι εταιρεία μέχρι σήμερα πετά χαρταετό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδια καλημερα και απο εμενα και καλη χρονια να εχουμε.
Αν μπορείτε θα ηθελα την γνωμη σας. Εχω Nova vdsl 50 που και δεν εχω voip τηλεφωνεία. Πάνω εχω το tp-link Archer VR600 και σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος. Κλειδωνει στα 55 mbps και δεν μου κανει γενικα αποσυνδεσεις. Στο σπιτι εχω συνδεμενες μονιμα 6 συσκευες wifi και ενα σταθερο υπολογιστή. Το wifi αρκετα δυνατο. Εχω διαβασει πολυ καλα λογια για το FRITZ!Box 7590, και η ερωτηση μου ειναι, αξιζει η αγορα του σε σχεση με το vr600; Ξερω οτι ειναι πολύ γενικη η ερωτηση μου αλλα θα ηθελα την γνώμη σας και σαν μελλοντική επένδυση αλλα και να εχω καλυτερο ελεγχο τον συσκευών που μπαίνουν στο internet τα παιδιά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δική σου περίπτωση, από την στιγμή που δεν έχεις θέμα σε τίποτα, δεν αξίζει το κόστος αγοράς του Fritz παρά μόνον αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις τις επιπλέον δυνατότητες που έχει, κυρίως στην τηλεφωνία και την ασφαλή χρήση αυτής μέσω VPN από οποιοδήποτε σημείο του πλανήτη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 3 μήνες μετά...
On 25/07/2022 at 20:45, xatzi77 said:

Για οικιακή χρήση είναι αξιόπιστο και το 7530?Η καλύτερα το 7590

υπαρχουν review εδω και στο thelab για 7530,7530 ax,7590,7590ax. ακομα και το 7530 ειναι μια χαρα.τα 7590 κτλ δινουν καποια πραγματα παραπανω που απλα παιζει να μην τα χρειαστεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά μια ερώτηση για το wifi του 7590: Δεν μπορείς να ορίσεις διαφορετικά password για το 2,4 και 5G; Μετά που έγινε αναβάθμιση στο 7.50 έχασα και την επιλογή να κλείσω μία από τις 2 συχνότητες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουδέποτε μπορούσες να ορίσεις διαφορετικό password.

Μια χαρά υπάρχει η επιλογή να κλείσεις κατά το δοκούν μία μπάντα. Απλά επιλέγεις το "Adjust Wi-Fi channel settings" και εμφανίζονται τα αντίστοιχα πεδία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 28/12/2022 at 21:32, CsIns said:

Παιδιά μια ερώτηση για το wifi του 7590: Δεν μπορείς να ορίσεις διαφορετικά password για το 2,4 και 5G; Μετά που έγινε αναβάθμιση στο 7.50 έχασα και την επιλογή να κλείσω μία από τις 2 συχνότητες...

οπως και δεν μπορεις να φτιαξεις πολλαπλα ssid. μονο τα κανονικα και τα Guests. καλως ή κακως δεν το πανε σε πολυ advanced ρυθμισεις αν και θα επρεπε αφου ειναι απλες ρυθμισεις. ουτε vlan μπορεις να κοψεις που οκ αυτο ειναι πιο advanced.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...