Προς το περιεχόμενο

YOU.GR LG 4K 55UJ635V 398.99 Ευρω


Vaggelino

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 129
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, KoreanW είπε

ναι σαν να μην πρέπει να θεωρούνται αυτονόητες η συνέπεια ενός καταστήματος και οι ορθές πρακτικές των παραγόντων της αγοράς,

αλλά σα να πρέπει να θεωρείται αυτονόητη και «λογική» η λαμογιά ή η ανευθυνότητα των όποιων καταστημάτων

κάποια στιγμή ο καταναλωτής δε θα πρέπει να αντιμετωπίζεται ως γίδι και να μάθουν όλοι ότι υπάρχει ευθύνη και υπευθυνότητα, υπάρχουν καταναλωτικά δικαιώματα, υγιής ανταγωνισμός μεταξύ των καταστημάτων και νομοθεσία που ρυθμίζει τα δικαιώματα και τις υποχρεώσεις όλων

(υγ: και δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα στο παρόν τόπικ και στο you από το οποίο έχω ψωνίσει χωρίς κάποιο πρόβλημα)

τπτ δεν ειναι αυτονοητο κ τπτ δεν συμβαινει στην τυχη

γιδια υπαρχουν πολλα κ απο την μερια των καταναλωτων κ απο την μερια των καταστηματων 

εξεταζουμε κατα περιπτωση παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, KoreanW είπε

ναι σαν να μην πρέπει να θεωρούνται αυτονόητες η συνέπεια ενός καταστήματος και οι ορθές πρακτικές των παραγόντων της αγοράς,

αλλά σα να πρέπει να θεωρείται αυτονόητη και «λογική» η λαμογιά ή η ανευθυνότητα των όποιων καταστημάτων

κάποια στιγμή ο καταναλωτής δε θα πρέπει να αντιμετωπίζεται ως γίδι και να μάθουν όλοι ότι υπάρχει ευθύνη και υπευθυνότητα, υπάρχουν καταναλωτικά δικαιώματα, υγιής ανταγωνισμός μεταξύ των καταστημάτων και νομοθεσία που ρυθμίζει τα δικαιώματα και τις υποχρεώσεις όλων

(υγ: και δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα στο παρόν τόπικ και στο you από το οποίο έχω ψωνίσει χωρίς κάποιο πρόβλημα)

 

Ας πουμε οτι ησουν υπαλληλος στην τιμολογηση ενος μαγαζιου, και εκανες λάθος. Να σε απολυσουμε? Να σου ριξουμε κανα εξώδικο ζητώντας και την αξια της ζημιας που προκάλεσες στο κατάστημα? Να καλυψει το καταστημα τις παραγγελιες και την επομενη μέρα να κλεισει απολυωντας απαντες? Τι θες να κάνουμε?

 

Ας μην καταργήσουμε το δικαιωμα στο λάθος...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, xristakits είπε

λέτε να κάνουν καμιά συμφωνία με lg και να παραλάβουμε όλοι να τρελαθούμε?!?

πιστευω οτι θα σας προτεινουν καποιες καλες εκπτωσουλες σε υπαρχουσες παραπλησιες τηλεορασεις ,το αν θα συμφερουν θα το σταθμισετε εσεις

ενταξει τα τηλεφωνικα κεντρα λενε πολλες φορες πραγματα που δεν παιζει να ισχυσουν απλα για να κατευνασουν 

αν κανουν κινηση κ φερουν τις τηλεορασεις σε αυτες τις τιμες για να τιμησουν το λαθος τους θα ειναι εξαιρετικη κινηση κ υπερβολικα καλος επαγγελματισμος ,δεν πιστευω να το κανουν ομως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Alphaleader είπε

Ας πουμε οτι ησουν υπαλληλος στην τιμολογηση ενος μαγαζιου, και εκανες λάθος. Να σε απολυσουμε? Να σου ριξουμε κανα εξώδικο ζητώντας και την αξια της ζημιας που προκάλεσες στο κατάστημα? Να καλυψει το καταστημα τις παραγγελιες και την επομενη μέρα να κλεισει απολυωντας απαντες? Τι θες να κάνουμε?

Ας μην καταργήσουμε το δικαιωμα στο λάθος...

το και καλά «ηθικολογικό» ερώτημά σου δεν είναι ερώτημα ουσίας στην πραγματικότητα και λειτουργεί ενοχικά, γιατί ό,τι απάντηση και να λάβεις έχεις έτοιμη και τη διαστροφή που θέλεις

 

αν σου απαντήσω καταφατικά πως στη δουλειά μου έχω ευθύνη και συνέπειες, θα μου κοτσάρεις την ηθική κατηγορία πως επειδή εγώ είμαι έτσι, θέλω και να κάνω και στους άλλους τα ίδια

αν σου απαντήσω αρνητικά, θα έχεις λάβει το ηθικό πλεονέκτημα που έψαχνες

.

στην πραγματικότητα, εννοείς ότι δεν υπάρχει νόμος, δεν υπάρχουν ευθύνες, δεν υπάρχουν καταναλωτικά δικαιώματα, και ότι υπάρχει μόνο ασυνέπεια και πρέπει να μάθουμε σ' αυτή

λάθος, άνθρωποι είμαστε και έχουμε συνέπεια στα σφάλματα που κάνουμε

Επεξ/σία από KoreanW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

5 λεπτά πριν, what_if είπε

linkαρε μοντελα κ τιμες που προτειναν

 

F&U 55

LG 49

και η του θέματος σε 43"

 

Στα ίδια χρήματα όλες

Επεξ/σία από aklostr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.you.gr/eikona-ichos/tileoraseis-axesouar/tileoraseis/tileorasi-lg-49-4k-ultra-hd-tv-smart-dvb-t2-ne-(1)

Αυτή πρότειναν σε lg,f@u ούτε καν ρώτησα,εντελώς μαγκωμένος ο υπάλληλος που πήρε,στη λογική σου προτείνω και αυτά γιατί έτσι πρέπει,δυστυχώς μάπα το καρπούζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος τον ακουει τον πατερα μου που τον ξεσηκωσα χθες βραδυ για να του την παραγγειλω........ :@

με αυτες τις αντιπροτασεις τι περιμεναν - να φτιαξουν το προφιλ τους; τουναντιον...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα μπορούσαν να πάρουν το λάθος πάνω τους και να δώσουν την Samsung που λινκαρα πριν (αφού την LG δεν την φέρνουν καν όπως έγραψε ο Ιωσήφ). Αλλά το κόστος τους θα ήταν μεγάλο. Οπότε πήγαν σε safe λύσεις με μηδενικό κόστος.

Ας είναι. Αναγνωρίζω την υποτυπώδη προσπάθεια να εξυπηρετήσουν.

Επεξ/σία από Questioner
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...